Skip to content

Jak profesjonalnie korzystać z interaktywnego wypełnienia Corel PhotoPaint?

11 de luty de 2022

W dzisiejszym świecie spotykamy się z różnymi programami, które bezpośrednio pomagają nam wprowadzać zmiany, które pomagają nam ulepszyć rysunek, animację i tak dalej. Dlatego jednym z nich jest Corel Photo Paint. Jest to program, który można pobrać z oficjalnej witryny Corel Photo Paint i działa jako informacyjny program do edycji dla grafiki lub obrazów bitmapowych.

Dlatego w tym artykule poznamy sposoby i sposoby korzystania z interaktywnego wypełnienia za pomocą programu Corel Photo Paint.

Jakie są rodzaje kształtów interaktywnych wypełnień w tym programie?

Biorąc pod uwagę, że dzięki tej aplikacji możemy wykonać różnorodne wypełnienia, które pomogą nam lepiej utwórz lub zmodyfikuj animację. Należy zauważyć, że te wypełnienia można wykonać za pomocą wypełnienia interaktywnego. Można tam wykonać różne kształty, za pomocą gradientów deseni, grafiki wektorowej za pomocą Corel Photo Paint, grafik tekstur lub pełnej aktualizacji wypełnienia.

Jednak wśród typów, które możemy znaleźć do korzystania z interaktywnego narzędzia wypełniania za pomocą programu Corel Photo Paint, znajdujemy następujące elementy:

 • Wypełnienie gradientowe w kształcie kwadratu lub stożka.
 • Wypełnienie gradientowe w trybie liniowym i promieniowym.
 • Wypełnienie wzoru w dwóch kolorach lub tylko w jednym.
 • Wypełnienie tekstury.
 • wypełniacze postscriptowe
 • Wypełnienia użyte w deseniu mapy bitowej.

klawiatura laptopa

Jak poprawnie używać interaktywnego wypełnienia w programie Corel PhotoPaint?

Aby prawidłowo korzystać z narzędzia zawartego w Coral Photo Paint, poniżej zostanie przedstawiony opis najbardziej przydatnych form tej interaktywnej opcji wypełnienia.

Aby zrobić jednolite wypełnienie

Jednym z najczęściej stosowanych sposobów jest wykonanie jednolitego wypełnienia, służy on bezpośrednio do klonowania i korygowania niedoskonałości obrazu. Bezpośrednia pomoc z animacja wizualna, którą będziesz chciał zrobić w ramach edycji. Aby z niego skorzystać, wykonaj następujące czynności:

 1. Kliknij opcję „Modele”
 2. Później znajdź w „Miksery”
 3. A następnie kliknij „Paleta”, gdzie zostanie wyświetlona inna opcja koloru.

Tutaj pojawi się wiele opcji do wykorzystania, aby poprawić wypełnienie, a także je ujednolicić. Dostosowany bezpośrednio do trwającej animacji lub edycji. Użytkownik, który ich używa, może: wykonywać różne efekty do wypełnień, aż uzyskasz mieszane kolory, które będą dla Ciebie najlepsze.

Kiedy chcesz wypełnić fontannę

Do wykonaj wypełnienie za pomocą opcji gradientu, która umożliwia interaktywne wypełnienie programu Corel Photo Paint, należy wziąć pod uwagę kroki, które zostaną wymienione poniżej:

 1. Musisz wejść i kliknąć opcję „Obiekt”
 2. Następnie kliknij „Właściwości obiektu”
 3. Po dołączeniu tej opcji możesz kliknąć narzędzie „Wypełnienie gradientem”, a każda z funkcji zostanie tam wyświetlona do użycia w edycji.
 4. Po otwarciu selektora wypełnienia zostanie kliknięta jedna z miniatur.
 5. Następnie będzie Kliknij opcję „Zastosuj”
 6. Będziesz mógł zastosować wypełnienie gradientowe w animacji lub edycji przeprowadzanej w programie Corel Photo Paint.

mężczyzna z laptopem na stole

Jak tworzyć interaktywne podpodziały efektu wypełnienia w programie Corel PhotoPaint?

Należy wziąć pod uwagę, że w ramach interaktywnej opcji wypełniania, którą zapewnia program, znajdujemy również opcja podziału efektu. W tym samym podrozdziale możemy znaleźć sposoby na wyrównanie i rozmieszczenie obiektów w programie Corel Photo Paint. W tym celu należy wykonać następujące kroki:

 1. Podpodziały, które znajdują się w interaktywnym wypełnieniu, to „Mieszanie, modele i palety”.
 2. Aby wprowadzić ten podpodział, wystarczy kliknąć opcję „Interaktywne wypełnienie”, a zostaną wyświetlone podpodziały.
 3. Będzie można tworzyć mieszanki w obrębie nadzień, korzystać z zróżnicowanej palety kolorów i innych ważnych cech.

Jak usunąć wypełnienie na żywo w programie Corel PhotoPaint?

Jeśli chcesz usunąć interaktywne wypełnienie, którego używaliśmy w animacji lub edycji za pomocą programu Corel Photo Paint, możesz to zrobić, wykonując określone czynności:

 1. Po pierwsze, aby usunąć opcję interaktywnego wypełnienia, musisz wybrać ją za pomocą narzędzia, które ustaw „Wypełnienie siatki” i pojawi się opcja „usuń”
 2. Po kliknięciu tej funkcji, obiekt w edycji, który ma interaktywne wypełnienie, zostanie zaznaczony i zostanie kliknięty przycisk „Usuń”.
 3. To takie proste, że potrafisz usuń interaktywne wypełnienie w programie Corel Photo Paint.

dołącz do naszego kanału telegram