Skip to content

Jak dodać kontur do obiektów za pomocą programu Corel PhotoPaint — łatwe i proste

12 de styczeń de 2022

Czy znasz wszystkie funkcje programu Corel Photo-Paint? Najpierw powinieneś wiedzieć, że jest to oprogramowanie do edycji grafiki rastrowej, z różnymi narzędziami do tych prac, które chcesz wdrożyć i mają oczekiwane rezultaty, ale jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do konturowania obiektów, tutaj zastosujemy Cię poniżej w łatwy i prosty sposób.

Jak obrysowywać obiekty za pomocą narzędzia maski?

Z pewnością możesz dodawać kontury do obiektów za pomocą tego narzędzia i pozwala to na pozycjonowanie obu maska ​​wewnętrzna, kontur maski zewnętrznej lub w określonej pozycji, która jest pośrodku wybranego obiektu, ale przy odrobinie praktyki, te opcje wyrównywania i oczywiście rozmieszczania obiektów będą wydawać się jedną z najbardziej przydatnych podczas tworzenia wszystkich projektów w programie Corel Photo Paint.

Nie dość, że możesz to zrobić w programie Corel Photo Paint, to możesz też obsłużyć wtyczki firm trzecich, które zawsze są kompatybilne z Photoshopem, mam dobre środowisko pracy, używam różnych kreatywne filtry pod względem wyrównania kolorów i ulepszaj czcionki.

Przed rozpoczęciem tego programu ważne jest, aby wiedzieć kilka podstawowych narzędzi co Corel Photo Paint zaoferuje, niezależnie od tego, czy zmienić rozdzielczość, rozmiar arkusza, aby móc obracać i duplikować obraz, biorąc to pod uwagę, będziesz mieć lepszą mobilność podczas tworzenia projektu i w krótszym czasie, ponieważ znając inne narzędzia możesz usprawnić swoją pracę.

Jaka jest procedura tworzenia konturu w programie Corel Photo Paint?

Wszystkie narzędzia potrzebne do dodania konturu znajdują się w lewej części, gdzie klikając można uzyskać dostęp do dostosowania wspomnianego narzędzia wybranego w prawej części ekranu, aby utworzyć kontur nie możesz zastosować go bezpośrednio do tekstu, który chcesz zmienić, należy go zmienić na obiektW tym celu pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to kliknąć prawym przyciskiem myszy opcję obiektu tekstowego i kliknąć opcję „Reprezentuj jako obiekt”, po wygenerowaniu będą gotowi do pracy nad nimi.

Teraz wybierz tekst, który chcesz zmienić z małego panelu po lewej stronie ekranu, gdzie będą obiekty, którymi będziesz pracować, kliknij ten, który chcesz edytować, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Utwórz maskę z obiektów ” po wygenerowaniu wybierz narzędzie pędzel, które będzie po lewej stronie ekranu i dostosuj wartości lub proporcje, które chcesz, aby pędzel miał, tam będziesz miał listę, która będzie bardzo przydatna.

Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy tekst, który chcesz edytować i wybierz opcję „Pociągnięcie pędzla z maski”, wybierz dowolne opcje preferencji, które pojawiają się w małym panelu, ta opcja nie tylko sprawdza się w przypadku niektórych tekstów, ale także tworzy ramki lub cienie do niektórych zdjęć.

logo corel zdjęcie farby białe tło

Jak umieścić podwójny kontur w programie Corel Photo Paint na obiekcie?

Podczas nakładania konturu na obiekt można dodać do niego kolor zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz maski, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy obiekt, który chcesz zmodyfikować i nacisnąć opcje pozycja obrysu, aby zastosować różne rodzaje konturów, albo „Mask Edge Center”, „Inside Mask” lub „Outside Mask”. W ten sposób możesz bawić się kolorami, a także rodzajem grubości, jaką chcesz mieć te obiekty.

Jak modyfikować krawędzie obiektu?

W programie Corel Photo Paint możesz dostosować wygląd określonego obiektu, który chcesz zmodyfikować lub zmienić do własnego styluMusisz tylko wiedzieć, że cechy jego krawędzi są z góry określone i można je dostosować, najlepiej pod względem grubości lub średnicy.

Ponadto tworzenie krawędzi obiektu z przezroczystym tłem jest jednym z najłatwiejszych sposobów na uzyskanie eleganckich i jasnych obrazów. poprzez zastosowanie redukcji zanikania i krawędzi możesz to zrobić, ponieważ eliminuje to czarne i białe obramowania. Możesz jednak zacząć od obrysowania krawędzi obiektu obrazu, który chcesz zmodyfikować, ponadto istnieje narzędzie do dostosowywania ramki obiektu.

ikony corel zdjęcie farby czarne tło

Redukcja krawędzi

Wszystkie obrazy, które chcesz zmodyfikować, które mają określone obiekty, którymi można zarządzać i mieć ewentualnie edytowalny obszar, dołącz piksele, które są rozrzucone wzdłuż jego krawędzi, dzięki temu możesz je edytować według własnych upodobań, ponieważ będąc całkowicie otoczonym przez piksele o jasności i różnych kolorach, możesz łatwo zmniejszyć jego krawędzie.

Aby wyeliminować czarne lub białe krawędzie obiektu, musisz zastosować narzędzie zanikania, które doda przezroczystości do pikseli na krawędziach obrazu, dzięki czemu obiekt będzie miał lepsze wyniki.

Korzystanie z profilowania

To narzędzie podświetli krawędzie obiektu, aby to zrobić, musisz określić próg skali szarości dla pikseli znajdujących się na krawędziach obiektu, stosując profilowanie krawędzi można znacznie zwiększyć przezroczystość pikseli poniżej progu, można również zaciemnić krawędzie znajdujące się w granicach progu.

Za pomocą narzędzia do zanikania

  1. Kliknij obiekt, który chcesz zmodyfikować, a następnie kliknij „Zanikaj”.
  2. Dostosuj wartość w polu „Szerokość”.
  3. Teraz w polu listy „Obramowanie” wybierz opcję preferencji:
  • Liniowy: zmiana przezroczystości obramowania.
  • Zakrzywiony — tworzy małe przyrosty przezroczystości.
  • Gdy skończysz i chcesz zobaczyć efekt w oknie obrazu, musisz kliknąć ikonę kwadratu z okiem w centrum „Podgląd” i to wszystko!
  • Wpis Jak dodać kontur do obiektów za pomocą programu Corel PhotoPaint — łatwy i prosty został po raz pierwszy opublikowany w Obejrzyj, jak to zrobić.

    dołącz do naszego kanału telegram