Skip to content

Jak usunąć lub usunąć uprawnienia z aplikacji na Androida Co one oznaczają?

5 de lipiec de 2021

Aplikacje są nowe nowoczesne narzędzia ery cyfrowej, tworzy je coraz więcej osób i firm. I stały się jedną z rzeczy, z których najczęściej korzystamy na naszym urządzeniu mobilnym, nawet bardziej niż sama przeglądarka internetowa.

A jest ich wiele, od aplikacji służących do zamawiania jedzenia w domu, które mogą nas uratować w pracowity i zmęczony dzień. Nawet aplikacje do zamówienia taksówki, Ubera, aby obliczyć ich stawki m.in. Jak zobaczysz, że są aplikacje dla wszelkiego rodzaju funkcji, jednak czasami chcemy usunąć jego uprawnienia i nie wiemy, jak to zrobić. W tym samouczku przedstawimy Ci wszystkie szczegóły na ten temat.

Co to znaczy usunąć uprawnienia aplikacji i do czego one służą?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę w tym względzie, jest to, że uprawnienia są niezbędne do kontroli jaki dostęp chcemy przyznać zainstalowanym przez nas aplikacjom. Jeśli kiedykolwiek myślałeś, że jedna z zainstalowanych aplikacji pobrała więcej informacji, niż powinna. Poza tym wszystkim, o czym wspominamy, zdarza się, że wielu użytkowników nie wie, jak kontrolować te uprawnienia, ale poniżej zobaczysz rozwiązanie tego problemu.

Gdzie są opcje kontroli uprawnień aplikacji w systemie Android?

Musimy o tym pamiętać od najnowsze wersje systemu operacyjnego Googlee, zaczynając bardziej od Androida Marshmallow, natknęliśmy się na ogromną liczbę nowych funkcji, z których wiele jest naprawdę użytecznych. Na przykład teraz możemy kontrolować uprawnienia aplikacji zainstalowanych na Androidzie.

Jak powiedzieliśmy wtedy, wśród tych interesujących wiadomości znalazła się kontrola uprawnień w Androidzie, więc tak masz terminal z Marshmallow lub nowsze wersje Androida. W ten sam sposób musimy Ci powiedzieć, że nawet w ten sposób możesz odwołać uprawnienia, które przyznałeś w tym czasie, kolejne dobre pytanie do zapamiętania.

Kroki usuwania lub modyfikowania uprawnień aplikacji

kroki do naśladowania są bardzo proste, wystarczy wykonać następujące czynności:

 • Przejdź do Ustawień, a następnie do aplikacji swojego telefonu z systemem Android.
 • Wybierz interesującą Cię aplikację i przejdź do opcji.
 • Uzyskaj dostęp do uprawnień, a zobaczysz, że masz dostęp do złożonego menu.
 • Pojawią się wszystkie uprawnienia podzielone i musisz je podać, aby cofnąć lub zezwolić.
 • Odwołujesz pozwolenie, którego już nie chcesz udzielić i to wszystko.

To jest najprostszy sposób na modyfikację uprawnienia dowolnej aplikacji zainstalowanej na telefonie komórkowym. Ale nie możemy nie doradzić, aby wziąć pod uwagę w takich przypadkach, ponieważ idealnie jest w pełni wykorzystać system operacyjny Android. Jeśli uważasz, że aplikacje, z których ostatnio korzystasz, straciły trochę czasu z ich uprawnieniami, zalecamy postawienie na samouczki takie jak ten.

telefon komórkowy ze sklepem Play na ekranie

Co oznaczają uprawnienia aplikacji na Androida?

 • Zakupy bezpośrednie z aplikacji: Jest to jedno z głównych uprawnień, które zwykle pojawiają się w aplikacjach na Androida. Zasadniczo pozwala aplikacji na dostarczanie produktów i pobieranie płatności na Twoje konto Google Play.
 • Urządzenie w historii aplikacji: zasadniczo polega na tym, że każda aplikacja może odczytywać informacje rejestracyjne, a także ma kontrolę nad historią w Internecie. Zwykle w ten sposób mogą zaoferować Ci produkty, które są zbliżone do tych, które mogą Cię zainteresować.
 • Ustawienia danych mobilnych: W określonych momentach aplikacja ta będzie mogła kontrolować ustawienia regulujące połączenie danych, dzięki czemu można lepiej wykorzystać jej funkcje lub możliwości.
 • Tożsamość: Jest to jedno z najbardziej wrażliwych uprawnień, które musimy szczegółowo przeanalizować. W takich przypadkach aplikacja będzie miała możliwość dostępu do wszystkich kont, które otworzyliśmy na urządzeniu. Spowoduje to odrzucenie niektórych i wykorzystanie innych, więc bądź ostrożny.
 • Łączność: jego nazwa już na to wskazuje, ale te uprawnienia muszą zrobić więcej niż cokolwiek z dostępem do listy kontaktów, aby w razie potrzeby je odczytać lub zmodyfikować. Będziesz mieć uprawnienia do wprowadzania kontaktów i czytania lub modyfikowania ich.
 • Kalendarz: Podobnie jak w poprzednim przypadku, tym razem aplikacja będzie mogła odczytać dowolne wydarzenie w kalendarzach i dostosować lub dołączyć nowe.
 • Lokalizacja: Podobnie jak w przypadku poprzednich uprawnień, w tym przypadku aplikacja będzie miała możliwość wyszukiwania informacji związanych z lokalizacją, aby zaoferować Ci usługi lub produkty w pobliżu Twojej lokalizacji. Facebook to jedna z wielu aplikacji, które działają w ten sposób.
 • SMS: te aplikacje będą mogły w razie potrzeby wysłać wiadomość tekstową, więc musisz z nimi również uważać.
 • Telefon: Jak sama nazwa wskazuje, nadając to uprawnienie, aplikacje będą miały możliwość wybierania numerów telefonów w razie potrzeby. Bardziej niż cokolwiek ma to do czynienia z tymi, które wymagają tego rodzaju komunikacji.