Skip to content

Jak usunąć lub usunąć marginesy z treści dowolnej strony lub witryny za pomocą CSS

20 de grudzień de 2022

Dzisiejsza przeglądarka internetowa przeszła długą drogę od szalonych czasów, w których jakakolwiek spójność między przeglądarkami była iluzją. Strony internetowe stały się swoistym podręcznikiem, w którym od razu i łatwo możemy znaleźć różne tematy i samouczki do codziennych zadań. Nie wszystkie strony internetowe, na których możemy znaleźć te artykuły, są w pełni automatyczne i mogą wymagać ręcznej konfiguracji interfejsu. Z tego powodu wiele razy będziemy musieli wiedzieć jak usunąć marginesy na stronach internetowych.

Współczesne przeglądarki internetowe spełniać wszystkie normy. Dzięki nim możesz uporządkować swoją pracę w sposób precyzyjny i uporządkowany, umożliwiając w prosty sposób wprowadzanie grup roboczych lub domen.

Oprócz umożliwienia przechowywania różnych aspektów codziennej rozrywki na komputerze, platformy takie jak Netflix można łatwo zainstalować w systemie Windows. Odgrywają one fundamentalną rolę i oferują dość spójne i wierne wyświetlanie szczegółów strony w różnych przeglądarkach.

Obejmuje to najnowsze wersje Google Chrome, Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Opera, Safari i różnych przeglądarek znajdują się na wielu urządzeniach mobilnych które są obecnie używane do uzyskiwania dostępu do witryny. Jeśli więc tworzysz stronę internetową i potrzebujesz wymazać lub usunąć z niej marginesy, dzisiaj nauczymy Cię, jak to zrobić.

Jak mogę usunąć marginesy na stronach internetowych?

Chociaż poczyniono postępy, jeśli chodzi o przeglądarki internetowe i sposób, w jaki wyświetlają CSS w tworzeniu stron internetowych, nadal istnieją niespójności między tymi różnymi opcjami oprogramowania dla spersonalizuj swoją stronę w jak najbardziej uporządkowany i estetyczny sposób.

Jedną z powszechnych niekonsekwencji jest jak te przeglądarki obliczają marginesy strony, domyślne wypełnienie i obramowanie kolorem i kształtem. Ponieważ te aspekty modelu pudełkowego wpływają na wszystkie elementy HTML znajdujące się na stronie, którą próbujesz zbudować, i dlaczego są one niezbędne do opanowania, aby stworzyć układ strony, który reaguje na jak najwięcej przeglądarek internetowych.

Oznacza to niespójny wyświetlacz strona może wyglądać dobrze w określonej przeglądarce, ale trochę nudne lub niechlujne w innym. Z tym problemem należy walczyć, ponieważ nie wszyscy użytkownicy używają określonej przeglądarki, ponieważ szukają takiej, która najlepiej odpowiada ich potrzebom. Wielu projektantów stron internetowych normalizuje te aspekty modelu pudełkowego. Ta praktyka jest również znana jako „zerowanie” wartości marginesów, dopełnienia i obramowań.

Prawdopodobnie już wiesz, że plik HTML zawiera sekcję znaną jako „ciało”. Ujęte w znacznik otwierający i zamykający ( ).

Treść musi zawierać całą treść, która jest widoczna dla użytkownika. Jeśli widzisz białą ramkę wokół krawędzi witryny, oznacza to, że ta sekcja treści ma domyślny margines około 10 pikseli.

usuń marginesy strony

Jak łatwo usunąć marginesy na stronach internetowych

Za pomocą arkuszy stylów CSS możemy modyfikować marginesy strony internetowej. Spowoduje to, że nasze treści będą umieszczane w jednym lub drugim miejscu na stronie. Możemy go przykleić do górnej krawędzi, oddzielić ją od lewej. Wszystko, czego potrzebujemy do stylizacji strony internetowej. 18

Jeśli chcemy zmodyfikować marginesy strony internetowej Musimy użyć czterech właściwości CSS:

  1. margin-bottom, dla dolnego marginesu.
  2. margin-left dla lewego marginesu.
  3. margin-right dla prawego marginesu.
  4. margin-top, dla górnego marginesu.

Te właściwości CSS możemy przypisać do dowolnego elementu HTML. Chociaż w naszym przypadku przypiszemy go do treści strony. To znaczy do elementu ciała.

W ten sposób kod CSS wyglądałby następująco

ciało{
lewy margines: 0px;
prawy margines: 10px;
górny margines: 0px;
margines dolny: 10px;
}

W przypadku, gdy chcemy przypisać tę samą wartość do wszystkich marginesów możemy bezpośrednio użyć atrybutu margin, przypisując mu wartość.

W tym momencie kod byłby następujący

ciało{
margines: 10px;
};

Czy nauczyłeś się, jak usuwać marginesy na stronach internetowych? Jeśli informacje były dla Ciebie przydatne i masz jakieś pytania lub sugestie, zostaw je w komentarzach. Chętnie to przeczytamy!

dołącz do naszego kanału telegram