Skip to content

Jak usunąć LibreOffice Ubuntu z terminala? – Skuteczna metoda

24 de styczeń de 2022

Jak wiemy, to wiek informatyki, co oznacza, że ​​cokolwiek robisz, możesz to nadrobić komputerem, albo organizować i śledzić, jak pracować bezpośrednio z tym. Prowadzi to do konieczności nabywania różnych programów, które pomagają nam w tym zakresie. W tym celu mamy programy biurowe, które są niezbędne do śledzenia.

Możemy je otrzymać od twórców programów, które są dostarczane z darmowymi wersjami, ale niekompletnymi, ponieważ za pełną wersję ze wszystkimi narzędziami musimy zapłacić. Aby rozwiązać ten problem, istnieje tak zwane wolne oprogramowanie, w przypadku LibreOffice wielu z nas ma je zainstalowane, ze względu na jego funkcjonalność i jest bezpłatne, chociaż jeśli chcemy się bez niego obejść, w tym artykule wyjaśnimy, jak odinstalować go z Ubuntu.

Jakie kroki należy podjąć, aby pomyślnie odinstalować LibreOffice Ubuntu na komputerze?

W przypadku Ubuntu wszystkie narzędzia, które instalujemy, muszą być wykonane przez Terminal, ponieważ to To najbezpieczniejszy sposób zdobywania rzeczy w tym systemie jeśli cokolwiek zaryzykujesz. W ten sam sposób jest to idealna metoda, aby wyeliminować wszystko bez martwienia się o pozostałe pozostałości programu, zajmujące niepotrzebne miejsce w naszym systemie i powodujące fragmentację dysku twardego.

W przypadku, gdy w pewnym momencie pobrałeś LibreOffice, a teraz masz go zainstalowany na swoim komputerze z Ubuntu jako systemem operacyjnym, istnieje sposób na jego usunięcie, skutecznie uruchamiając terminal systemowy.

Jakiego polecenia użyć, aby uruchomić dezinstalację LibreOffice Ubuntu z terminala?

Aby wykonać to zadanie, musimy najpierw wykonać wiersz poleceń lub terminal, w tym celu przechodzimy do sekcji pola wyszukiwania i skopiuj „Terminal” i kliknij opcję Terminal. W tym przystępujemy do wprowadzenia polecenia, aby wyeliminować program.

pracuj wydajnie z wybranymi programami

W terminalu wpisujemy „sudo apt remove –y LibreOffice”, a następnie musimy wpisać literę „S”, aby potwierdzić tę akcję. Teraz zobaczymy, jak przebiega ten proces i otrzymamy komunikat, który mówi: program został odinstalowany, ale katalog nie jest pusty, aby rozwiązać ten problem, wpisujemy polecenie „sudo apt Purge –y LibreOffice”. Czyli w ten sposób eliminacja tego programu będzie kompletna

Jak sprawdzić, czy dezinstalacja LibreOffice powiodła się na twoim komputerze?

W każdym razie, przystępując do odinstalowywania dowolnego programu, z dowolnego systemu operacyjnego, Ubuntu nie jest wyjątkiem od reguły. Należy potwierdzić, że to została przeprowadzona definitywnie i zapobiec pozostawieniu tam repozytorium usuniętego programu. W tym celu w Ubuntu przechodzimy do sekcji Działania i w polu wyszukiwania kopiujemy LibreOffice, co nie powinno zwracać żadnych wyników, jeśli poprzednią metodę wykonaliśmy poprawnie.

Jakie alternatywy podobne do LibreOffice Ubuntu możesz zainstalować na swoim komputerze?

Ponieważ w tym przypadku nie mamy już programu, który pomoże nam zarządzać wszystkimi funkcjami potrzebnymi do uporządkowania naszych plików. Mamy, że w sieci istnieją różne opcje, a wśród nich interfejs, który jest również przewidywalny i łatwy do zrozumienia dla użytkownika. Możemy je otrzymać w ten sam sposób za darmo bez ukrytych opłat i ze wszystkimi dostępnymi funkcjami.

Wśród tych opcji dzisiaj wymienimy dwie z tych alternatyw, które również stają się wolnym oprogramowaniem, takie jak Biuro Otwarte i Biuro WPS, w tym przypadku wyjaśnimy, o co chodzi w każdym z nich, zobaczmy.

Otwarte biuro

Kiedy szukamy wirtualnego biura, OpenOffice jest idealnym rozwiązaniem do pobrania, aby uzyskać to, czego szukamy, ponieważ jedną z jego najbardziej wyróżniających cech jest to, że jest to oprogramowanie typu open source, zawsze z ciągłymi ulepszeniami i aktualizacjami.

W tym otwartym systemie biurowym mamy możliwość tworzenia plików tekstowych, prezentacji, zarządzania bazami danych, wdrażania grafik, tworzenia arkuszy kalkulacyjnych i wielu innych rzeczy. Bez wątpienia jego interfejs predykcyjny jest doskonałą alternatywą do rozważenia..

alternatywa dla otwartego biura

Biuro WPS

W tym przypadku możemy pozyskać niebanalne narzędzie, które pozwala nam nie tylko tworzyć nasze pliki i inne sprawy wirtualnego biura. Jeśli nie, to również daje nam to cenne możliwość generowania plików PDF. Pozwala nam to zachować integralność autorstwa naszych plików, w tym przypadku mamy szyfrowanie dokumentów, które daje nam swobodę udostępniania plików za pośrednictwem komunikatorów.

Z drugiej strony ta opcja eliminuje, jaka byłaby opłata abonamentowa, chociaż pojawiają się niektóre reklamy mamy pojemność w chmurze do 1 Giga, a jeśli zdecydujemy się na jego płatną wersję, możemy usunąć reklamy i uzyskać dostęp do 20 gigabajtów pamięci. Jest również kompatybilny z większością popularnych systemów operacyjnych. Bez wątpienia dobra opcja, aby mieć go w systemie operacyjnym Ubuntu

dołącz do naszego kanału telegram