Skip to content

Jak usunąć konto użytkownika lub administratora w systemie Windows 10? (Przykład)

19 de luty de 2021

W miejscu, w którym kilka osób korzysta z tego samego komputera bardzo przydatne jest korzystanie z systemu kont użytkowników w systemie Windows 10. Dzięki temu każdy może wejść do swojej przestrzeni i korzystać z niej, zachowując prywatność swoich plików. Możemy otworzyć kilka kont na jednym komputerze, każde z własnym hasłem dostępu, ale czasami może się zdarzyć, że będziemy musieli usuń konto użytkownika w systemie Windows 10.

Istnieją konta, które mogły zostać utworzone przez pomyłkę są po prostu niepotrzebne. Może się też zdarzyć, że nie chcemy już, aby ktoś korzystał z naszego komputera i zdecydowaliśmy się usunąć jego konto. Jak możemy usunąć konto użytkownika lub administratora, jeśli używamy systemu Windows 10? Tutaj wyjaśnimy ci to. Czytaj dalej, a przekonasz się, że wykonanie tej czynności na naszym komputerze nie jest trudne.

Podstawowe konta, które pozwalają nam stworzyć system Windows 10 w Twoim systemie

Istnieją trzy typy kont użytkowników do utworzenia, które mogą mieć indywidualny profil i różne uprawnienia na naszym komputerze. Pierwsze konto dozwolone w systemie Windows 10 to konto użytkownika „Administrator”, który jest tym, który ma większe uprawnienia do wykonywania działań i zmian na komputerze. Na przykład zarządzanie aplikacjami, wprowadzanie zmian w konfiguracji systemu, dostępach do sieci itp. Będzie także tym, który będzie zarządzał innymi istniejącymi kontami.

Innym kontem użytkownika, które możemy utworzyć, jest „Standardowe”. Mając jedną z nich, będziemy korzystać z komputera tak jak zwykle: będziemy edytować obrazy w MS Office, będziemy korzystać z usług internetowych i innych rzeczy. W przeciwieństwie do administratora, nie może przeglądać, tworzyć, edytować ani usuwać plików systemowych. Bez względu na to, jak bardzo staramy się wprowadzić zmiany, zawsze będziemy proszeni o podanie hasła, aby kontynuować.

Ostatnie konto to użytkownik Wbudowany menedżer z których niewiele korzystamy ze względu na ryzyko utraty części podstawowej konfiguracji niezbędnej w systemie. Ma uprawnienia do wprowadzania wszelkich zmian w naszym komputerze bez konieczności uzyskiwania pozwolenia. Ponieważ jest to tak delikatne konto, system Windows 10 ukrywa je w swoim systemie operacyjnym.

Kroki, aby usunąć użytkownika lub zarządzane konto w systemie Windows 10

Aby usunąć standardowe konto, wystarczy wykonać następujące czynności: 1) Przejdź do menu Start i wchodzimy w przestrzeń „Konfiguracja”; 2) Wizualizujemy sekcję „Konta” i uzyskujemy dostęp do jej panelu sterowania; 3) Teraz znajdujemy „Rodzina i ludzie” i tutaj klikamy konta użytkowników, które chcemy usunąć; 4) Kliknij przycisk „Usuń”, a następnie „Usuń konto i dane”. Sprytny! Jakie to było łatwe.

Teraz, jeśli chcesz usunąć konto administratora, wykonaj następujące czynności: 1) Otwórz sekcję „Zarządzanie zespołem”. Możesz go wyświetlić, naciskając kombinację klawiszy Windows + X; 2) Po lewej stronie w opcjach, które nam dają, jest „Użytkownicy i grupy lokalne”.

Wprowadź w tej sekcji zlokalizuj przestrzeń „Użytkownicy”; 3) W ramach zintegrowanych profili zaznacz „Administrator”, kliknij prawy przycisk i naciśnij „Usuń”.

usunąć administratora systemu Windows 10

Ponieważ jest to dość delikatna akcja system zapyta nas, czy na pewno to zrobimy. Następnie potwierdzamy, co chcemy zrobić, naciskając „Tak”. Po raz kolejny zobaczymy pytanie, czy mamy inne konto administratora – jeśli nie mamy, nie możemy usunąć istniejącego – wciskamy „OK” i gotowe! Kończymy proces. Jeśli ponownie utworzysz konto od podstaw, dostosuj, zmieniając obraz.

Będąc w stanie wiedzieć, jak konto użytkownika jest usuwane lub administrator w systemie Windows 10 jest to coś, o czym wszyscy powinniśmy wiedzieć. W ten sposób będziemy mieć większą kontrolę nad naszym komputerem i oczyścić go z niepotrzebnych kont. Widzisz, że wyjaśnienie było bardzo proste i mamy nadzieję, że będzie bardzo pomocne. Jeśli chcesz, możesz zostawić nam swoją opinię. Z przyjemnością to przeczytamy!

dołącz do naszego kanału telegram