Skip to content

Jak usunąć kartę SIM, która utknęła w zamkniętej kieszeni na telefon komórkowy

9 de marzec de 2021

Technologia mobilna bardzo się rozwinęła w ostatnich latach, obecnie smartfony mają bardzo czułe i przydatne mechanizmy, jednym z nich jest nowy sposób umieszczenia karty SIM, poprzez system sprężyn, w którym za pomocą klucza (który przynosi telefon przy zakupie), możemy wyjąć kartę SIM z telefonu, za pomocą sprężyny.

Ten system pierwotnie miał pewne wady, typowe dla sytuacji, gdy innowacja pojawia się na rynku, która została szybko rozwiązana, aż była prawie standardem na ten dzień, jednak czasami naszą kartę SIM może mieć niedoskonałości powodujące jego blokowanie się a mechanizm nie działa dobrze sprawiając, że telefon go nie rozpoznaje, kiedy to się stanie, trzeba wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

Jak odblokować mechanizm karty SIM?

Najpierw musisz pójść na prostotę, może problem nie jest tak poważny, jak się wydaje, spróbuj użyć czegoś więcej, tępego jak igła lub kolczyk, włóż to do małego otworu, który ma Twój telefon bez użycia zbyt dużej siły , może odniesiesz sukces, wykonasz wiosenny skok i osiągniesz wyjmij kartę SIM bez większego problemu.

Jeśli natomiast nie widzisz możliwości jego wyjęcia i odważysz się samodzielnie odsłonić telefon, powinieneś mieć pod ręką płaski śrubokręt i plastikową kartę.

Należy odkręcić śrubki u dołu smartfona i kartą docisnąć wzdłuż krawędzi ekranu, aby poluzować klej, który przynosi, zrób to bardzo ostrożnie, możesz pomóc przyssawce szybciej wyjąć ekran.

Po wykonaniu tej czynności płyta główna telefonu będzie widoczna, należy bardzo ostrożnie obchodzić się z tymi komponentami i nie uszkodzić żadnego połączenia, zlokalizuj wzrokiem, gdzie jest karta SIM i ostrożnie zdejmij płytkę, sprawdź, czy jest podłączona jakaś śruba lub gumka przed jej wyjęciem, nie ciągnij też gwałtownie za nią.

Za pomocą pincety Wyjmij kartę SIM powoli, z wielką ostrożnością, a kiedy już ją wyjmiesz, będziesz musiał wykonać proces odwrotny, włożyć wszystko z powrotem na miejsce i ponownie zamknąć urządzenie, możesz pomóc sobie, robiąc zdjęcia procesu, który wykonałeś aby to odkryć, sprawdź, czy łączysz je wszystkie, wygnij je i gotowe.

Powody, dla których karta SIM może się zablokować

Kiedy kupujemy nowy telefon musimy to wiedzieć prawdopodobnie użyj systemu sprężynowego, a trzeba mieć na uwadze, że karta SIM musi być odpowiednio przycięta, czasami zdarza się, że kupujemy nowy telefon i ma on najmniejszą ilość miejsca na SIM, a my szukamy w sieci, jak ją przyciąć, żeby ją dostosować.

Jeśli zrobimy ten proces źle i mamy plik nieregularne lub niedoskonałe cięcie, wkładając go do naszego urządzenia może się zaklinować, dlatego warto wysłać go do wycięcia w wyspecjalizowane miejsce, nie jest to coś skomplikowanego więc nie będzie drogie.

Inną powszechną rzeczą jest to upuść nasz telefonNiestety są one bardzo podatne na wstrząsy i upadki, co może spowodować uszkodzenie mechanizmu otwierającego lub przesunięcie karty, a przy próbie jej wyjęcia nie możemy.

Może się to zdarzyć, nawet jeśli mamy futerał ochronny Z tego powodu należy zachować ostrożność podczas korzystania z naszego smartfona.

Kilka czynników do rozważenia

Przedstawione tutaj procedury unieważniają gwarancję na nasz terminal, dlatego możesz nie chcieć tego robić samodzielnie, jeśli nie masz podstawowa wiedza Odsłaniając telefon, lepiej zostawić go profesjonalistom w tej dziedzinie.

Ważne jest, abyś był bardzo ostrożny, kiedy rozbroić swoje urządzenieJest w nim wiele pojedynczych części, które są bardzo podatne na uszkodzenia podczas obsługi, rób to ostrożnie iz wielką dbałością o szczegóły.

MicroSim i NanoSIM, są to karty najbardziej podatne na zakleszczanie się, ze względu na ich mały rozmiar, lekkie uderzenie może usunąć je z miejsca, a ich wyjęcie musi być jeszcze bardziej ostrożne.

dołącz do naszego kanału telegram