Skip to content

Jak usunąć i poznać uprawnienia, które ma witryna – szybko i łatwo

26 de luty de 2021

Niewątpliwie w sieci istnieją różne narzędzia, za pomocą których możemy poruszać się po Internecie, jednak Google Chrome i Mozilla FirefoxSą jednymi z najlepszych przeglądarek internetowych, to znaczy pozycjonują się w ostatnim czasie jako najpopularniejsze.

Biorąc pod uwagę to i ogromną popularność, jaką zdobyły, to normalne, że firmy szukają najlepszego sposobu, w jaki mogą ulepszyć i zaoferować lepsze usługi swoim użytkownikom. W aspektach, w których odnotowano największy postęp, jest na bezpieczeństwo użytkowników, w którym uwzględniono różne ulepszenia na rzecz bezpieczeństwa.

Często zdarza się, że podczas przeglądania tych narzędzi strony proszą nas o dostęp do różnych uprawnień, które generalnie przyznają pewne dane o nas niektórym użytkownikom. Te uprawnienia zwykle znajdują się w ten sposób, aby pozwalają na dobrą obsługę i jak działają strony, jednak nie zawsze działa to w ten sposób.

W tym artykule wyjaśnimy, jak usunąć i dowiedzieć się trochę więcej o uprawnieniach określonej witryny, aby w ten sposób dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie odwiedzanej witryny.

Sprawdź uprawnienia witryny w przeglądarce Chrome

Google Chrome, oprócz tego, że jest obecnie jedną z najpopularniejszych przeglądarek, ma dużą liczbę użytkowników, którzy ufają swojej platformie, która ma również różne narzędzia, które możemy Dodaj lub usuń Jeśli to konieczne.

Jedną z najlepszych rzeczy, jakie może zaoferować ta przeglądarka, jest fakt, że może Uzyskać dostęp do pozwolenia które zostały przyznane sieci, do której wchodzimy. W ten sposób możemy dokładnie wiedzieć, do czego masz dostęp i jeśli sobie tego życzymy, możemy to cofnąć.

Aby móc zobaczyć tę sekcję, wystarczy wejść na określoną stronę internetową, a następnie zlokalizować się w pasku adresu, w którym widzimy ikonę z kłódką, którą musimy nacisnąć. Widzimy tam wiadomość, która mówi:wyświetlić informacje o witrynie”.

Następnie musimy nacisnąć sekcję „Ustawienia witryny”, Na którym możemy zobaczyć listę uprawnień przyznanych w sieci.

Podobnie w tej samej sekcji widzimy, że domyślnie pojawiają się niektóre wartości, które są domyślnie zaznaczone. To w tej sekcji możemy edytować nadawane uprawnienia, które możemy również edytować w dowolnym momencie.

Przeglądaj i edytuj uprawnienia w przeglądarce Firefox

Z drugiej strony, jeśli masz zainstalowaną przeglądarkę Mozilla Firefox, procedura, choć podobna, zawiera pewne rzeczy, które mogą wydawać się bardzo różne i możesz się zdezorientować. Aby rozpocząć, wystarczy wejść konkretnie na stronę, a następnie wpisać pasek adresu, w którym będziemy zlokalizować na przycisku „Informacja”.

Gdy już się w nim znajdziemy, musimy wejść w przycisk „Uprawnienia”, w którym będzie można zobaczyć szczegółową listę wszystkich uprawnień, które zostały nadane stronie. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do konkretnego, po prostu musisz Kliknij na to, aby pokazać Ci szczegóły oraz listę stron, które mają określony dostęp.

uprawnienia bezpieczeństwa internetowego

Jakie są ogólne uprawnienia przyznawane w przeglądarce Google Chrome?

Zwykle uprawnienia, które to narzędzie Nawigacja po sieci dotacje są najbardziej podstawowe, aby jego działanie było udane.

Odwołujemy się do nich za pomocą plików cookies, lokalizacji kamery, pop-upów, wysyłania powiadomień, mikrofon, korzystanie z javascript, flash, dostęp do obrazów, synchronizacja w tle, automatyczne pobieranie czy pełna kontrola nad urządzeniami MIDI wśród wielu innych, które są niezbędne do działania każdej strony internetowej.