Skip to content

Jak usunąć hasło z komputera z systemem Windows — przewodnik krok po kroku

21 de listopad de 2021

System Windows umożliwia każdemu ustawienie hasła dostępu w celu zablokowania użytkownika. Wiele osób korzysta z tej funkcji blokady, aby nikt nie ma dostępu do danych mają na swoim komputerze. Tym samym w większym stopniu chronią wszystkie Twoje dane osobowe.

Chociaż prywatność i bezpieczeństwo plików zawsze są najważniejsze, czasami lepiej jest odłożyć to na bok i automatycznie uruchomić system Windows. Następny, wyjaśni, jak usunąć hasło startowe z komputera z systemem operacyjnym Windows.

Czy to ważne, jaki system Windows zainstalowałem?

Prawdę mówiąc, wersja systemu Windows, którą ma twój komputer, nie ma większego znaczenia, ponieważ we wszystkich wersjach systemu Windows miejsce, w którym hasło zostało usunięte Pozostaje tak samo. Co prawda np. w przypadku Windows 10 i Windows 8 hasło można również usunąć z programu konfiguracyjnego.

Ale również można go usunąć z panelu sterowania. Skoro więc miejsce, w którym usuwane jest hasło, nie zmienia się w żadnym z systemów, nie ma sensu brać tego typu danych pod uwagę.

Co jeśli zapomniałem hasła do komputera?

Gdy ktoś zapomni hasła użytkownika w systemie Windows 7, Windows 8 lub Windows 8.1, nie ma innego wyjścia, jak użyć jednego z tych programów:

  • iSunshare Windows Password Genius
  • Passper WinSenior
  • Resetowanie hasła systemu Windows

Takie programy są używane do całkowitego usunięcia hasła, które ma każdy użytkownik systemu Windows. Teraz, jeśli system, który posiada Twój komputer to Windows 10, będziesz miał do swojej dyspozycji placówkę użyj pytań zabezpieczających aby zresetować hasło.

Jednak ta funkcja nie jest dostępna we wszystkich wersjach systemu Windows 10, tylko w najnowszych. Tak więc, jeśli system Windows 10 na twoim komputerze To jest pierwsze wersje które zostały uruchomione, należy również skorzystać z wyżej wymienionych programów.

W jaki sposób mogę usunąć hasło w systemie Windows?

Istnieje kilka sposobów na usunięcie hasła systemu Windows, ale najczęściej używana lokalizacja usuń hasło do systemu Windows to panel sterowania. Dzieje się tak, ponieważ wszystko jest stąd łatwiejsze, a sekcje tego panelu sterowania zostały uruchomione we wszystkich wersjach systemu Windows.

Jednak pokrótce pokażemy, jak usunąć hasło z panelu sterowania, a także z kilku innych miejsc:

Z ustawień w systemie Windows

Jedyne wersje systemu Windows skąd możesz usunąć hasło w programie „Ustawienia” są w Windows 8, 8.1, 10 i 11. Teraz zwróć uwagę na proces:

logo konfiguracji

  • Włącz komputer
  • Naciśnij klawisz 'Win’ i w oknie, które się wyświetli umieść słowo 'Konfiguracja’
  • W wynikach wybierz program z napisem „Ustawienia” z ciemnofioletową ikoną
  • W tym programie poszukaj sekcji „Konto”
  • Następnie wejdź i kliknij w miejscu, w którym jest napisane „Opcje / logowanie”
  • Następnie wybierz opcję „Hasło” i kliknij „Zmień”
  • Aby zakończyć, umieść aktualne hasło, które ma sprzęt, tam, gdzie jest napisane że umieściłeś nowe hasło zostaw to pole puste

Jeśli pozostawisz to pole puste, system automatycznie zrozumie, że chcesz całkowicie opuścić urządzenie brak ochrony hasłem. Należy zauważyć, że w celu ochrony wzroku można skalibrować jasność do monitora komputera.

Logowanie do konta e-mail

Z konta e-mail nie ma możliwości usuń hasło do systemu Windows w zespole. Wszystkie tego rodzaju rzeczy muszą być wykonywane z poziomu panelu sterowania lub programu „Ustawienia”. Inną rzeczą, którą możesz zrobić na komputerze z systemem Windows 10, jest umieszczanie obrazów jako ikon w ulubionych folderach.

Wewnątrz Panelu sterowania komputera

W przypadku centrali wszystko jest bardzo proste. Musisz wejdź do panelu sterowania, przejdź do sekcji „Konta / użytkownicy / ochrona dzieci” i kliknij „Konta użytkowników”.

Następnie naciśnij opcję „Zmień hasło”, w pierwszym polu wpisz hasło, które aktualnie posiada Twój komputer. W pozostałych dwóch polach, w których zostaniesz poproszony o wprowadzenie nowego hasła, zostawisz je puste i zapiszesz zmiany. Ważne jest, abyś wiedział, że możesz teraz korzystać z WhatsApp Business na swoim komputerze.

osoba korzystająca z komputera

Czy mogę ponownie umieścić hasło na moim komputerze z systemem Windows?

Jeśli pewnego dnia chcesz, aby użytkownik systemu Windows na Twoim komputerze ponownie miał hasło, możesz je dla niego ustawić wchodząc do panelu sterowania. Następnie przejdź do sekcji „Konta użytkowników”, kliknij opcję „Zmień hasło” i wprowadź nowe hasło.

To wszystko, co musisz zrobić, kiedy chcesz ponownie wprowadź hasło. Jeśli napotkasz problemy, będziesz musiał odwiedzić witrynę pomocy technicznej firmy Microsoft.

dołącz do naszego kanału telegram