Skip to content

Jak usunąć efekt czerwonych oczu ze zdjęcia w programie Photoshop CC Online (przykład) – bardzo proste

27 de luty de 2021

Czerwone oczy to jeden z największych powodów, dla których ludzie robią to edytuje Twoje zdjęcia kiedy podoba im się wynik, ale dostają tę straszną wadę.

Chociaż obecnie w aparatach zastosowano różne technologie, aby uniknąć tego typu efektu wewnątrz twarzy. Było to bardzo trudne do osiągnięcia.

To z tego powodu Photoshop stworzył niezbędne narzędzie do jego modyfikacji. Co jest wielką zaletą dla tych, którzy używają tego programu do edycji zdjęć zrobionych za pomocą ich urządzeń.

Ponadto firma Adobe zadbała o udostępnienie takiego oprogramowania na platformy internetowe. Szczególnie dla tych, którzy nie mogą wszędzie transportować swoich komputerów.

W ten sposób nie znajdziesz ograniczeń w modyfikowaniu potrzebnych obrazów, od wersji online uzyskuje te same funkcje, co program komputerowy. A dzisiaj dowiesz się, jak ich używać, aby usunąć ten nieprzyjemny efekt wywołany przez błysk.

Dlaczego na zdjęciach często występują czerwone oczy?

O ile do dzisiaj nie zauważyliście, efekt czerwonych oczu nie jest wadą, która pojawia się na wszystkich zdjęciach wykonanych aparatem z lampą błyskową. Zamiast tego jest efektem, który objawia się, gdy obraz jest wykonywana w miejscu lub przestrzeni, w której występuje pewien stopień braku światła.

Uczniowie ludzi pracują w oparciu o odbiór światła, które otrzymują z otoczenia. Więc będąc w bardzo ciemnym miejscu, ma tendencję do rozszerzania się, aby poprawić widzenie i ostrość.

Dlatego efekt czerwone oczy gdy zdjęcie jest robione w przestrzeni o takich cechach. Wszystko wynika z połączenia ciemności i cieni otoczenia. Z całkowicie rozszerzoną źrenicą i nagłym światłem, które pojawia się znikąd. Jeśli jednak zdjęcia mają dużo cieni, można je usunąć.

Ponieważ przesłanie informacji do mózgu zajmuje kilka sekund, obraz jest wykonywany, gdy dylatacja osiąga maksimum. Pokazuje w ten sposób stężenie naczyń krwionośnych w oku.

Aby tego uniknąć, obecnie różne profesjonalne aparaty fotograficzne lub telefony komórkowe współpracują z technologią podwójne mignięcie, aby przygotować źrenicę do zdjęcia.

Pędzel do czerwonych oczu: bardzo skuteczne narzędzie programu Photoshop

Adobe Photoshop jest programem, który oferuje wiele plików potężne narzędzia do tworzenia i modyfikowania obrazów. Dlatego nie można przeoczyć tej wady. Ponieważ jest to jedna z najczęstszych przyczyn edycji zdjęć.

W edytorze online wystarczy zaimportować obraz z komputera lub chmury, która zawiera kopię zapasową zawartości Twoich urządzeń. Po zaimportowaniu będziesz mieć dostęp do panelu narzędzi po lewej stronie ekranu. Gdzie można znaleźć opcję „Pędzel do czerwonych oczu”.

Pędzel do czerwonych oczu

Sam program zmienił lokalizację w każdej ze swoich wersji, ale w przypadku platformy internetowej. Możesz łatwo uzyskać do niego dostęp poprzez menu po lewej stronie, o którym mowa powyżej.

Po wybraniu kursor zmieni się w mały rysunek oka towarzyszy krzyżyk, który będzie wskaźnikiem wyboru wykonania efektu. Jeśli obraz jest zbyt jasny z powodu lampy błyskowej, możesz wyeliminować irytujące odblaski na twarzach ludzi.

W przypadku tego narzędzia wskazane jest wykonanie kwadratu lub prostokąta wokół każdego z uczniów osobno. Aby efekt był wykonywany w lepszy sposób.

Pomimo tego, że modyfikacja odbywa się automatycznie. U góry ekranu zobaczysz menu pomocnych suwaków uzyskać najlepszy wynik.

Wykonując te proste czynności, możesz kupić plik ulepszona wersja obrazu. Cóż, nie ma różnicy między wersjami i nie trać jakości edycji tego programu.

Dzięki temu nie musisz już martwić się, że po wykonaniu zdjęcia Twoje oczy będą czerwone. Ponieważ w końcu masz narzędzie, które pomoże ci go rozwiązać.