Skip to content

Jak usunąć całą zawartość z mojego komputera z systemem Windows 11? – Przewodnik po formatowaniu

3 de luty de 2022

Istnieje kilka powodów, które mogą skłonić Cię do przeprowadzenia dokładnego czyszczenia na komputerze z systemem Windows 11, w zależności od wieku komputera, który mogłeś mieć wiele plików i programów które już ci się nie przydadzą.

Możliwe jest również, że urządzenie jest aktualizowane, ale zawiera aplikacje, które nie odpowiadają Twoim upodobaniom lub potrzebom i uważasz, że najlepiej się ich pozbyć. Jeśli nadal nie rozumiesz w pełni, w jaki sposób najnowsza wersja systemu Windowsdzisiaj wyjaśnimy, jak całkowicie debugować system.

Jakie są sposoby na zwolnienie miejsca na komputerze z systemem Windows 11?

Jeśli zdecydowałeś się na uaktualnienie do systemu Windows 11 z systemu Windows 10 bez utraty danych, ale teraz Twój komputer działa wolno i zawodnie w niektórych procesach lub z poważnym błędem, który uniemożliwia jego normalne działanie, logiczne jest, że chcesz wypróbować inne kroki czyszczenia, aby sprawdzić, czy błąd został naprawiony. W tym sensie najbardziej podstawowe metody optymalizacji komputera obejmują odrzucanie bezużytecznych programów i plików.

Odinstaluj programy, których nie używasz

Kiedy po prostu zmieniasz system operacyjny, nawet jeśli są z tej samej rodziny, często czujesz się nieco zdezorientowany w wykonywaniu podstawowych, a także bardziej złożonych zadań. Z tego powodu szczegółowo wyjaśnimy, jak wyczyścić komputer z systemem Windows 11 ze wszystkich aplikacji i programów, które zajmują tylko pamięć, ponieważ nie są dla Ciebie przydatne:

  • Zacznijmy od otwarcia menu konfiguracji, w tym celu należy kliknąć prawym przyciskiem myszy menu Start i wybrać odpowiednią opcję.
  • Tam, kliknij „Aplikacje”, a następnie „Aplikacje i funkcje”, dotarłeś do tej sekcji, widzimy pełną listę aplikacji aktualnie zainstalowanych na twoim komputerze.
  • Zauważysz, że po prawej stronie każdego programu znajduje się symbol z trzema kropkami, jeśli go klikniesz, pojawi się opcja „Odinstaluj”. Wystarczy wybrać aplikację po aplikacji, którą chcesz odinstalować i potwierdzić proces.
  • Zwykle nawet po odinstalowaniu aplikacji i programów są ich ślady w naszym systemie, aby rozwiązać ten problem, musisz uzyskać dostęp do folderu „AppData” w systemie Windows 11 i wyczyścić powiązane pliki.

Usuń pliki multimedialne

Pliki multimedialne, nawet jeśli sobie tego nie wyobrażasz zajmują dużo miejsca na komputerze, tym bardziej, gdy codziennie są one najwyższej jakości, więc warto zajrzeć do sekcji Pamięć w systemie Windows 11 i trochę posprzątać:

usuwanie niepotrzebnych plików z Windows 11

  • Aby się tam dostać, musisz z menu konfiguracyjnego wybrać sekcję „System”, a następnie opcja „Pamięć”.
  • Zobaczysz kilka pasków sklasyfikowanych według sekcji magazynu, które zajmują najwięcej miejsca, ten odpowiadający plikom to „Inni”.
  • Po kliknięciu możesz zobaczyć szczegóły trasy od najwyższego do najniższego obłożenia na twoim komputerze, z ich odpowiednią jednostkową ekspresją. Jeśli klikniesz bezpośrednio na nie, otworzysz okno eksploratora, w którym możesz zacząć usuwać wszystko, co uważasz.
  • Inne kroki, które należy wykonać, to wyczyszczenie kosza, usuwanie duplikatów i zwolnić miejsce na dysku twardym.

O czym należy pamiętać przed sformatowaniem komputera z systemem Windows 11?

Jeśli na pewno chcesz sformatować system Windows 11, być może dlatego, że interfejs Ci nie odpowiada lub wydaje się nieco ciężki, na przykład powszechnym narzekaniem było przywrócenie menu Start systemu Windows 10 do systemu Windows 11, ale bez względu na motywację aby pozbyć się systemu operacyjnego, procedura jego uzyskania nie jest zbyt skomplikowana. Co należy wziąć pod uwagę przed jakimkolwiek resetem, to wykonaj kopię zapasową cennych plików Najlepiej w chmurze.

Jak usunąć wszystkie pliki i aplikacje z komputera z systemem Windows 11?

Całkowicie opróżnij komputer z nowego systemu Windows, wystarczy otworzyć menu Konfiguracja i przejść do sekcji „Systemy”, gdzie znajdziesz przycisk „Odzyskiwanie”opcja, która spowoduje trwałe sformatowanie, to „Zresetuj ten komputer”, do której uzyskasz dostęp.

Przywróć ustawienia fabryczne komputera

Kontynuując formatowanie komputera, zobaczysz wyskakujące okienko o nazwie „Zresetuj ten komputer”pierwszą decyzją, którą musisz podjąć, jest zachowanie posiadanych plików lub ich całkowite usunięcie, zakładając, że już wykonałeś kopię zapasową, idealną opcją jest „Usuń wszystko”.

Natychmiast skonsultuje metodę ponownej instalacji systemu na komputerze, aby w chmurze lub lokalnie, z tą ostatnią opcją idź i pobierz system Windows 11 z jego oficjalnej strony, ta metoda jest szczególnie przydatna w środowiskach o słabym połączeniu internetowym. Aby zakończyć formatowanie, kreator wyświetli podsumowanie opcji wybranych do przywrócenia, potwierdź i rozpocznij proces, po jego zakończeniu komputer automatycznie uruchomi się ponownie.

Jak ponownie zainstalować system operacyjny Windows 11 na komputerze?

Nadchodzi moment kulminacyjny, zakładając, że zamierzasz powrócić do systemu Windows 11, proces, który zalecamy do ponownej instalacji na komputerze, polega na użyciu nośnika odzyskiwania lub dysku rozruchowego, załadowanego obrazem ISO systemu Windows 11 (ten, który skonfigurujesz, musi mieć dostępne minimum 8 GB). Tak więc podczas ponownego uruchamiania komputera, po procesie formatowania, jaWprowadź port nośnika rozruchowegowspólną rzeczą jest to, że jest to USB.

ponowna instalacja systemu Windows

Podczas rozruchu możesz uzyskać dostęp do menu BIOS, aby sprawdzić, czy działa poprawnie, jeśli nie wybrano rozruchowego USB, zrób to za jego pomocą Instalator Windows 11 zostanie uruchomiony że już wiesz, od teraz proces będzie prowadzony i dość podstawowy.

dołącz do naszego kanału telegram