Skip to content

Jak usunąć błąd wirusa „ COM Surrogate przestał działać ” w systemie Windows 10, 8 i 7

10 de marzec de 2021

Czasami podczas próby naprawienia błędu „nie można odczytać pamięci” w systemie Windows pojawiają się inne problemy. Z tego powodu dowiesz się z tego przewodnika Jak usunąć błąd wirusa „ COM Surrogate przestał działać ” w systemie Windows 10, 8 i 7.

Co to jest COM?

Termin COM odnosi się do Model obiektowy komponentów (w języku hiszpańskim, Component Object Model). COM jest częścią interfejsu stworzonego przez Microsoft Windows, który umożliwia tworzenie obiektów COM.

Cel tych obiektów różni się w zależności od programu, jednak można powiedzieć, że jest to sposób na integrację jednego programu z innym i rozszerzyć jego funkcje. Windows w szerokim zakresie wykorzystuje ten interfejs, w rzeczywistości jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania systemu operacyjnego.

Dzięki tym cechom realizowane są również podprocesy Windows. Wyraźnym tego przykładem jest tworzenie miniaturek obrazów. Jak zobaczysz, dotyczy to w szczególności procesów wykonywanych w „ukryty” sposób.

Co to jest COM Surrogate?

Teraz, gdy wiemy, czym jest interfejs COM, czas dowiedzieć się więcej o procesie COM Surrogate. Z pewnością przebieg tego procesu jest bardzo interesujący, w rzeczywistości ma on zasadnicze znaczenie dla stabilność systemu.

COM Surrogate jest używany jako obiekt zapasowy, zaczyna się razem z pierwotnym procesem, ale zewnętrznie. Celem COM Surrogate jest to, że jeśli w dowolnym momencie oryginalna aplikacja zawiedzie, procesem, który zostanie zamknięty, nie będzie działająca aplikacja, ale COM Surrogate.

Jest to sposób tworzenia aplikacji nadal działać prawidłowo nawet po drobnych usterkach. Z tego powodu proces pojawia się od czasu do czasu w menedżerze zadań i rzadko stanowi problem dla użytkowników.

COM Surrogate jest wliczony w cenę wewnątrz dllhost.exe, więc pojawia się w tym procesie. Chociaż czasami jest również pokazany jako „COM Surrogate”. Kiedy pojawiają się problemy z tymi cechami, czasami konieczne jest odzyskanie systemu Windows 10 i powrót do poprzedniej wersji, ale są inne alternatywy, które możesz wypróbować.

Usuń błąd „COM Surrogate przestał działać” w systemie Windows 10, 8 i 7

Oprócz podstawowych metod naprawy komputera z systemem Windows 10 bez formatowania, jednym ze zwykłych sposobów wyeliminowania błędu „COM Surrogate przestał działać” jest użycie Zapobieganie wykonywaniu danych (DEP).

  • Aby skorzystać z tej metody, pierwszą rzeczą do zrobienia jest otwarcie programu „Uruchom”. Możesz to zrobić naciskając kombinację klawiszy Windows + R. lub wyszukując bezpośrednio w menu Start.
  • Po poprawnym otwarciu aplikacji „Uruchom” należy wpisać „sysdm.cpl” i kliknąć OK. Następnie zostaniesz przekierowany do Właściwości systemu.
  • Tutaj powinieneś udać się w kierunku „Zaawansowane opcje” i znajdź kartę „Wydajność”. Zobaczysz, że jest opcja „Ustawienia”, kliknij na nią.

błąd com zastępcze rozwiązanie dep

  • Zostaną wyświetlone opcje wydajności, przejdź do ostatniej zakładki u góry „Zapobieganie wykonywaniu danych”.
  • Teraz musisz włączyć tę opcję „Włącz funkcję DEP dla wszystkich programów i usług oprócz wybranych przeze mnie”.
  • Kliknij przycisk Dodaj i znajdź plik Dllhost.exe. Ten plik można znaleźć w folderze System32 lub SysWOW64, w zależności od systemu operacyjnego. Po zakończeniu kliknij Akceptuj.

Wyłącz miniatury, aby usunąć błąd wirusa COM Surrogate

Jak zauważyliśmy wcześniej, jedną z funkcji COM Surrogate jest tworzenie miniatur. Biorąc to pod uwagę, tak jest wygodnie jest wyłączyć tę funkcję, co czasami rozwiązuje problem.

  • Przejdź do dowolnego folderu i znajdź kartę „Plik” który znajduje się w lewym górnym rogu folderu.
  • Zobaczysz opcję „Zmień folder i opcje wyszukiwania”, kliknij na nią, aby dokonać konfiguracji.
  • W opcjach folderów przejdź do zakładki „Widok”. Tutaj znajdziesz opcję „Zawsze pokazuj ikony, nigdy miniatury”. Upewnij się, że powyższa opcja jest zaznaczona i kliknij OK.

Jeśli żadne z powyższych nie działa, możesz spróbować naprawić uruchamianie systemu operacyjnego Windows bez formatowania. W każdym razie, jeśli nawet po wypróbowaniu powyższego nic nie działa, nie bój się instalować systemu Windows od zera, co zwykle jest rozwiązaniem wszystkich problemów.