Skip to content

Jak usunąć bazę danych PostgreSQL w systemie Windows 10 — różne metody

18 de styczeń de 2022

Istnieje kilka systemów bazodanowych, które pozwalają zautomatyzować i bezpiecznie zabezpieczyć dane i informacje, szeroko stosowane zwłaszcza na poziomie biznesowym. Jednym z takich programów jest PostgreSQL, który dostosowuje się do różnych systemów operacyjnych i jest dobrze znany na rynku.. Ale podobnie jak niektóre programy, mógł zostać nieprawidłowo zainstalowany i chcesz go usunąć. Ale co z tymi programami, które nie są łatwe do odinstalowania. Jeśli podczas odinstalowywania programu napotkasz jakiekolwiek problemy, możemy Ci pomóc.

W takim przypadku zapraszamy do dalszej lektury artykułu, w którym podpowiemy, jak poprawnie i bez niedogodności usunąć bazę danych PostgreSQL w systemie Windows 10. Co więcej, poznasz różne sposoby odinstalowania tego programu, niezależnie od tego, czy na komputerze jest zainstalowany system Windows, czy Ubuntu. Dzięki temu możesz wykonać tę akcję skutecznie i bez komplikacji. Zrób więc notatki na temat następujących danych, które będziemy Ci podawać w tym artykule.

W jaki sposób można odinstalować bazę danych PostgreSQL w systemie Windows 10?

W dobie technologicznej wiele firm dostosowało się do postępu i rzeczywistości, więc zautomatyzowało wszystkie swoje procesy, pozostawiając za sobą ręczne procedury, fizyczne akta zajmujące dużo miejsca w biurze. W związku z tym używają bazy danych do przechowywania informacji. Jednym z najczęściej używanych obecnie jest program PostgreSQL, który jest oprogramowaniem zapewniającym stabilność ochrony przechowywanych danych i jest bardzo poszukiwany na rynku. Ale być może wystąpił błąd podczas instalacji programu PostgreSQL w systemie operacyjnym Windows 10, więc chcesz go odinstalować. Zwróć uwagę, w jaki sposób możesz wykonać tę procedurę za pomocą panelu sterowania i wbudowanego narzędzia programu, zobacz szczegóły.

Z panelu sterowania

Aby odinstalować bazę danych PostgresSQL z panelu sterowania, wykonaj następujące czynności. Wchodzisz w Panel sterowania, kliknij Programy, a następnie kliknij Programy i funkcje. Zobaczysz listę wszystkich zainstalowanych programów, zlokalizuj PostgresSQL i kliknij na niego. I kliknij Odinstaluj lub zmień. Następnie musisz postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi przez kreatora. Będziesz mógł zaobserwować, że wspomniany program nie jest już wyświetlany na liście, ponieważ został odinstalowany.

Bezpośrednio z twojego narzędzia

Z drugiej strony, istnieją problematyczne programy, które nie są łatwe do odinstalowania z systemu, dlatego nie wystarczy usunąć je z panelu sterowania, ale możesz również przystąpić do odinstalowania bezpośrednio z jego zintegrowanego narzędzia. Oto, co można zrobić, aby usunąć program PostgreSQL z systemu Windows. W takim przypadku należy zastosować następujące kroki:

naciskasz dalej Dysk lokalny C, a następnie w Program Files, kliknij PostgreSQL, a następnie plik 13i kliknij dwukrotnie narzędzie programu, aby je odinstalować. Zostanie wyświetlone okno, w którym pokazany jest tryb dezinstalacji, musisz zaznaczyć opcję Kompletna aplikacja i kliknąć Dalej. Po zakończeniu procesu dezinstalacji kliknij OK i to wszystko. Jest to sposób na bezpieczne, łatwe i szybkie odinstalowanie programów z systemu Windows 10.

odinstaluj postgresql z jego narzędzia

Dlaczego nie możesz pomyślnie odinstalować PostgreSQL na swoim komputerze?

Program PostgreSQL to baza danych kompatybilna z różnymi systemami operacyjnymi i łatwa do skonfigurowania z komputerem. Poza tym jest preferowany przez wielu, ponieważ nie zmniejsza wydajności ich systemu operacyjnego. Ale ma też tę wadę, że musi być używany do przechowywania dużych ilości danych, a polecenia, których używa, nie są tak łatwe w użyciu, jeśli nie masz rozległej wiedzy o programie. Jest to jeden z powodów, dla których niektórzy kontynuują odinstalowywanie systemu Windows ze swojego systemu.

Po zakończeniu tego procesu może się okazać, że nie udało Ci się całkowicie usunąć programu systemowego z komputera. Dlatego ważne jest, aby odinstalować dowolną aplikację w systemie Windows bez pozostawiania po niej śladu. Jeśli w systemie znajdują się ślady programu, to dlatego, że musisz nie tylko kliknąć program odinstalowujący, ale także poprawnie odinstalować PostgreSQL konieczne jest usunięcie folderów programów, które są nadal aktywne w systemie operacyjnymi móc dokończyć dezinstalację.

poprawnie odinstaluj postgresql w systemie Windows

Ponieważ podczas instalacji program tworzy foldery i podfoldery, które pozostają w systemie operacyjnym, więc należy je również usunąć, aby nie działały w tle i nie zwalniały komputera. klikasz na Dysk lokalny C, w Aktywacja programów i zlokalizuj folder PostgreSQL, kliknij folder prawym przyciskiem i wybierz Usuń. W ten sposób program zostanie całkowicie odinstalowany z komputera.

Jak odinstalować PostgreSQL na urządzeniu Ubuntu, jeśli jest to wymagane?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, PostgreSQL to program kompatybilny z kilkoma systemami operacyjnymi, jednym z nich jest Ubuntu. W rzeczywistości pakiety programów PostgreSQL instalowane domyślnie można znaleźć w repozytorium Ubuntu. Ale z jakiegoś powodu może być konieczne odinstalowanie programu PostegreSQL, jak to zrobić poprawnie? Dlatego konieczne jest, aby wiedzieć, jak łatwo odinstalować programy w Ubuntu z terminala.

odinstaluj postgresql na ubuntu

Aby wykonać tę akcję, musisz uruchomić polecenia. Ponieważ pozwolą ci one uzyskać dostęp do danych programu i być w stanie całkowicie i łatwo je wyeliminować. Jednym z nich jest bardzo wygodny w użyciu sudo apt – get – purge remove postgresql* Uruchamiając to polecenie, będziesz mógł usunąć program PostgreSQL oraz wszystkie komponenty i foldery, które zostały utworzone z tego programu. Od momentu uruchomienia poleceń będziesz mógł uzyskać listę folderów PostgreSQL, które zostały zainstalowane i utworzone na Twoim serwerze. Jest to skuteczny sposób na odinstalowanie tego programu bazy danych na urządzeniu Ubuntu, wypróbuj go, a zobaczysz.

dołącz do naszego kanału telegram