Skip to content

Jak usunąć aplikacje z Chromecasta z Google TV — skuteczna dezinstalacja

9 de luty de 2022

Każdego dnia ludzie bardziej polegają na Internecie, dzięki temu zasobowi możemy zrobić wszystko, co możemy sobie wyobrazić, a także te, których nie możemy. Teraz możesz mieć internet na swoim komputerze, telefonie, a teraz przesyłać sygnał do telewizora, a wszystko to za pomocą Chromecasta z Google TV. Jeśli korzystasz już z jednego z tych urządzeń i nie wiesz, jak odinstalować aplikacjęTutaj Ci to wyjaśnimy.

Jakie kroki należy wykonać, aby odinstalować aplikacje z ChromeCast za pomocą Google TV?

Sprzęt ten stał się bardzo popularny, ponieważ można go podłączyć przez port HDMI do dowolnego telewizora i odtwarzać między innymi programy, seriale, filmy, filmy, gry. To wszystko można osiągnąć gdy połączymy telewizor z innym urządzeniem, czy to telefon komórkowy, tablet czy komputer (niezależnie od systemu operacyjnego). Chromecast służy jako pomost do przesyłania strumieniowego.

Na Chromecaście możesz pobrać i zainstalować niektóre aplikacje, których używasz, aby móc oglądać programy, które lubisz. Jednak limit aplikacji widocznych na ekranie jest niewielki, ponieważ pojemność pamięci urządzenia jest niewielka.

Dlatego zaleca się, aby od czasu do czasu przejrzeć aplikacje i usuń te, których już nie używasz, aby nie zajmowały miejsca i ustąpić miejsca na ekranie tym, których często używasz. Pomoże to w funkcjonowaniu Chromecasta i ułatwi lokalizowanie aplikacji.

Aby odinstalować aplikacje, których już nie używasz lub nie jesteś już zainteresowany, musisz zalogować się na swoje konto Google i poszukać ustawień konta. Następnie musisz wybrać kartę aplikacji, która znajduje się u góry ekranu i przesunąć w dół. Jeśli masz wiele aplikacji, musisz kliknąć zobacz szczegóły, aby zobaczyć pełną listę.

Przejrzyj każdą aplikację i zastanów się, czy jej używasz, czy jest to konieczne, czy też będziesz jej używać w najbliższej przyszłości. Jeśli zdecydujesz, że jedna lub kilka aplikacji nie jest używanych przez Ciebie lub Twoją rodzinę, musisz kliknąć Usuń. Do tego możesz daj mu przycisk lub użyj pilota. Dzięki temu zobaczysz opcję odinstalowania, gdy zostaniesz zapytany, czy jesteś pewien tej akcji, wystarczy potwierdzić, aby je usunąć. użyj Chromecasta dla rodziny

Jak sprawdzić, czy dezinstalacja została skutecznie przeprowadzona przez Google TV?

Z Chromecastem możesz zrobić wiele rzeczy, takich jak: udostępniać ekran naszego telefonu komórkowego lub przesyłać ekran do telewizora, dzięki czemu możemy odtworzyć plik multimedialny na bardzo dużym ekranie. Może to być przydatne, jeśli chcesz udostępniać filmy zrobione podczas podróży lub okazji znajomym i rodzinie.

Jeśli nie możesz uruchomić wszystkich procesów przesyłania strumieniowego ani wprowadzić żadnych ustawień, możesz użyć Asystenta Google Home, aby pomóc Ci uruchomić wszystkie działania. z asystentem możesz otrzymać wskazówki lub możesz wydawać rozkazy aby wykonała te procesy bez Twojej interwencji.

Gdy korzystasz z Chromecasta z Google TV, oprócz urządzenia masz także urządzenie mobilne lub komputer do podłączenia transmisji. Zawsze zaleca się, aby wszyscy mieli to samo źródło internetowe. Chociaż jeśli z jakiegoś powodu źródło Wi-Fi, które miałeś, zostało odrzucone, możesz zmienić sieć Wi-Fi na wszystkie dane urządzenia.

A gdyby tego było mało, w Chromecaście masz funkcję o nazwie tryb gościa. Dzięki tej funkcji sprzęt wykrywa urządzenia osób, które Cię odwiedzają i emituje światło w celu ogłoszenia specjalnego komunikatu. A) Tak te urządzenia mogą wysyłać zawartość do Chromecasta do emisji w telewizji.dziewczyna używająca chromecast

Aby sprawdzić, czy dezinstalacja aplikacji została przeprowadzona skutecznie na Twoim komputerze, możesz się tego dowiedzieć na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest przejrzenie aplikacji, które masz na ekranie, a jeśli się nie pojawi, to prawdopodobnie dlatego, że zostały już usunięte.

W przypadku posiadania wielu aplikacji, a usuniętych nie było na ekranie, możesz przejść do sekcji aplikacji w ustawieniach konta i sprawdź na liście pobranych aplikacji i sprawdź, czy dane aplikacje nie znajdują się już na tej liście.

Dlaczego nie możesz pomyślnie odinstalować aplikacji ChromeCast i co zrobić?

W niektórych przypadkach mogą wystąpić pewne niedogodności związane z pomyślną dezinstalacją aplikacji. Nie jest to nic dziwnego, bo musimy pamiętać, że urządzenia nie są w 100% idealne. Z drugiej strony istnieje szereg czynników, które mogą wpływać na realizowane przez nas procesy. Dlatego jeśli masz problem, powinieneś wiedzieć, że zawsze możesz znaleźć rozwiązanie.

Powolne urządzenie procesorowe

Jak wspomnieliśmy wcześniej Chromecasty mają małą pojemność pamięci więc nie powinniśmy zaśmiecać go tyloma aplikacjami, ponieważ wpłynie to bezpośrednio na działanie sprzętu. odinstaluj aplikacje na chromecast

Z tego powodu być może, gdy będziesz chciał odinstalować aplikację, będzie ci trudno ukończyć proces, chociaż ta czynność byłaby sposobem na odciążenie procesora. Należy pamiętać, że cierpliwość jest twoim najlepszym sprzymierzeńcem. I nie pobieraj ponownie zbyt wielu aplikacji, aby to się więcej nie stało.

Uruchom ponownie ChromeCast

Innym sposobem rozwiązywania problemów, gdy nie można poprawnie odinstalować aplikacji, jest ponowne uruchomienie Chromecasta lub przywrócenie ustawień fabrycznych. Aby wykonać ten proces musisz przejść do Google Home i nacisnąć na swoim urządzeniu.

Spowoduje to, że zobaczysz ikonę konfiguracji i będąc tam zobaczysz ikonę z trzema kropkami, po jej naciśnięciu zobaczysz sekcję: przywróć dane fabryczne, z którą sprzęt będzie jak nowy.

dołącz do naszego kanału telegram