Skip to content

Jak ustawić VLC jako domyślny odtwarzacz w systemie Windows 10?

31 de styczeń de 2021

VLC to jeden z najważniejszych i używanych odtwarzaczy zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Jeśli masz to fajne oprogramowanie w systemie Windows, lepiej to wiesz Jak ustawić VLC jako domyślny odtwarzacz w systemie Windows 10?.

Ustawienie aplikacji jako domyślnej spowoduje, że wszystkie pliki z nią zgodne będą zawsze otwierane w tym oprogramowaniu. Jest to bardzo wygodne, jeśli chcesz otworzyć każdy plik wideo z VLC. Przeczytaj poniższy przewodnik, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

VLC

Windows to system operacyjny najważniejszy na świecie 10 ten, z którego większość ludzi korzysta na co dzień na swoich komputerach. Dzięki temu na platformie można korzystać z wielu programów, od programów płatnych po oprogramowanie całkowicie darmowe, jak ma to miejsce w przypadku VLC.

VLC to całkowicie darmowy odtwarzacz wideo który wyróżnia się niezwykłymi funkcjami. Bez wątpienia jest to jedno z najbardziej polecanych narzędzi do odtwarzania treści multimedialnych na komputerach z systemem operacyjnym Windows 10.

Jeśli chcesz uzyskać to interesujące oprogramowanie, zalecamy odwiedzenie Videolan, ich strony internetowej. W ten sam sposób powinieneś również wiedzieć, jak wygląda proces, aby ten odtwarzacz był domyślnym dla systemu Windows 10.

Jak ustawić VLC jako domyślny odtwarzacz w systemie Windows 10?

Jeśli chcesz otwierać wszystkie pliki wideo za pomocą programu, powinieneś pobrać i zaktualizować kodeki VLC. Najlepiej byłoby również ustawić oprogramowanie jako domyślną aplikację do odtwarzania wideo. Tę procedurę można wykonać bardzo łatwo, po prostu wykonaj następujące kroki:

  1. Aby ustawić odtwarzacz VLC jako domyślny w systemie Windows 10, pierwszą rzeczą do zrobienia jest przejście do opcji konfiguracji systemu operacyjnego. Aby to zrobić, przejdź do początku i znajdź sekcję „Oprawa”.
  2. Po przejściu do opcji konfiguracji należy zlokalizować „System”, w którym znajdują się podstawowe ustawienia systemu operacyjnego Windows 10.
  3. Na tym ekranie powinieneś zlokalizować sekcję „Aplikacje domyślne / aplikacje domyślne”, po znalezieniu tej opcji kliknij ją.
  4. Znajdziesz tutaj domyślne ustawienia podstawowych funkcji systemu operacyjnego, wśród nich powinieneś znaleźć „Odtwarzacz wideo”, domyślnie będzie to narzędzie do odtwarzania wideo Windows, w tym przypadku musisz na nie kliknąć.
  5. Po naciśnięciu poprzedniej opcji na ekranie zostaną wyświetlone wszystkie aplikacje, które mogą odtwarzać wideo w naszym systemie. To jest miejsce, w którym powinieneś wybierz aplikację VLC, Po wykonaniu tej czynności zostanie ustawiona jako domyślna aplikacja do odtwarzania filmów.

Wygodne jest również użycie metod, które uniemożliwiają systemowi Windows 10 automatyczne ustawianie domyślnych aplikacji, dzięki czemu VLC nadal pozostaje domyślnym odtwarzaczem.

VLC Player

Skonfiguruj format pliku do otwarcia za pomocą VLC

Wiele razy niektóre formaty, które są nieznane systemowi operacyjnemu, pozostają niezauważone i nie są skonfigurowane jako format wideo, więc nie będą otwierać się automatycznie z Aplikacja VLC. W każdym razie istnieje bardzo prosta konfiguracja, którą można zastosować w następujących przypadkach:

  1. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest zlokalizowanie pliku, który chcesz otworzyć za pomocą programu VLC.
  2. Po znalezieniu pliku wideo kliknij go prawym przyciskiem myszy, a następnie przejdź do „Nieruchomości”.
  3. Na ekranie zostaną wyświetlone informacje związane z plikiem, takie jak jego format i waga. Tak czy inaczej, musisz zlokalizować sekcję „Otwiera się za pomocą” i kliknąć opcję „Zmiana”.
  4. Pojawi się ekran „Otwórz za pomocą”, na którym można wybrać domyślną aplikację dla tego typu pliku. W górnej części pokazane są zalecane programy, w przypadku VLC, Wystarczy na nią kliknąć, a następnie wybrać opcję „Akceptuj”.
  5. W przypadku, gdy VLC się nie pojawi, kliknij w zakładkę „Inne programy”, a jeśli nie pojawi się tutaj, musisz poszukać go bezpośrednio poprzez opcję „Przeglądaj…”, chociaż jest to z pewnością coś nietypowego.

W poprzednim procesie poprawnie skonfigurowałeś otwieranie wspomnianego formatu pliku z rozszerzeniem odtwarzacz vlc. Możesz także pobrać Skórki dla VLC na Windows 10, na wypadek gdybyś chciał dostosować odtwarzacz.

Z drugiej strony, jeśli nie czujesz się zadowolony z programu, możesz rozważyć jedne z najlepszych alternatyw VLC, interesujące opcje odtwarzania audio i wideo.

dołącz do naszego kanału telegram