Skip to content

Jak ustawić lewą i prawą pozycję lokalizatora w CUBASE krok po kroku

3 de kwiecień de 2023

Jeśli kiedykolwiek słyszałeś o Steinberg Cubase, wiesz, że jest to jeden z najlepszych programów do nagrywania, który oferuje wiele funkcji do generowania i edycji dźwięku wysokiej jakości, co czyni go idealnym narzędziem dla tych, którzy lubią to robić. hobby. Dlatego bardzo ważne jest, aby wiedzieć dostosuj lokalizatory Cubase.

Jest powszechnie używany dzisiaj przez wielu użytkowników twórz filmy w różnych sieciach społecznościowych. W połączeniu z dobrym programem do edycji wideo, jeśli jesteś początkującym i masz Cubase, możesz wygenerować materiał bardzo dobrej jakości.

Jednak porozmawiamy konkretnie o jednym z jego najważniejszych narzędzi podczas tworzenia nowego dźwięku, a jest to użycie funkcja lokalizatorówktórego użyteczność polega na tym, że jest wsparciem wyznaczającym początek i koniec nagrania i które możemy przenieść na dowolny segment dźwięku, aby oprawić go w różne cele.

Korzystanie z lokalizatorów w Cubase

Zasadniczo lokalizatory służą do oznaczania miejsce na osi czasu audio. Składają się z dwóch kresek lub nawiasów, które będą znajdować się odpowiednio po prawej i lewej stronie i które możemy umieścić w całym utworze audio w dowolnej pozycji, aby określić konkretny fragment nagrania, w którym chcemy pracować.

nauczyć się wyregulować lokalizatory w Cubase wykonaj następujące kroki:

Krok 1: Otwórz Cubase. Utwórz nowy projekt klikając „Nowy” w menu plików, aby przejść do kliknięcia „+”, aby utworzyć nowy plik nagrania.

Krok 2: Teraz u dołu ekranu wykonaj kliknij pasek transportu. Jeśli nie możesz go znaleźć, musisz otworzyć menu „Windows” i wybrać „Transport”.

Krok 3: Na pasku transportu zostaną wyświetlone dwa okna z etykietami R i L, które pokażą aktualną pozycję lokalizatorów. musi teraz wybierz następny numer za pomocą myszy lokalizatora R (który określa aktualną pozycję lokalizatora) i przeciągnij go w górę.

Krok 4: Wraz ze wzrostem liczby lokalizator będzie przesuwał się po osi czasu w oknie aranżera. Po przesunięciu lokalizatora z jego początkowej pozycji, możemy zająć się tym bezpośrednio z okna aranżacji, przeciągając go w dogodny dla nas sposób.

Krok 5: Teraz musisz zrób to samo z oknem na Lktóry będzie lewym lokalizatorem, przeciągając go w górę, aż zmieni się jego położenie początkowe i będziemy mogli obsłużyć go bezpośrednio z okna aranżera.

Krok 6: Z poprzednimi krokami możesz ustawić oba lokalizatory w miejscu, które chcesz. Jeśli klikniesz na okrągłą strzałkę, odtwarzanie będzie się zapętlać w sposób ciągły na wybranym segmencie audio z lokalizatorami

Jeśli chcesz również wyeksportować plik, możesz umieść każdy lokalizator na odpowiednich końcach audio, w którym chcesz rozpocząć i zakończyć plik, a następnie w menu pliku wybierz opcję eksportu.

rozmnażanie przez cykle można powtarzać tyle razy, ile to konieczne. Podczas korzystania z Cubase należy wziąć pod uwagę to, że umożliwia on tworzenie różnych ścieżek nagrywania iz tego powodu ważne jest, aby zaznaczyć żądaną pozycję na każdej ścieżce. Po dostosowaniu tych lokalizatorów możemy pobrać Windows Movie Maker, aby używać go w połączeniu z Cubase.

pudełko Cubase z czarnymi słuchawkami obok

funkcje programu

Istnieje wiele opcji w tym programie, które obejmują wybierz, co chcesz wyeksportować pliku jego różnych utworów. Naprawdę możemy powiedzieć, że jego dogłębne użycie jest nieco złożone, chociaż niekoniecznie jest trudne, gdy masz wskazaną wiedzę.

Zalecamy dalsze zadawanie pytań na temat różnorodność funkcji z którym możesz występować w doskonałym programie do nagrywania dostarczonym przez Steinberg Cubase. Zachęcamy do uwolnienia kreatywności dzięki temu programowi, który jest jednym z najlepszych i najbardziej rozrywkowych w swojej głównej funkcji.

W połączeniu z narzędziami i programami, które oferuje nam Windows, na przykład do konwersji tekstów na mowę, możemy wykorzystać kreatywność, a nawet usunąć nudę, którą możemy mieć w tej chwili z połączenie obu programów.

dołącz do naszego kanału telegram