Skip to content

Jak uruchomić oprogramowanie antywirusowe w trybie awaryjnym na moim komputerze

31 de styczeń de 2021

Jako użytkownicy musimy nauczyć się korzystać z naszego komputera i znać niektóre funkcje których możemy użyć do naprawy i diagnozy problemów. Jedną z nich jest uruchamianie komputera w tzw. Trybie awaryjnym, dzięki któremu możemy zapobiec ładowaniu złośliwego oprogramowania, co mogłoby się zdarzyć przy normalnym starcie. I w tym sensie nauczymy Cię w tym artykule jak uruchomić oprogramowanie antywirusowe w trybie awaryjnym na moim komputerze.

Jak już powinieneś wiedzieć, istnieje wiele trojanów, wirusów, złośliwego oprogramowania i oprogramowania szpiegującego, które nie zostaną usunięte z komputera, dopóki komputer nie zostanie uruchomiony. Komputer w trybie awaryjnym. Gdy program antywirusowy jest uruchomiony na komputerze w tym trybie, jego działanie i skuteczność w usuwaniu szkodliwych plików może być znacznie wyższa.

Nie martw się, jeśli nie wiesz, jak uzyskać dostęp do tego trybu lub jak z niego korzystać, w tym celu opracowaliśmy ten wspaniały samouczek, który pomoże Ci i poprowadzi Cię krok po kroku, abyś mógł bez problemów uruchomić program antywirusowy. Ale ważne jest, aby najpierw upewnić się, czy Twój program antywirusowy jest aktywny i działa poprawnie.

Jak przejść do trybu awaryjnego na moim komputerze

Nie marnując czasu, zacznijmy samouczek, który ci pokaże jak uruchomić oprogramowanie antywirusowe w trybie awaryjnym na moim komputerze. Aby rozpocząć, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest ponowne uruchomienie komputera.

Następnie, rozpoczynając restart, należy nacisnąć przycisk F8 tyle razy, aż na ekranie pojawi się menu opcji zaawansowanych systemu Windows. Zobaczysz kilka opcji, pamiętaj, że tutaj nie możesz używać myszy i będziesz się poruszać za pomocą klawiatury.

Musisz więc przejść do opcji trybu awaryjnego, a następnie nacisnąć klawisz Enter, kiedy to zrobisz, system Windows uruchomi się z rejestrem na ekranie. Następnym krokiem, który musisz zrobić, jest wybranie opcji Administrator i jeśli masz hasło, musisz je wprowadzić, aby się zalogować. W ten sposób system Windows uruchomi się i zaczeka na załadowanie wszystkich plików.

Kroki, aby uruchomić oprogramowanie antywirusowe w trybie awaryjnym na moim komputerze

Następnym krokiem jest przejście do ścieżki, w której Twój program antywirusowy został zapisany na komputerze, a gdy go znajdziesz, musisz go uruchomić, klikając go dwukrotnie.

Program wyświetli Twój plik berło Następnym krokiem jest wyszukanie i wybranie opcji Pełne skanowanie lub pełna analiza, w zależności od tego, czy Twój program antywirusowy jest w języku angielskim czy hiszpańskim.

W ten sposób zostanie przeprowadzone pełne wyszukiwanie dowolnego wirusa lub złośliwego pliku zainstalowanego w dowolnym miejscu na komputerze. Znajdzie go i usunie lub, w przypadku jego braku, prześle go do pnia kwarantanny. Teraz, aby program antywirusowy rozpoczął skanowanie, musisz kliknąć opcję Skanuj.

Następnym krokiem jest oczekiwanie na zakończenie analizy, proces ten może potrwać kilka minut, w zależności od liczby analizowanych plików. Ostatecznie Twój komputer będzie wolny od wszystkich wirusów, które mógł znaleźć. I w ten prosty sposób i bez jakichkolwiek uwikłań wykonałeś swoje antywirus w trybie awaryjnym.

Ostatnim krokiem, który powinieneś zrobić, jest ponowne uruchomienie komputera uruchamia się normalnie i uruchomione zostaną wszystkie procesy i programy. Tryb awaryjny to doskonałe narzędzie, które pozwoli Ci rozwiązać problemy, które w innym przypadku byłyby niemożliwe.

człowiek sprawdzający program antywirusowy

W ten sposób dochodzimy do końca samouczka, który w bardzo prosty sposób prowadzi użytkownika przez różne etapy przejścia do trybu awaryjnego i uruchamiania programów.

Chociaż wydaje się, że jest to trudna opcja do wykonania, jeśli zastosujesz się do przedstawionych tutaj kroków, nie będziesz miał żadnego problemu iw ten sposób nauczyłeś się jak uruchomić oprogramowanie antywirusowe w trybie awaryjnym na moim komputerze

dołącz do naszego kanału telegram