Skip to content

Jak uruchomić lub uruchomić system Windows 8 w trybie awaryjnym z systemu BIOS?

29 de marzec de 2022

Pomimo tego, że Windows jest niezbędnym narzędziem w naszym życiu, czasami mają tendencję do prezentowania awarie lub częste błędy w komputerze, więc możesz chcieć je szybko naprawić. Dlatego uruchamianie systemu Windows 8 w trybie awaryjnym z BIOS-u jest opcją, której nie można zignorować.

W tym artykule dostarczymy Ci bardzo potrzebnych informacji, aby dowiedzieć się, jak skutecznie obsługiwać to narzędzie. W ten sposób znajdziesz świetnego sprzymierzeńca, który pozwoli Ci uruchomić system, aby rozwiązać problem słabej wydajności komputera. Wystarczy postępować zgodnie z radą, której udzielimy, aby te problemy można było rozwiązać w ciągu kilku minut.

Jaki jest tryb bezpieczny systemu Windows 8 i jakie ma funkcje?

Jest to tryb pracy systemu, który jest w pełni zaprojektowany na wypadek niedogodności lub awarii, które mogą: zmienić funkcjonalność naszego komputera. Dlatego jego użycie jest wyłączne w przypadku sytuacji awaryjnych, które mogą wystąpić nieoczekiwanie.

Kiedy uruchamiamy lub uruchamiamy system Windows 8 w trybie awaryjnym z BIOS-u, możemy napraw system i usuń czynniki sprawcze problemów z odzyskaniem przechowywanych danych, a także eliminacją ewentualnych wirusów, które mogą zostać umieszczone w komputerze przez bezpośredni dostęp USB lub w innych okolicznościach.

W momencie uruchamiania systemu w ten sposób możemy zobaczyć wersję super podstawowe Windows, który jest realizowany tylko z najbardziej niezbędnymi funkcjami systemu. Dlatego niektóre wewnętrzne i zewnętrzne komponenty zostaną tymczasowo wyłączone, aby nie miało to wpływu na komputer.

Kroki, aby uruchomić lub uruchomić system Windows 8 w trybie awaryjnym z systemu BIOS

Można znaleźć różne metody, aby skutecznie spełnić ten cel, jednak tutaj omówimy najbardziej przydatne dla Ciebie, aby uzyskać dostęp do trybu bezpiecznego Windows 8 bez większego problemu. Należy wspomnieć, że ten proces można również wykonać w systemie Windows 10 i 7, jeśli chcesz.

Z ustawień systemowych

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to naciśnij klawisze Windows i R, obydwa w tym samym czasie, więc w lewej dolnej części ekranu pojawi się okienko. Tutaj naciśniesz pole z napisem Otwórz i wpisz polecenie „msconfig.exe”.

uruchom i skonfiguruj system Windows 8 w trybie awaryjnym z bios

Następnie musisz kliknąć zakładkę Boot, a następnie przejść do pola z napisem Boot Options, abyś mógł wybrać pole Bezpieczny rozruch a następnie opcję Minimum. Po zakończeniu procesu musisz ponownie uruchomić komputer, aby aktywować tryb awaryjny.

Za pomocą wiersza polecenia

To kolejna opcja, z której możesz skorzystać, jest to czarny ekran, który służy do wprowadzania poleceń, dzięki czemu możesz łatwo i bezpośrednio pracować z komponentami systemu Windows 8. Jedyne, co musisz zrobić, to wejdź do pola uruchamiania z wciśniętymi jednocześnie klawiszami Windows i R. Następnie wpisz polecenie „cmd”.

Następnie, gdy pojawi się czarne pole, musisz wpisać msconfig.exe, a następnie wejść, aby wyświetlić okno o nazwie Konfiguracja systemu a stamtąd trafisz na zakładkę o nazwie Bezpieczny rozruch i ustawisz minimalną, to wszystko. Podobnie jak w poprzedniej sekcji, musisz ponownie uruchomić komputer.

Korzystanie z dysku instalacyjnego systemu Windows 8

Aby to zrobić, musisz uruchomić system BIOS przed uruchomieniem systemu operacyjnego i wybrać opcję, która umożliwia program prawidłowo odczyta płytę DVD. Następnie należy wybrać język i kliknąć Napraw komputer.

Następnie musisz wybrać opcję Rozwiązywanie problemów, a następnie kliknij na opcje zaawansowane w tym celu wybierz Wiersz Poleceń, w którym zostanie wyświetlone czarne okno z poleceniem X:Sources>bcdedit /set {default} bootmenupolicy legacy. Następnie musisz ponownie uruchomić komputer i będziesz mógł uzyskać dostęp do trybu awaryjnego, naciskając klawisz F4.

Jeśli chcesz mieć swój system operacyjny być najbardziej optymalnym Zalecamy zainstalowanie CCleaner, aby wyczyścić te nieużywane pliki, a tym samym zoptymalizować wydajność komputera.

dołącz do naszego kanału telegram