Skip to content

Jak uruchomić komputer z systemem Windows za pomocą pamięci flash USB? – Ustawienia BIOS

1 de luty de 2022

Jeśli chcesz wiedzieć, jak możesz uruchom komputer z systemem Windows za pomocą pamięci USB, czytaj dalej ten artykuł. Zasadniczo wyjaśnimy, co musisz wiedzieć, aby wykonać tę akcję z ustawień BIOS. Dowiesz się również, jak utworzyć bootowalną pamięć flash USB w systemie Windows 10

Co zrobić, aby wejść do BIOS-u na swoim komputerze?

Najłatwiejszym sposobem zainstalowania alternatywnego systemu operacyjnego na komputerze jest uruchomienie go za pomocą pamięci USB. Dlatego musisz przede wszystkim wiedzieć, co zrobić, aby wejdź do BIOS-u na swoim komputerze.

Rozważania dotyczące wejścia do BIOS-u

Cóż, w tym sensie wyjaśniamy kilka rozważań że musisz wziąć pod uwagę, aby wejść do BIOS-u; W pierwszym przypadku, musisz wyłączyć i ponownie włączyć komputer lub ponownie go uruchomić. Na ekranie startowym, Wskażą przycisk, który należy nacisnąć, aby otworzyć BIOS lub Boot Men, w ten sposób będziesz mógł odpowiedzieć na pytanie, jak uruchomić komputer z systemem Windows 10 z pendrive’a USB.

 • Menu, które się pojawi, jest następujące: „[Tecla] aby wejść do menu startowego”, „Naciśnij [Tecla] do menu wyboru urządzenia rozruchowego”, „[Tecla] Menu startowe, menu startowe [Tecla]„T”[Tecla] aby wejść do menu wyboru Multiboot”.
 • Aby uzyskać dostęp do BIOS-u, musisz nacisnąć [tecla] BIOS ustawiony przez producenta.
 • Ogólnie rzecz biorąc, aby wejść do BIOS-u, powinien to być „F12”. Różni się to jednak od typu wersji zainstalowanej na komputerze. Dlatego innymi opcjami mogą być: F1, F8, F9, F10, TAB lub ESC.
 • Warto wspomnieć, że może się zdarzyć, że klawisz do naciśnięcia nie pojawi się na ekranie startowym systemu Windows. Dlatego dla wejdź do BIOS-u komputera, będziesz musiał kliknąć klawisz F przy każdym ponownym uruchomieniu, aż naciśniesz właściwy. Zapisz to później, aby później o tym nie zapomnieć.
 • W ten sposób będziesz mógł wejść do BIOS-u, aby Uruchom komputer z systemem Windows za pomocą pamięci USB. W menu zobaczysz listę dostępnych dysków (twoje dyski wewnętrzne i dyski zewnętrzne). W tym kontekście będziesz musiał tylko rozpoznać USB, z którego chcesz uruchomić, naciskając klawisze strzałek na klawiaturze i naciskając „enter”.

ustawianie kolejności rozruchu bios

Jak ustawić kolejność uruchamiania urządzeń?

Teraz musisz wiedzieć, w jaki sposób możesz ustaw kolejność uruchamiania urządzeń. Tutaj wyjaśniamy, jak to zrobić w systemie Windows 10 i Windows 8 lub starszym:

W systemie Windows 10

W systemie Windows możesz uzyskać dostęp do systemu odzyskiwania 10, aby łatwo ustawić kolejność uruchamiania urządzeń. Aby to zrobić, po uruchomieniu komputera wykonaj następujące czynności.

 1. Otwórz Ustawienia systemu Windows 10.
 2. Przejdź do opcji „aktualizacja i bezpieczeństwo” „odzyskiwanie”.
 3. Następnie poszukaj opcji „zaawansowane uruchamianie”.
 4. Kliknij przycisk „Uruchom ponownie teraz”. W ten sposób komputer uruchomi się ponownie. Tam pojawi się menu, w którym uzyskasz dostęp do „Rozwiązywania problemów”, a następnie „Opcji zaawansowanych”.
 5. Następnie przejdź do „Ustawienia oprogramowania układowego UEFI” o Konfiguracja oprogramowania układowego UEFI. To narzędzie ponownie uruchomi system i przeniesie Cię do ustawień oprogramowania układowego.
 6. Przejdź do zakładki „Uruchom lub uruchom”. Domyślnie dysk twardy zostanie znaleziony, ale podczas przeglądania opcji zdasz sobie sprawę, że możesz ustawić żądaną kolejność rozruchu.
 7. Aby wybrać opcję, po prostu użyj klawiszy strzałek, aby wybrać opcję dysku USB i kliknij „zapisz i wyjdź”.
 8. W ten sposób po ponownym uruchomieniu komputera system Windows 10 będzie działał w tej samej ustalonej kolejności.

W systemie Windows 8 lub starszym

W systemie Windows 8 lub starszym: zbyt będziesz mógł ustawić kolejność, w której Twoje urządzenia będą się łatwo uruchamiać. Ponadto dzięki temu systemowi uzyskasz dostęp do klasycznego menu startowego. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 • Aby zobaczyć zaawansowane opcje uruchamiania, uruchom komputer.
 • Następnie wejdź do menu ustawień, używając jednocześnie klawiszy: Windows + I.
 • Przewiń w dół i użyj linku: „Zmień ustawienia komputera.”
 • Na karcie Ogólne poszukaj sekcji: „zaawansowane uruchamianie” i wybierz „uruchom ponownie teraz”.
 • Innym sposobem wykonania tej samej akcji jest naciśnięcie klawisza F2 lub DEL podczas uruchamiania komputera w celu wejścia do BIOS-u.

Jak łatwo uruchomić komputer z USB?

Musisz wiedzieć jak potrafisz łatwo uruchomić komputer z usb. Aby to zrobić, przy wyłączonym komputerze włóż pamięć USB, naciśnij przycisk zasilania, pamiętaj, że musisz pobrać system Windows 10 z jego oficjalnej strony, w ten sposób upewnisz się, że masz niezawodne oprogramowanie

 • Naciśnij klawisz wskazany na ekranie (F10 lub F12).
 • Użyj odpowiedniego klawisza, aby uruchomić komputer z systemem Windows.
 • Tam pojawi się menu startowe.
 • Wybierz strzałkami klawiatury „USB-HDD”.
 • Wciśnij Enter.”
 • Natychmiast będziesz mógł uruchomić komputer z systemem Windows za pomocą pamięci USB.

wejście do biosu PC

Co zrobić, jeśli twój BIOS nie ma opcji rozruchu z USB?

Jeśli twój BIOS nie ma opcji rozruchu z USB, możesz wykonać następujące czynności; Utwórz rozruchowy dysk flash USB, który może pomóc w uruchomieniu komputera z systemem Windows, gdy nie można go uruchomić automatycznie. Najlepsze programy do tworzenia Bootable USB to: Rufus, RMPrepUSB i YUMI.Na koniec w tym artykule wyjaśniliśmy szczegółowo, jak możesz uruchom komputer z USB

dołącz do naszego kanału telegram