Skip to content

Jak uruchomić grę Full Screen Free Fire na telefonach z Androidem z wycięciem? (Przykład)

30 de styczeń de 2021

Uruchomienie Free Fire na pełnym ekranie w telefonach komórkowych z Androidem zapewnia lepsze wrażenia z gry lojalnym użytkownikom programu. Granie w Garena Free Fire z konsolą lub kontrolerem PC nie będzie już konieczne, jeśli używasz go na większym ekranie.

Ponieważ nie ma to jak doświadczenie tego programu w całokształt jego proporcji uchwycić i docenić wszystkie szczegóły.

Jednak w niektórych nowych modelach telefonów komórkowych mają one słynne „Karb” który jest fizykiem w mice, a granie w nią jest nieco denerwujące z powodu problemów z używaniem ekranu. Może to mieć wpływ na zaproszenie znajomych do gry w Garena Free Fire.

Na szczęście istnieje sposób na naprawienie tego problemu, a to tylko kwestia oprawa, co można osiągnąć z tego samego zespołu.

Co to jest wycięcie i dlaczego nie pozwala na grę Free Fire na pełnym ekranie?

Notch, jak wspomniano powyżej, to plik sprzęt wbudowany w większość nowych telefonów, a jego kształt będzie zależał od marki telefonu komórkowego.

W tym przypadku zwykle wbudowany jest przedni aparat, który zajmuje minimalną przestrzeń w górnej części ekranu urządzenia (w środku), aby wykorzystać rogi i uwzględnić inne elementy graficzne, takie jak czas i bateria. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, co to jest i jak ukryć wycięcie na ekranie Androida.

Tak na początku było, dziś chodzi o maksymalne zmniejszenie, żeby nie dzieliło ekranu na dwie części, jak to miało miejsce w poprzednich modelach z 2018 roku.

Ale ważne pytanie brzmi: w jaki sposób ten element nie pozwala na wygodną grę Free Fire na pełnym ekranie? Odpowiedź jest bardzo prosta.

Ponieważ jest to gra kontrolerów, ale odbywa się na telefonie, idealnym rozwiązaniem jest wykorzystanie jak największej przestrzeni i widoczności ekranu.

Zwykle gdy gra jest uruchomiona telefon komórkowy ukrywa sekcję ekranu w którym znajduje się nadgarstek z czarnym paskiem, ograniczającym go.

Co, choć uważa się za idealne, tak nie jest. Prawda jest taka, że ​​gracze wolą mieć i wykorzystywać jak najwięcej miejsca, aby dobrze działać w aplikacji.

Dlatego ta konfiguracja nie przypada do gustu użytkownikom Free Fire. Nie wiedzą, że można rozwiązać ten problem i używać całego ekranu.

Jak usunąć czarny pasek, który ukrywa wycięcie na ekranie

Aby zmienić to ustawienie i móc grać w Free Fire na pełnym ekranie, musisz przejść do ustawień urządzenia, uzyskując dostęp z „Oprawa”.

W tym celu przejdziesz do opcji, która mówi „Pokaż pełny ekran„Który należy wybrać, klikając go.

Tam powinien znajdować się przesuwany przycisk z następującym stwierdzeniem „Dostosuj kształt wycięcia”. Musi być domyślnie wyłączona.

Ta opcja musi być aktywowana, aby kontynuować konfigurację, ponieważ odblokuje ona kolejną pod nią o nazwie „Wycięcie w poszczególnych aplikacjach”.

Aby kontynuować, musisz wejść do tego segmentu, co spowoduje wyświetlenie listy wszystkich aplikacji zainstalowanych na urządzeniu.

Należy zauważyć, że w wierszu każdego programu, po prawej stronie, znajduje się ustawienie stosowane dla każdego z nich, które zwykle będzie pokazane w „Samochód”.

rozpocząć swobodną eksplozję ognia

Oznacza to, że system określi, jak najlepiej dostosować sposób wyświetlania wycięcia, gdy aplikacja jest uruchomiona.

Więc następną rzeczą jest znalezienie Free Fire na wspomnianej liście i wybranie go, klikając na nim, aby zmienić konfigurację „Samochód” do „Zawsze pokazuj wycięcie”.

W ten sposób pasek, który zdawał się ukrywać Notch, zostanie wyeliminowany, powodując, że teraz można bezproblemowo grać w Free Fire na pełnym ekranie.

Należy pamiętać, że nie wszystkie telefony komórkowe mogą mieć te same skróty. Ustawienie Notch można znaleźć w powyższej sekcji lub w „Wyświetlacz> Grymas„Lub”Wyświetlacz> Wycięcie”.