Skip to content

Jak uruchamiać programy z ekranu blokady lub zalogować się w systemie Windows 10

3 de luty de 2021

Popularność Microsoftu i systemu operacyjnego Windows nie pojawia się z dnia na dzień. Wszystko to jest wynikiem ciężkiej pracy nad stworzeniem jednego z najlepszych systemów operacyjnych, jakie mogą istnieć.

Jedną z najwybitniejszych cech tego oprogramowania jest możliwość personalizacji. Dzisiaj będziesz wiedział jak uruchamiać programy z ekranu blokady lub zalogować się w systemie Windows 10.

W tym artykule znajdziesz wszystkie informacje potrzebne do wykonania tej czynności. Coś, co bez wątpienia może być całkiem praktyczne. Zwłaszcza, gdy potrzebujesz szybko uzyskać dostęp do określonej aplikacji lub programu. A jaki jest lepszy sposób na zrobienie tego niż z poziomu ekranu blokady?

Windows w swoim przebiegu jako najlepszy system operacyjny

Od czasu wydania pierwszej wersji w 1985 roku Microsoft napędza świat komputerów z systemem Windows. Bez względu na liczbę wersji systemu operacyjnego Microsoft Windows, zawsze należał do najlepszych.

Jego cechy charakterystyczne to aspekty, które do dziś zaskakują mieszkańców i nieznajomych. Jest nie tylko umieszczony jako jeden z najbezpieczniejszych systemów operacyjnych na rynku, ale także jako najbardziej wszechstronny.

Bezwzględne preferencje ludzi dla tego systemu operacyjnego potwierdzają statystyki. Do listopada 2020 r. System Windows zajmuje pierwsze 2 pozycje jako najczęściej używany system operacyjny na świecie.

Pierwszy, Windows 10, używany przez 62,16% komputerów na całym świecie. Z drugiej strony Windows 7 zajmuje drugie miejsce z prawie 20,93%. Wersja systemu operacyjnego, która nie miała tyle szczęścia, to Windows 8 z 0,42%.

Świetne cechy

Użytkownicy, którzy nabyli Windows 8, nie bawili się dobrze, a Microsoft był zmuszony odkupić się. I co za sposób, żeby to zrobić! Windows 10 zapisuje po prostu niezwykłe funkcje które oczarowały miliony ludzi.

Wszechstronny, intuicyjny, bezpieczny i atrakcyjny. To tylko niektóre terminy używane przez zdecydowaną większość jego użytkowników. Wszystko to pozwala robić niezwykłe rzeczy, takie jak wysyłanie wiadomości do innych komputerów z systemem Windows w sieci z CMD.

Uruchamiaj programy z ekranu blokady lub ekranu logowania

To jest niezbędne poznaj wszystkie zalety i zagrożenia który obejmuje wykonanie określonej czynności w tym systemie operacyjnym. Dopiero wtedy znasz możliwe negatywne konsekwencje, z którymi możesz się zmierzyć.

Uruchamianie programów z ekranu blokady lub ekranu logowania może być całkiem praktyczne. Jednak powinieneś wiedzieć kiedy i gdzie włączyć tę funkcję.

Ułatwienie korzystania z aplikacji bez podawania hasła lub kodu PIN może zaszkodzić. Jeśli nie będziesz przebywać w pobliżu komputera, ktoś inny może używać programu. A jeśli zapiszesz ważne informacje, możesz je udostępnić lub usunąć.

Jak to zrobić?

Aby uruchamiać programy z ekranu blokowania lub logowania, musisz nauczyć się modyfikować lub edytować rejestry Regedit Offline. Ale nie martw się! Procedura jest ogólnie dość prosta. Natychmiast rozwiążesz najtrudniejsze części dzięki informacjom zawartym w tym artykule.

 1. Naciśnij klawisze Windows i R, aby otworzyć okno „Uruchom”.
 2. Wpisz polecenie „regedit” i naciśnij „OK”.
 3. Użyj menu po lewej stronie, aby przejść do następującej trasy: HKEY_LOCAL_MACHINE / SOFTWARE / Microsoft / WindowsNT / CurrentVersion / Image File Execution Options.
 4. Sprawdź, czy w ostatnim przypadku istnieje folder „Utilman.exe”. Jeśli nie, musisz go utworzyć w następujący sposób:
  1. Naciśnij prawy przycisk myszy, przejdź do „Nowy” i wybierz opcję „Hasło”.
  2. Przypisz powyższą nazwę „Utilman.exe”.
 5. Utworzono przedmiot, musisz przypisać wartość. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy „Ultiman.exe”, przejdź do „Nowy” i wybierz „Wartość ciągu”.
 6. Podając nazwę, przypisz „Debuger”, a w sekcji „Dane wartości” podaj dokładną ścieżkę aplikacji do uruchomienia.
 7. Naciśnij przycisk „Akceptuj”.

regedit windows pc

Czy możesz teraz uruchomić program z ekranu blokady?

Dzięki tym krokom możliwe będzie uruchamianie programów z ekranu blokady lub ekranu logowania. Możesz uruchom ponownie komputer bez myszy za pomocą klawisza funkcyjnego F11, aby sprawdzić. Proste, prawda? Na co czekasz, żeby tego spróbować?

dołącz do naszego kanału telegram