Skip to content

Jak uniemożliwić programom otwieranie lub uruchamianie podczas uruchamiania systemu Windows 10

5 de marzec de 2021

Windows to najważniejsza na świecie rodzina systemów operacyjnych lub oprogramowania komputerowego. Wynika to ze struktury sprzętu, która umożliwia rozszerzenie ustawianie inteligentnych funkcji które będą kierowane przez podstawowe polecenia w relacji użytkownik-komputer.

Stworzenie tego oprogramowania było jedynie zabezpieczeniem. Cóż, jego pierwotnym przeznaczeniem było być częścią systemu operacyjnego opracowanego wcześniej przez firmę Microsoft. Uzupełniłoby to brakujące funkcje MS-DOS.

Jednak Windows miał świetny sukces wśród użytkownikówiw związku z tym firma decyduje się na nowy, jeszcze ambitniejszy projekt.

Jak zapobiec otwieraniu lub uruchamianiu programów podczas uruchamiania systemu Windows 10?

Tak więc w 1985 roku Microsoft wydał pierwszą wersję Windows, który zostałby nazwany Windows 1.0; i które zapoczątkowałyby wiele późniejszych wersji, takich jak Windows Vista i XP. Każdy z większą gamą narzędzi i znaczącymi ulepszeniami technologicznymi. Najnowsza wersja wydana w 2004 roku to Windows 10.

Windows 10 to niewątpliwie wersja, która spotkała się z największą akceptacją na polu cyfrowym. Może to być spowodowane udanymi osiągnięciami, które Cię poprzedzają. Lub dlatego, że ma ekskluzywny wygląd paska zadań i innych funkcji, które pozwalają użytkownikowi decydować o systemie nawigacji własnego komputera.

W tym miejscu należy wspomnieć, że Windows 10 ma kilka plików inteligentne ustawienia które pozwalają maksymalnie cieszyć się swoimi narzędziami. Jednak niektórym może się to nie podobać, na przykład te aplikacje lub programy, które są uruchamiane automatycznie po zalogowaniu się do komputera.

Oczywiście wszystkie te działania można zmodyfikować, korzystając z opcji «Ustawienia» dostępne w menedżerze zadań. Aby to zrobić, będziesz musiał wykonać kilka prostych kroków, które pozwolą Ci zrozumieć, jak działa Twoje urządzenie i jak sobie z nim poradzić.

Kroki, aby zapobiec uruchamianiu programów podczas uruchamiania systemu Windows 10

Często programy i aplikacje uruchamiane automatycznie po zalogowaniu to te, które zainstalowaliśmy wcześniej, nie zdając sobie sprawy z wprowadzenia pewnych zmian przed rozpoczęciem procesu pobierania.

Może to spowodować, że system stanie się nieco powolny, gdy rozwijać funkcje a tym samym pogarsza jakość usługi.

Aby inteligentnie zarządzać programami i aplikacjami, które chcesz uruchamiać automatycznie lub nie, możesz wybrać prostszą metodę niż wprowadzenie każdego z nich (co wymagałoby więcej czasu i pracy).

Najpierw przejdź do sekcji menedżera zadań. Aby to zrobić, kliknij menu Start (symbolizowane ikoną Windows), które znajduje się w prawym dolnym rogu klawiatury.

Następnie przejdź do paska wyszukiwania i wpisz «Menadżer zadań«. Inną prostszą opcją jest jednoczesne naciśnięcie klawiszy Ctrl (Control) + Shift + Esc (Escape).

Menedżer zadań systemu Windows

Teraz w tej sekcji znajdziesz programy, takie jak wyszukiwarka. Kliknij opcję „więcej szczegółów”. Znajduje się na dole pudełka. Umożliwi to dostęp do opcji ustawień.

Następnie zostanie utworzona lista wszystkich dostępnych aplikacji i programów, które działają automatycznie. Aby zrozumieć, które z nich są aktywne, należy zapoznać się z sekcją „stan: schorzenie”. Jeśli fraza tam się pojawia „Włączone” dzieje się tak, ponieważ faktycznie się zaczyna.

Aby dowiedzieć się, jaki jest wpływ na konsumpcję, zajrzyj do tej sekcji „Rozpocznij wpływ” zostaną tam wyświetlone trzy pomiary (wysoki, średni i niski). Stamtąd będziesz musiał wybrać, które chcesz włączyć i wyłączyć.

Jeśli chcesz wyłączyć, możesz kliknąć bezpośrednio program lub aplikację. Pojawi się wyskakujące okienko z frazą „wyłącz”. Kliknij na to, a ta funkcja zostanie automatycznie usunięta.

Wreszcie, mamy nadzieję, że ten artykuł ci pomógł. Chcielibyśmy jednak poznać Twoją opinię: Czy udało Ci się uniemożliwić uruchamianie programów podczas uruchamiania systemu Windows 10? Czy znasz inną metodę, która pozwala na wykonanie tej czynności? Zostaw nam swoje odpowiedzi w komentarzach.

Możesz być także zainteresowany, Jak usunąć lub odinstalować kilka programów jednocześnie w systemie Windows?

dołącz do naszego kanału telegram