Skip to content

Jak umieścić punkt i oddzielić w WhatsApp? – Z aplikacji i oficjalnej strony internetowej

31 de październik de 2021

Odkąd pojawiły się sieci społecznościowe, komunikacja osiągnęła ogromny postęp, ponieważ od nich możemy porozmawiać z każdym przyjacielem z dowolnego miejsca na świecie w ciągu kilku sekund, a rozmowy mogą stać się bardziej zabawne dzięki naklejkom, które Ci przysyłają.

Kiedy rozmawiamy przez czaty na WhatsApp, ważne jest, abyśmy byli dobrze zrozumiani, gdy używamy reguł gramatycznych w odpowiedni sposób. Więc jeśli chcesz zatrzymaj się w wiadomości WhatsApp I nie wiesz, jak to zrobić, tutaj pokażemy Ci, jak to zrobić bez żadnych niedogodności w żadnej z wersji WhatsApp.

Dlaczego tak przydatne jest używanie wszystkich punktów gramatycznych i reguł w swoich wiadomościach tekstowych?

Kiedy piszesz wiadomość z aplikacji WhatsApp lub innej aplikacji do przesyłania wiadomości, jest to zawsze konieczne użyj znaków interpunkcyjnych i każdą z reguł gramatycznych. Dzieje się tak dlatego, że jeśli ich nie użyjemy lub nadużyjemy, wiadomość, którą wysyłamy, może zostać błędnie zinterpretowana przez osobę, do której wysyłamy ten tekst.

Dlatego kropka jest tak ważna w rozmowach na czacie. Dzięki niemu możesz dać przestrzeń zdanie lub akapit, które uważasz za zakończone a po jego naciśnięciu możesz ponownie rozpocząć liczenie kolejnego punktu do podświetlenia w rozmowie.

Jak skonfigurować akcję wykonywaną przez klawisz „Enter” w WhatsApp?

Prawdopodobnie kiedy instalujemy aplikację WhatsApp Na naszym telefonie, po napisaniu wiadomości do któregokolwiek z kontaktów w aplikacji, jeśli chciałbyś wstawić spację w zdaniu w tej wiadomości, naciskałeś klawisz 'Enter’ i wiadomość została wysłana.

Jeśli chcesz wyłączyć tę opcję w aplikacji, przejdziesz do ekranu głównego i naciśniesz trzy kropki, które są w prawy róg ekranu a następnie w „Ustawieniach”. W tym menu dotkniesz „Czaty”, tam zobaczysz tekst, który powie „Wprowadź, aby wysłać”. Obok będzie zielony przełącznik, naciśniesz go, a przycisk Enter nie wyśle ​​​​wiadomości na WhatsApp.

Jaki jest zwykły sposób na zatrzymanie WhatsApp za pomocą aplikacji mobilnej?

Jeśli już jesteś przyzwyczajony do używania klawisza Enter aby wysyłać wiadomości po ich zakończeniu, ale chcesz dodać kropkę do napisanej wiadomości, możesz to zrobić w ten sposób, że zależy to od używanego telefonu.

Z Androida

Jeśli nie chcesz wyłączyć Wprowadź klucz, aby wysyłać wiadomości, ale w ten sam sposób, w jaki zamierzasz zrobić kropkę, musisz nacisnąć klawisz Shift, a następnie Enter, aby dodać spację zamiast wysyłać wiadomość.

telefon komórkowy z Androidem

Jeśli chcesz to dezaktywować opcja wysyłki dla twojego telefonu, wprowadź ustawienia WhatsApp, w trzech punktach w prawym rogu, a następnie przejdź do „Czaty” i tam w „Wprowadź, aby wysłać” kliknij przełącznik, aby go dezaktywować.

Z iPhone’em

Jeśli masz telefon iPhone i to, czego chcesz, to wyłącz wysyłanie wiadomości Za pomocą klawisza Enter na klawiaturze przejdziesz do aplikacji WhatsApp i wprowadzisz „Ustawienia”. W tej części wpiszesz „Rozmowy” i klikniesz opcję „Wyślij za pomocą Enter”, dzięki czemu opcja ta zostanie już wyłączona.

Jak umieścić podział strony w WhatsApp Web?

Z WhatsApp Web, gdy wchodzisz z komputera z systemem Windows lub macOS, możesz również umieść podział strony aby rozmowa z daną osobą była bardziej uporządkowana i miała większy sens dla was obojga.

Na oknach

Jest to jedna z przewag WhatsApp Web nad innymi platformami aplikacji do przesyłania wiadomości. Dzieje się tak dlatego, że możesz wykonać tę akcję bez żadnego problemu, aby przeskoczyć stronę wystarczy nacisnąć klawisz 'Enter’ i klawisz 'CTRL’. W ten sposób możesz bez problemu pominąć tę stronę i to w prosty sposób.

logo maco

Z Mac

Z drugiej strony, jeśli komputer, którego często używasz, to system MAC i chcesz zrobić podział strony w WhatsApp, wystarczy nacisnąć klawisze „Enter i Caps Lock” z rzędu, w ten sposób podział strony zostanie wykonany w WhatsApp. Oczywiście nie jest to jedyna opcja, którą oferuje ta strona internetowa, ponieważ oferuje wiele innych interesujących funkcji, które poprawiają komfort korzystania z aplikacji.