Skip to content

Jak umieścić lub napisać symbol euro w Adobe Premiere (przykład)

28 de luty de 2021

Adobe Premiere Pro to profesjonalne oprogramowanie do edycji wideo; Jest to najczęściej używane narzędzie ze względu na łatwość obsługi oraz jakość filtrów i przejść; pozwalając na całkiem niezłą edycję. Dodatkowo dzięki temu możemy wykonać dowolny projekt, nawet finansowy. Więc wiesz, jak łatwo wstawić lub napisać symbol euro w Adobe Premiere.

Jest też Premiere Rush, aplikacja zawarta w subskrypcji, będąca wielką zaletą dla menedżerów treści audiowizualnych i producentów, którzy chcą dokonać kompleksowej edycji wideo.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o Adobe Premiere Pro?

Jak już wspomniano, jest to oprogramowanie do edycji wideo zarówno dla telewizji, jak dla filmów i internetukonwertowanie materiału obrazów, dzięki doskonałym narzędziom i usługom, które oferuje; oprócz integracji z innymi aplikacjami.

Adobe Premiere Pro CC to plik ważny program dla komputerów z systemem Windowsmożliwość edycji dowolnego medium w jego oryginalnym formacie dla filmów na dowolnym poziomie; Jego najnowsza i najnowsza wersja ukazała się właśnie w kwietniu 2020 roku (14.1).

Adobe Premiere oferuje nam wiele narzędzi, efektów i narzędzi do tworzenia wysokiej jakości filmów. Możemy poprawić oświetlenie wideo za pomocą Adobe Premiere lub możemy również wykonać zaawansowane miksowanie dźwięku w Premiere.

Jego poziom precyzji pozwala na jednoczesną synchronizację dźwięku i obrazu w programie Premiere; pozwala nam nawet stworzyć ruchomy obraz GIF za pomocą Adobe Premiere. Powyższe to mały podgląd tego, co można osiągnąć dzięki Adobe Premiere.

Teraz są chwile, kiedy edytujesz wideo i musisz umieścić tytuł, który ma określone znaki, które program Adobe Premiere Pro ignoruje, kiedy masz zamiar pisać; więc zajmuje kombinację klawiszy, aby uzyskać ten wynik.

Następnie możemy użyć do tego celu a wzorzec kodowania który jest używany w informatyce zwany ASCII, to znaczy American Standard Code for the Interchange of Information.

Jaki jest wzorzec kodowania ASCII?

Jego powstanie nastąpiło w 1963 roku dzięki przeformułowaniu kodów używanych w tym czasie w telegrafii, później dodano małe litery i zmodyfikowano inne kody.

ASCII to kod znaków oparty na alfabecie łacińskim, dlatego służy konwertować znak należący do języka oryginalnego jak litera alfabetu, w symbolu należącym do innego rodzaju systemu.

Został stworzony w celu ujednolicenia zbioru reguł, które pozwalają na przeprowadzanie konwersja języka komputerów do naszego alfabetu; Dzięki temu osiągnięto, że każdy znak ma zdefiniowany odpowiedni kod.

Możemy podać przykład, aby napisać literę ñ w ASCII, należałoby wykonać następujące czynności: nacisnąć klawisz „Alt” na klawiaturze komputera bez zwalniania, następnie cyfrę „164”, która jest kodem wspomnianej konwersji, a następnie „ñ”.

Jak umieścić lub napisać symbol euro w Adobe Premiere?

Jak wspomniał Adobe Premiere Pro, jest to idealne oprogramowanie do edycji filmów, programów telewizyjnych i internetowych; Ale jeśli musimy umieścić symbol euro (€) w jakimkolwiek filmie, możemy to zrobić bezpośrednio w naszą klawiaturę przy użyciu tej tabeli ASCII.

wybieranie klawiatury euro

  • Najpierw ustawiamy kursor na tytule, a następnie naciskamy, nie zwalniając Prawa strona „ALT” plus cyfra 5 i od razu zobaczymy symbol €; otrzymujemy to także na inne sposoby.
  • Jeśli naciśniesz „ALT” po tej samej prawej stronie bez puszczania, a następnie litera „E” na klawiaturze, na której widać symbol euro u dołu klawisza, zobaczysz, że również dokonujemy takiej samej konwersji.
  • Na koniec można uzyskać do niego dostęp, naciskając „ALT” po lewej stronie bez zwalniania plus cyfry 0128 i gotowy; symbol € zostanie ponownie wyświetlony.

Podsumowując, zauważamy, że umieszczenie symbolu euro (€) na naszych filmach, gdy używamy Adobe Premiere i tym samym możemy zakończyć prace edycyjne, robi się to bardzo prosto i skutecznie w komputerze; również używając tych kodów ASCII.