Skip to content

Jak ukryć swój numer podczas dzwonienia z iPhone’a? – Prywatny numer

20 de styczeń de 2022

Był czas, kiedy bardzo modne było ukrywanie naszych numerów telefonów podczas dzwonienia, choć dziś nie jest to tak popularne. Podobnie na Twoim urządzeniu iPhone jest narzędzie, które pozwoli Ci skorzystać z tej funkcji. Y ukryj swój numer przed innymi, gdy do nich zadzwonisz.

Czy to legalne, aby nie wyświetlać numeru, z którego dzwonisz?

Niektórzy ludzie czują się bardzo zmartwieni i niechętni skorzystaniu z tej funkcji ukrywania numeru telefonu. Uważają, że jeśli to zrobią, mogą zostać oskarżeni o popełnienie przestępstwa iw konsekwencji muszą zapłacić grzywnę lub trafić do więzienia.

Prawda jest taka, że ​​w większości krajów ta praktyka nie jest karana przez prawo. W każdym razie, jeśli mieszkasz w obszarze, w którym obowiązują bardzo surowe zasady, dobrze byłoby sprawdzić ten temat. Jednak prawie na całym świecie rządy są świadome, jak ważne jest, aby każda osoba chroniła swoje dane osobowe.

Dlatego nic dziwnego, że firmy takie jak Apple włączyły tę funkcję w swoich telefonach iPhone, aby użytkownicy mogą z niego korzystać, jeśli chcą. Jeśli nigdy nie korzystałeś z telefonu z tym systemem operacyjnym, musimy powiedzieć, że ma on bardzo dobre funkcje.

Obejmują one proste połączenia alarmowe, które można wykonywać bezpłatnie i które w wielu przypadkach uratowały życie osobom znajdującym się w niebezpieczeństwie lub które uległy wypadkowi. Wystarczy wybrać numer bez konieczności odblokowywania urządzenia.

Inną dobrze znaną funkcją jest umieszczenie utworu jako dzwonka, dzięki czemu możesz wyjść z ograniczających tonów, które może mieć telefon i umieścić muzykę, którą w danej chwili lubisz. Możesz to ustawić zmieniaj tyle razy, ile chcesz i wybierz dzwonki dla określonych kontaktów.

Inną bardzo powszechną praktyką w dzisiejszych czasach są połączenia grupowe przez WhatsApp lub jakąkolwiek inną aplikację. Za pomocą iPhone’a możesz uczestniczyć w nich, oglądając i słuchając znajomych lub współpracowników i odwrotnie.

A jeśli chodzi o technologię, teraz możesz połącz wszystkie swoje urządzenia Apple za pomocą konta iCloud, dzięki czemu możesz przenosić połączenia na zegarek Apple Watch i odbierać je bez korzystania z telefonu. Ta funkcja jest bardzo praktyczna, zwłaszcza gdy wykonujemy czynność, która zajmuje nam ręce.

Jak prawidłowo ukryć swój identyfikator dzwoniącego przed iPhonem?

Istnieje wiele powodów, aby ukryć swój numer telefonu podczas wykonywania połączenia. Jedni robią to, bo chcą zrobić kawał, inni, gdy muszą zadzwonić do firmy i nie chcą, aby ich telefony zostały sklasyfikowane jako spam.

jak ukryć numer podczas dzwonienia

Z drugiej strony są osoby, które muszą zadzwonić do kogoś innego z powodów zawodowych i nie chcą, aby ich numer był rejestrowany. Są też tacy, którzy chcą skontaktować się z byłym partnerem, do którego dzwonili innym razem i nie chcą, aby odrzucili połączenie.

Chociaż ten ostatni powód nie jest do końca idealny, takie przypadki nadal się zdarzają. Podobnie są takie chowają się za ukrytą liczbą do wykroczeń lub jako strategia marketingowa firmy. Prawda jest taka, że ​​wiele osób decyduje się nie odbierać połączeń, które nie wyświetlają numeru identyfikacyjnego.

Korzystanie z ustawień

Jeśli masz świadomość, że Twoje telefony mogą nie być odbierane, a mimo to chcesz aktywować tę funkcję, nie myśl, że będzie to coś bardzo skomplikowanego lub że będziesz potrzebować pomocy technicznej. W kilku prostych krokach możesz to osiągnąć.

Najpierw musisz mieć włączony telefon i spojrzeć na główny ekran na ikonę konfiguracji. Po wejściu zobaczysz wszystkie opcje, które możesz modyfikować na swoim telefonie. Jeśli przesuniesz palec możesz znaleźć sekcję Telefon.

W dziale znajdziesz natywne funkcje sprzętu, takie jak pokazywanie mojego ID dzwoniącego. To w tej sekcji przyznajesz uprawnienia systemu operacyjnego do wyświetlania Twojego numeru podczas dzwonienia.

zadzwoń z ukrytym numerem

Teraz, jeśli naciśniesz przycisk na dźwigni, możesz wyłączyć tę funkcję, a identyfikator dzwoniącego będzie zajęty. Bez względu na to, ile połączeń wykonasz, wszystkie będą miały komunikat na ekranie telefonu odbierającego: Numer ukryty, prywatny lub nieznany.

Numer kierunkowy #31#

Załóżmy, że celem zachowania poufności numeru telefonu jest jedna osoba lub firma. Oznacza to, że nie masz problemu z dzwonieniem do innych osób i że widzą Twój numer. W tym przypadku iPhone ma dla Ciebie świetne rozwiązanie.

Jeśli chcesz wykonać jedno połączenie i ukryj swój numer telefonu, wystarczy wpisać kod i problem zostanie rozwiązany. Możesz się zastanawiać, jak to jest? Wyjaśnijmy. Idziesz do aplikacji telefonu na iPhonie i używasz klawiatury w taki sam sposób, jak wybierasz normalny numer.

Jedyna różnica polega na tym, że musisz wpisać kod #31#, a następnie numer telefonu, pod który chcesz zadzwonić. Gdy osoba zadzwoni na Twój telefon, ukryty numer pojawi się na ekranie i będziesz mógł cicho rozmawiać.

Dobrze jest wyjaśnić, że ta sztuczka działa tylko w przypadku tego konkretnego połączenia, to znaczy, jeśli chcesz zadzwoń ponownie pod ten sam numer lub inny i nie chcesz ujawniać swojego numeru telefonu musisz ponownie wstawić kod. W przeciwnym razie druga osoba będzie miała zapis Twojego numeru.

jak dzwonić z ukrytym numerem

Jak znaleźć ukryty numer osoby próbującej ukryć swoje dane?

Jest wiele osób, które są zaintrygowane połączeniem z ukrytym numerem i chcą znaleźć sposób na uzyskanie tych informacji. W rzeczywistości posiadanie tych danych z jakąkolwiek natywną funkcją na iPhonie jest bardzo trudne lub raczej niemożliwe.

Są tacy, którzy promują aplikacje, które mogą Ci w tym pomóc, prawda jest taka, że ​​te aplikacje nie robią nic specjalnego. Po prostu zbierają numery telefonów, które są porównywane z wykonanymi połączeniami. Dlatego możesz nie uzyskać wiarygodnych wyników, jeśli ich użyjesz.

dołącz do naszego kanału telegram