Skip to content

Jak ukryć lub zabezpieczyć hasłem plik lub folder w systemie Windows 7, 8 lub 10

24 de marzec de 2023

Jest wystarczających powodów, aby ukryć foldery wewnątrz komputera, ponieważ są to ważne pliki, ponieważ są zabronione dla dzieci, ponieważ jest to ważny projekt, zawsze istnieje bardzo dobry powód, aby ukryć lub zaszyfrować ważne pliki.

Teraz pytanie brzmi, jak to zrobić, gdy współdzielę komputer z inną osobą w domu lub w biurze i nie chcę, aby je przeglądała, mimo że na komputerze są zarejestrowani różni użytkownicy. Nigdy nie jest za dużo, jeśli chodzi o chęć chronić pendrive’y, pliki lub foldery innego użytkownika, Dlatego tak ważne jest zachowanie wszelkich niezbędnych środków ostrożności.

Tak jak dla wielu bardzo ważna jest ochrona komputera za pomocą kodów dostępu, tak wszyscy mamy ważny folder danych na komputerze, którego nie chcemy, aby ktokolwiek go widział. Ale jeśli jest to komputer rodzinny, na którym nie masz prywatności, wypróbuj różne możliwe sposoby, ale cokolwiek zrobisz jest to najlepszy sposób na łatwe ukrycie pliku.

Nawet chroń system Windows przed hakerami, którzy chcą dostać się do twoich rzeczy. Wszystko składa się z konfiguracji, która zrobić w swoim folderze, przeczytaj kolejne proste kroki, które musisz wykonać. Ale uważaj, upewnij się, że inni nie dowiedzą się, że to zrobiłeś.

Jak ukryć folder w systemie Windows?

Możesz mieć ukryte foldery, gdziekolwiek chcesz, ale aby całkowicie ukryć je przed innymi, musisz również ukryć nazwę. Wykonaj następujące kroki, aby ukryj swój prywatny folder w systemie Windows:

 • Na przykład zacznij od utworzenia nowego folderu na pulpicie systemu Windows.
 • Gdy masz już folder, kliknij prawym przyciskiem myszy i kliknij miejsce, w którym jest napisane „Zmień nazwę”.
 • Następnie naciśnij przycisk Alt” przytrzymaj i wpisz 0160, zwolnij, a zobaczysz, jak to jestWybrana nazwa nie jest już widoczna.
 • Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy folder, którego nazwę zmieniono, poszukaj miejsca, w którym jest napisane „właściwości i znajdź zakładkę „dostosuj”.„, a następnie szukasz „zmień ikony. Pokaże ci listę ikon, zlokalizuj tę, która wydaje się całkowicie pusta, wybierz go i kliknij „OK” w obu oknach.
 • W ten sposób będziesz ukrywanie swojego prywatnego folderu na komputerze z systemem Windows. W praktyce wygląda to tak, jakbyśmy uczynili go niewidzialnym.

Może się zdarzyć, że ten proces nie jest ci dany na początku, ale spróbuj kilka razy wybrać niewidoczną ikonę, aż uzyskasz pożądany rezultat. To też dobrze, że wiesz że możesz ukryć skróty w ten sam sposób.

Jak umieścić hasło do folderu w systemie Windows?

Jeśli wolisz inną metodę szybciej przejdź do wybranego folderu, kliknij opcję „właściwości”. i tam zaznacza pole z napisem „ukryty. Ten folder będzie zauważalny tylko podczas wyszukiwania w Eksploratorze Windows Opcje folderu”, Znajdź pole „Ustawienia zaawansowane” i zaznacz pole, które mówi Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski”, jeśli nikt nie wie o twoich ukrytych folderach, szanse na ich znalezienie są bardzo małe.

Teraz, aby umieścić hasło w folderze, który chcesz zablokować, wystarczy wykonać następujące kroki:

 • Kliknij przycisk Start systemu Windows i wybierz PC, Kliknij dwukrotnie dysk, na którym znajduje się folder, zwykle jest to dysk C, przejdź przez cały katalog, aż dotrzesz do folderu zawierającego informacje, które chcesz zabezpieczyć hasłem.
 • Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy folder, który chcesz zabezpieczyć hasłem, i wybierz Właściwości z menu. Kliknij kartę Ogólne, aby wyświetlić informacje o pliku, poszukaj opcji zaawansowanych, aby zobaczyć inne opcje.
 • Kliknij opcję „Szyfruj zawartość, aby chronić dane”, a następnie kliknij OK, aby zaszyfrować i zabezpieczyć folder hasłem.
 • Aby sprawdzić bezpieczeństwo, uruchom ponownie komputer, kliknij dwukrotnie plik, otworzy się okno z pytaniem nazwę użytkownika i hasło aby uzyskać dostęp do folderu.

  jak ukryć folder

Istnieje wiele powodów, aby dowiedzieć się, jak ukryć swoje foldery, nadszedł czas, abyś zastosował to w praktyce i chronić swoje prywatne informacje. Albo chcesz, aby twój prywatny folder był niewidoczny, albo chcesz, aby system Windows go ukrył, wykonaj te proste kroki.

dołącz do naszego kanału telegram