Skip to content

Jak udostępnić ekran mojego komputera, w tym dźwięk na Discord? – Kompletny przewodnik

29 de wrzesień de 2021

Discord to platforma, na której możesz tworzyć serwery czatów, dzięki którym możesz utrzymywać komunikację z różnymi osobami o podobnych gustach. Ta platforma społecznościowa umożliwia tworzenie grup czatowych dla różnych gier lub w innych celach.

Możesz znaleźć wersje Discord na komputery PC lub urządzenia mobilne, istnieje wiele funkcji, które możesz mieć na tej platformie, a wśród jej funkcji jest udostępnianie ekranu. Pokażemy Ci, jak możesz korzystać z tej funkcji.

Jak wybrać zawartość, którą udostępniam z mojego komputera za pośrednictwem Discord?

Po uruchomieniu na serwerze Discord i zlokalizowaniu jednego z kanałów głosowych, które utworzyłeś lub kanału, z którym jesteś połączony. Zobaczysz, że Twój mikrofon zostanie aktywowany, a także opcje wideokonferencji zostaną włączone. Podobnie jak w przypadku Zoom nie musisz włączać aparatu w komputerze, aby móc udostępniać treści na Discord.

W opcjach dostępnych na dole ekranu zobaczysz ekran rozpoczęcia walki. Przed rozpoczęciem procesu zostaną wyświetlone dwie opcje, w tym miejscu możesz wybrać zawartość, którą chcesz udostępnić z komputera. Pierwsza opcja to Pełny ekran, jeśli udostępnisz obecne osoby, zaczną widzieć Twój ekran.

Drugą opcją jest udostępnienie okna aplikacji. W tej opcji to co transmitujesz skupia się na jednym oknie, jeśli otworzysz lub zamkniesz inne okna nic nie będzie transmitowane, rozmówcy będą obserwować tylko to, co dzieje się w oknie aplikacji.

Jak długo trwa opóźnienie między tym, co widzę na moim komputerze, a tym, co pojawia się w strumieniu?

Jeśli połączenie internetowe jest dobre, nie powinno być żadnych opóźnień. W przypadku opóźnienia w tym, co widzisz na komputerze, sprawdź połączenie internetowe, czy obciążenie jest wystarczające do transmisji bez żadnych opóźnień.

Jak dobre powinno być moje połączenie, aby płynnie przesyłać strumieniowo na Discord?

Jeśli chcesz, aby twoja transmisja była dobra, coś, co ci pomoże, to: ustawić jakość transmisji 480 i 720 HDoraz 15 i 30 FPS. Jeśli uważasz, że to nie jest wystarczająco dobre, możesz podnieść jakość, jeśli pozwala na to pasmo internetowe, z którego korzystasz. Pamiętaj, że jeśli jesteś członkiem Discord Nitro, możesz przesyłać strumieniowo tylko w jakości 1080 i 60 FPS.

Proces udostępniania ekranu w Discord z komputera

Jak udostępnić ekran z komputera?

Proces udostępniania ekranu w Discord z komputera jest bardzo prosty, wystarczy wykonać szereg kroków i to osiągniesz.

Dla komputerów z systemem macOS

Podstawową rzeczą jest to, że musisz wejść do aplikacji lub platformy, musisz przejść do kanału lub serwera, z którego będziesz korzystać do udostępniania ekranu. Wprowadź preferowany pokój lub kanał głosowy. Teraz poszukaj ikony ekranu i kliknij Udostępnij ekran. Wybierać Jak chcesz udostępnić, jeśli pełnoekranowy lub udostępnij aplikację.

Teraz wybierz grę lub aplikację, którą zamierzasz udostępnić. Teraz wybierz rozdzielczość, którą ma mieć strumień i ramki. Przy wyborze rozdzielczości weź pod uwagę szybkość swojego internetu. Kiedy skończysz konfigurować wszystko, nadszedł czas na udostępnienie, kliknij opcję Live.

Jeśli mój komputer ma system Windows

Jeśli Twój komputer ma system Windows, nie powinieneś się martwić, ponieważ są to te same kroki, co na komputerze z systemem macOS, więc wystarczy je przejrzeć.

Jakie skróty są dostępne w Discord, aby zatrzymać udostępnianie obrazu komputera?

Aby zatrzymać udostępnianie obrazu w Discord, istnieje opcja o nazwie „Więcej opcji udostępniania ekranu”. Istnieje kilka sposobów, pierwsza opcja to Przestań udostępniać, druga Zmień okno oraz Odłącz się od kanału głosowego.

Jak naprawić brakujący dźwięk Discord na moim komputerze?

Sprawdź, czy wyciszając użytkowników przez pomyłkę, wyciszyłeś również siebie, zauważysz, że mikrofon jest przekreślony. A może zostałeś uciszony przez administratora, w takim przypadku powinieneś się z nim skontaktować. Przejrzyj ustawienia głośności, kliknij ikonę użytkownika i zmień jego głośność.

Jeśli problemy będą się powtarzać, upewnij się, że Twój komputer jest zgodny z aplikacją. I że jest całkowicie zaktualizowany, w takim przypadku zostawiam ci te linki do sprawdzenia: Windows i macOS.