Skip to content

Jak udostępniać Internet za pomocą mobilnego hotspotu iPhone — punkt WiFi

20 de styczeń de 2022

iPhone i iPad to marka smartfonów i tabletów najwyższej jakości na światowym rynku. Jest on tworzony i sprzedawany przez Apple Inc. Taka linia telefonów oferuje tysiące funkcji, które mogą nam się bardzo przydać w naszym codziennym życiu.

Z tej okazji przeanalizujemy wszystkie informacje, porady i pomoc, aby móc podłącz nasze urządzenie iPhone lub iPad bezprzewodowo do innych inteligentnych jednostek.

Jak zamienić iPhone’a i iPada w bezprzewodowe punkty dostępowe?

Sporo użytkowników Urządzenia inteligentne z systemem iOS Od pewnego czasu korzystają z wielu zalet, jakie niesie ze sobą technologia AirPlay. Technologia ta umożliwia bezprzewodową retransmisję (dublowanie) treści, takich jak audio, wideo itp.

Ten sygnał jest przesyłany z iPhone’a lub iPada do wcześniej określonego komputera i może być również streamuj za pomocą dekodera Apple TV. Dla tych, którzy posiadają urządzenia z jailbreakiem, istnieją inne sposoby korzystania z technologii bezprzewodowej.

Jak udostępnić Internet na iPhonie, aby podłączyć inne urządzenia?

W tym celu musisz skorzystać z „Osobistego miejsca kontaktu”, które umożliwia udostępnianie punktu internetowego planu transmisji danych do innych złączy marki Apple. To zastosowanie może być bardzo przydatne, gdy inne telefony komórkowe lub urządzenia wymagają punktu Wi-Fi.

Instant Hotspot może pomóc każdemu podłącz jakieś urządzenie do punktu sieciowego bez konieczności podawania określonego kodu PIN lub cyfr zabezpieczających. Co jest pomocne, gdy chcesz być szybszy w tej sprawie.

Jeśli urządzenia marki Apple (modele WIFI lub Cellular) są w pobliżu punktu połączenia do podłączenia, połączenie może być wykonane łatwiej. Aby nawiązać połączenie musimy:

 1. Przejdź do ustawień.
 2. Następnie przejdź do „Dane mobilne”.
 3. Dalej jest „Osobiste miejsce kontaktu”.
 4. Na koniec włącz opcję „Zezwalaj innym urządzeniom na łączenie się z Internetem”.

Jeśli masz jakiś problem podczas podłączania urządzeń, to zależy od Ciebie przejdź do zarezerwowanej strony internetowej dla wsparcia technicznego iPhone’a i iPada.

Używanie iOS jako hotspotu Wi-Fi

Jeśli weźmiesz pod uwagę wszystko, co zostało powiedziane powyżej dla połączenia przez plan transmisji danych dla punktu Wi-Fi, będziesz mógł podłączyć swoje urządzenia. Jeśli to ustawienie nie daje opcji „Połączenie osobiste”, a abonament internetowy jest aktywny na urządzeniu, skontaktuj się z operatorem.

Konsultując się z operatorem, możesz umieścić osobisty punkt dostępu w swoim planie danych, a tym samym umożliwić Wykorzystanie sieci Wi-Fi za pośrednictwem mobilnego udostępniania danych.

Korzystanie z bluetooth

mógłbyś być używając twojego urządzenia i jest bardzo możliwe, że zobaczysz opcję „Włącz Bluetooth”. Aby bezpośrednio aktywować tę opcję, wykonaj następujące czynności:

 1. Przejdź do ustawień’.
 2. Następnie przejdź do „Prywatność”.
 3. Naciśnij „Bluetooth”.
 4. Następnie sparuj Bluetooth z telefonem lub iPadem, z którym najbardziej chcesz się połączyć.

logo bluetooth

Jeśli nie wiesz, jak sparować urządzenie, naciśnij nazwę telefonu, iPada lub komputera, gdy pojawi się na ekranie. Oczywiście wszystko to, gdy jesteś w środku funkcji Bluetooth. Czasami będziesz musiał wprowadź PIN lub kod, w takim przypadku należy zapoznać się z dokumentacją akcesorium.

Nawiasem mówiąc, kiedy skończysz to wszystko, zaleca się sprawdzenie, czy Twój telefon jest podsłuchiwany lub interweniowany. Sprawdzając tego rodzaju rzeczy, zabezpieczysz rezerwację swoich plików na telefonie komórkowym.

z pamięcią flash

iPhone praktycznie to jest jak bardzo mały komputer które nosimy w kieszeni. Z takimi urządzeniami można łączyć różne typy jednostek, z nimi bardzo ciekawie można użyć adaptera do zarządzania plikami lub też do wysyłania i odbierania danych z internetu.

Podłączając dysk USB do telefonu komórkowego, iPada lub komputera, możesz: otwórz aplikację do plików, wyświetlić listę danych i sterować każdym z nich z dysku USB. Jeśli chcesz przesłać dane za pomocą prostego kabla USB, musisz:

 1. Uruchom swój telefon komórkowy.
 2. Włącz komputer.
 3. Podłącz kabel do obu urządzeń.
 4. Przejdź do „Ustawień” w iPhonie.
 5. Przejdź do „Dane telefonu komórkowego”.
 6. Kliknij w miejscu, w którym jest napisane „Udostępnianie Internetu”.
 7. Wybierz „Udostępnij przez USB” i voila, to wszystko.

urządzenia z systemem iOS

Jak skonfigurować udostępnianie Internetu na iPhonie lub iPadzie?

W przypadku urządzeń iPhone i iPad istnieją sposoby: wyślij dane internetowe do innych urządzeń z pakietem danych, które mogą być traktowane jako punkt Wi-Fi. Instant Hotspot ułatwia łączenie urządzeń, ponieważ nie trzeba wprowadzać żadnego hasła.

Mając to wszystko na uwadze, powinieneś skonfiguruj operację aby móc korzystać z punktu internetowego poprzez współdzielone dane mobilne z telefonu komórkowego lub iPada:

 1. Przejdź do ustawień’.
 2. Naciśnij opcję „Miejsce osobistego kontaktu”.
 3. Następnie dotknij opcji „Osobisty hotspot”.
 4. Następnie kliknij „Pozwól innym się połączyć, robiąc to wszystko, aby Twoja sieć Wi-Fi była aktywna i gotowa do użycia.

Dlaczego nie mogę używać Hotspotu do łączenia iPhone’a z innymi urządzeniami?

Dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że może nie potwierdziłeś udostępniania internetu do innych urządzeń. Po drugie, być może operator nie jest aktywny, a Twój plan usług bezprzewodowych go nie obsługuje.

Rozwiązanie

Jeśli masz problemy z połączeniem bezprzewodowym Z iPhonem nie musisz się martwić, ponieważ tego rodzaju rzeczy można łatwo naprawić. Zobacz, co powinieneś spróbować, aby rozwiązać problem:

 • Uruchom ponownie urządzenie.
 • Odłącz się od sieci i połącz ponownie.
 • Sprawdź, czy ustawienia są prawidłowe.
 • Wyłącz wszystkie usługi i uruchom je ponownie (jeśli jest to sieć Wi-Fi).
 • Przywróć urządzenie za pomocą iTunes.

dołącz do naszego kanału telegram