Skip to content

Jak udostępniać gry ze swojej biblioteki na Steam? – PC i konsola

15 de grudzień de 2021

Wśród narzędzi oferowanych przez platformę Steam, umożliwia swoim użytkownikom: udostępniaj gry wideo znajdujące się w Twojej bibliotece cyfrowej z innymi użytkownikami tej platformy; Dzieje się to za pomocą metod, które umożliwiają użytkownikowi przyznanie dostępu do swojej biblioteki innym użytkownikom, metody te nazywają się „Udostępnianie rodziny Steam” i „Ochrona Steam”.

Jak zarządza się „Trybem rodzinnym”?

Steam oferuje „Tryb rodzinny”, który składa się z reguł dostępu, które są nałożone na komponenty tej platformy. Ta funkcja umożliwia nałożenie limitu na dostęp i opcje Steam za pomocą tajnego kodu PIN; ograniczenia dotyczą:

  • Biblioteka.
  • Sklep parowy.
  • Społeczność Steam.
  • Przyjaciele Steam.

Jako rodzic, założenie konta na Steam pozwala ci używać tej metody do ochrony treści, które mogą być konsumowane przez twoje dzieci, dzięki czemu możesz ograniczyć dostęp do niektórych komponentów, które uważasz za nieodpowiednie dla nich. Możesz nawet użyć tego trybu jako alternatywy do udostępniania własnego konta zamiast zakładać nowe konto.

Aby skonfigurować „Tryb rodzinny” Steam, musisz najpierw wejść na Steam i zalogować się na wybrane konto na użytek twoich dzieci. Naciśnij opcję „Steam” znajdującą się na pasku u góry, aby otworzyć menu.

W menu wybierz opcję „Parametry” i przejdź do sekcji „Rodzina” po lewej stronie okna. Wybierz opcję „Zarządzaj trybem rodzinnym” aby rozpocząć konfigurację tej opcji.

Steam zapewni ci szereg kroków, które musisz wykonać, aby wybrać zawartość lub cechy platformy, do której chcesz nałożyć ograniczenie dostępu podczas korzystania z trybu rodzinnego. Pamiętaj, że w trybie rodzinnym dostęp do zastrzeżonych treści można uzyskać za pomocą kodu PIN.

Teraz musisz ustanowić pomocniczy adres e-mail, ten e-mail może być inny niż ten powiązany z kontem Steam. Zrobione, będziesz musiał ustawić kod PIN z którego będziesz korzystać w celu uzyskania dostępu do treści o ograniczonym dostępie, po wprowadzeniu kodu PIN będziesz musiał wprowadzić go ponownie, aby go potwierdzić.

Steam wyśle ​​Ci kod potwierdzający na adres e-mail, który połączyłeś z kontem; Będziesz musiał uzyskać dostęp do poczty e-mail i poszukać wiadomości e-mail Steam, jeśli nie ma jej w skrzynce odbiorczej, może znajdować się w zasobniku spamu lub spamu. Wpisz otrzymany e-mail, aby zakończyć konfigurację trybu rodzinnego.

tryb rodzinny na parze

Jakie gry można udostępniać na Steamie?

Jeśli chodzi o udostępnianie gier na Steamie, powinieneś o tym wiedzieć Twoja biblioteka zostanie udostępniona w całości; Innymi słowy pożyczka jest udzielana w sposób ogólny i tylko niektóre gry nie mogą być udostępniane.

Jeśli zamierzasz udostępniać swoje gry znajomym lub rodzinie, powinieneś wiedzieć, że nie wszystkie gry można udostępniać; cóż, z powodu ograniczenia techniczne, istnieje możliwość, że nie możesz udostępnić niektórych gier Steam.

W przypadku gier, które wymagają do grania hasła, konta lub abonamentu osoby trzeciej, nie można ich wypożyczać między kontami. Należy wspomnieć, że konieczne jest połączenie aby mieć dostęp do udostępnionych nam gier.

Jak udostępniana jest biblioteka gier Steam?

Aby udostępnić swoją bibliotekę gier Steam, musisz najpierw aktywować opcję „Steam Guard”; Ta opcja to podwójny system ochrony uwierzytelniania i jest wymagane, aby móc udostępniać swoją bibliotekę gier.

Aby aktywować opcję „Ochrona Steam”, musisz wejść na Steam i przejść do sekcji „Parametry”. Będąc w tej sekcji, musisz aktywować narzędzie „Ochrona Steam”, wykonując czynności wskazane przez platformę.

Musisz przejść do komputera użytkownika, któremu przyznasz dostęp do swojej biblioteki, wprowadzić swoje dane dostępu do Steam na tym komputerze; w ten sam sposób możesz powierzyć swoje dane dostępowe temu użytkownikowi, aby mógł uzyskać do nich zdalny dostęp. Steam Guard ma parametry bezpieczeństwa, które zapobiegać podszywaniu się.

Aby wykonać tę procedurę; Musisz uzyskać dostęp do swojego konta Steam za pomocą swoich danych logowania, wprowadź sekcję „Rodzina” w sekcji „Parametry”. Kliknij opcję „Autoryzuj pożyczkę rodzinną na tym komputerze” i wybierz rachunki, którym zamierzasz przyznać dostęp do swojej biblioteki.

Gdzie możesz zobaczyć gry, które udostępniasz?

Gdy użytkownik, któremu udostępniłeś swoją bibliotekę Steam, uzyska dostęp do swojego konta z dowolnego komputera lub komputera, będzie mógł zobaczyć udostępnione gry w swojej bibliotece jakby były ich własnymi. Naciskając dowolną z gier, będziesz mógł zobaczyć bibliotekę, z której ją uzyskałeś; w tym przypadku z twojej biblioteki Steam.

biblioteka gier Steam

Jak przestać udostępniać grę Steam?

Ponieważ biblioteki Steam są udostępniane w całości, nie można wykluczyć żadnej gry, która się w nich znajduje. Jednak w trybie rodzinnym możesz wprowadzić kod PIN, aby użytkownik, z którym udostępniasz swoją bibliotekę, nie mógł uzyskać dostępu do określonej gry, umieszczając ją w kategorii „gry rodzinne”.

Jak nadać określone uprawnienia wybranym użytkownikom?

W Steam możesz wybrać opcję „uruchom jako administrator”, aby przyznać lub odmówić uprawnień i dostępu użytkownikom. Wszystko, co musisz zrobić, to uzyskać dostęp do właściwości aplikacji Steam na swoim komputerze i nacisnąć opcję „zgodność”, tutaj musisz wybrać 'uruchom ten program jako administrator’.

administrator na steamie

Po zrobieniu tego; Uzyskaj dostęp do zakładki bezpieczeństwa we właściwościach Steam, naciśnij opcję „zaawansowane” i uzyskaj dostęp do „użytkowników”; następnie naciśnij „edytuj”. W niektórych przypadkach musisz wybrać opcję „zmień uprawnienia” dokonać modyfikacji.

dołącz do naszego kanału telegram