Skip to content

Jak udostępniać gry na Steam i grać w tym samym czasie w trybie rodzinnym

28 de luty de 2021

Dzisiaj zobaczymy jak udostępniać gry na Steam i jednocześnie grać w trybie rodzinnym To jest możliwe? Tak, jest to możliwe, chociaż istnieją pewne ograniczenia związane z tym trybem, które należy wziąć pod uwagę.

Z pewnością w czasach, gdy gry fizyczne były najpopularniejszą opcją, po jej ukończeniu pożyczyłbyś ją znajomemu lub członkowi rodziny. To jest coś całkiem normalnego, co kiedyś robiliśmy wszyscy.

W tym wieku gry cyfrowe, a zwłaszcza na Steam, można to również zrobić, chociaż jest to nieco bardziej skomplikowane. Platforma ma „Tryb rodzinny„Gdzie możesz wypożyczyć wszystkie gry, które masz w bibliotece.

Istnieją jednak pewne ograniczenia, które należy przy tym wziąć pod uwagę. Wiele osób myśli o użyciu tego trybu do jednorazowego zakupu gry i grania z przyjaciółmi lub rodziną, chociaż nie jest to całkowicie możliwe.

Ale poniżej przejdziemy do bardziej szczegółowych informacji, aby w ten sposób nie było wątpliwości. Wyjaśnimy, jak skonfigurować tryb rodzinny, a następnie zobaczymy, co można, a czego nie można zrobić w tym trybie.

Jak udostępniać gry na Steamie

Aby móc udostępniać gry, musisz najpierw wprowadzić pewne ustawienia na swoim koncie, aby przyspieszyć i zwiększyć prędkość pobierania. Mamy na to dwie możliwości.

 • Pierwsza opcja polega na tym, że dwie osoby spotykają się i logują na swoim komputerze przy użyciu danych logowania Steam i autoryzują ten komputer za pomocą twojego konta.
 • Inną opcją jest to, że podasz dane swojego konta bezpośrednio innej osobie, a gdy się zaloguje, wyślij jej kod autoryzacyjny.
 • Należy o tym pamiętać podczas korzystania z Pożyczka rodzinna na Steam, musisz zaufać drugiej osobie, aby używała Twojego konta. W teorii, jeśli druga osoba jest godna zaufania, nie powinno być żadnego problemu.
 • Jak autoryzować drużynę w trybie rodzinnym
 • Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wejść „Parametry„Następnie na lewym pasku bocznym będziesz musiał kliknąć”Rodzina”.
 • W tej sekcji musimy przejść do „Autoryzuj ten sprzęt„A potem będziemy musieli zaznaczyć pole konta, z którym będą udostępniane gry.
 • To wszystko, co musisz zrobić, aby móc autoryzować inny zespół i cieszyć się trybem rodzinnym, chociaż, jak wspomnieliśmy, ma on inne ograniczenia.

Ograniczenia trybu rodzinnego

Istnieją pewne ograniczenia dotyczące trybu rodzinnego. Dlatego bardzo ważne jest, aby je znać i pamiętać o nich, aby uniknąć nieporozumień.

 • Niektórych gier nie można udostępniać, z pewnością docenisz, że nie są one dostępne.
 • Możesz autoryzować tylko 5 kont na 10 różnych komputerach.
 • Niestety nie możesz grać w tym samym czasie, właściciel konta zawsze będzie miał pierwszeństwo.
 • Nie można również odtwarzać DLC do gier współdzielonych.

Jak więc zobaczysz, jeśli chcesz grać jednocześnie w trybie rodzinnym, jest to niemożliwe. platforma Steam oczywiście ma wszystko skonfigurowane tak, że jest to niewykonalne, ponieważ w ten sposób byłoby dość łatwo kupić jedną grę i grać w nią między pięcioma osobami.

ikona stam niebieskie tło

Mamy nadzieję, że nie będziesz mieć żadnych wątpliwości jak udostępniać gry na Steam w trybie rodzinnym a zwłaszcza z motywem grania w tym samym czasie. Szkoda, że ​​nie jest to możliwe, ale jasne jest, że tak powinno być.

Pamiętaj, że jeśli nadal masz pytania dotyczące trybu rodzinnego Steam, aby udostępnić moją bibliotekę gier, możesz zostawić ją nieco dalej w polu komentarza, a my z przyjemnością Ci pomożemy.

Oprócz tego artykułu w sekcji Zobacz, jak to się robi, znajdziesz artykuł o tym, jak utworzyć grupę rodzinną na Nintendo Switch online, aby udostępniać gry.

dołącz do naszego kanału telegram