Skip to content

Jak tworzyć tabele przestawne w programie Excel z wykresami krok po kroku (przykład)

27 de luty de 2021

Sposób, w jaki musimy pracować różne projekty Bardzo różni się od tego, co mieliśmy kilkadziesiąt lat temu, ze względu na narzędzia, które nam pomagają w pracy.

W przeszłości musieliśmy wykonywać wiele arkuszy kalkulacyjnych ręcznie, za pomocą kalkulatora i uruchamiać wszystkie raporty na maszynie do pisania, aby uzyskać profesjonalny efekt.

Na szczęście wszystko to zostało za sobą, ponieważ wiele z tych przeszłych procesów było niezwykle powolnych i często nie pozwalało na popełnienie błędu, który jest bardzo powszechny w drugim pokoleniu.

Ponadto dzięki narzędziom, które znajdują się w dzisiejszych komputerach osobistych, możemy być znacznie bardziej zrelaksowani, jeśli chodzi o pracę.

Komputer można znaleźć w każdym miejscu pracy lub w każdym domu i jest wyposażony w różnego rodzaju programy do wykonywania wszelkiego rodzaju zadań praca.

Jeśli mówimy o pracy w pełni wykonawczej, mamy pod ręką jeden z najlepszych pakietów biurowych, jakie wyszły: Microsoft Office; zestaw programów, które umożliwiają pisanie, prezentowanie, wprowadzanie danych do arkuszy kalkulacyjnych i wiele więcej.

I to dzięki arkuszowi kalkulacyjnemu Excel możemy wykonać wiele ciężkich prac, które poprzednio wykonywaliśmy w ciągu tygodni ciężkiej pracy.

Mając to na uwadze, możemy wykonać mnóstwo skomplikowanej pracy w ciągu zaledwie kilku godzin dzięki Excelowi, dzięki wszystkim narzędziom, które ma znacznie ułatwić proces obliczeniowy.

Biorąc to pod uwagę, warto znać wszystkie dostępne narzędzia do efektywnej pracy z programem Excel, dlatego poniżej omówimy trochę jedno z narzędzi, które ma Przewyższać dla Ciebie, czyli tabele przestawne.

Jak utworzyć tabelę przestawną w programie Excel?

Tabele przestawne to opcja, którą Excel musi mieć możliwość wykonywania obliczeń w określony sposób, a także wykresów, a wszystko to w dość wygodny dla użytkownika sposób.

Za pomocą tych tabel możemy wprowadzać duże ilości danych w celu wykonania prostych obliczeń za ich pomocą kolumny lub rzędy, co pozostawia nam plik Świetny przegląd ostatecznych rachunków, których potrzebujemy, poprzez dane.

Aby móc utworzyć tabelę przestawną, musisz wprowadzić dane do komórek programu Excel, tworząc etykiety zawierające dane lub wartości należące do każdego wiersza lub kolumny.

Każde z tych danych należy wprowadzić elegancko i z dbałością o szczegóły, a gdy to będzie gotowe, musisz zaznaczyć wszystkie komórki, które chcesz w tabeli przestawnej.

Teraz, gdy wszystkie komórki są zacieniowane, należy przejść do menu „Wstawić„I wybierz opcję”Dynamiczny stół”. W opcjach, które pojawią się na ekranie, musisz kliknąć „Wybierz tabelę lub zakres”.

W ramach opcji tabeli lub zakresu wskaż to samo, wskaż, gdzie chcesz umieścić raport tabeli przestawnej, wybierając „nowy arkusz kalkulacyjny”, jeśli nie masz wcześniej złożonego arkusza, aby ostatecznie zaakceptować.

dynamiczne tabele danych excel

Jak stworzyć wykres dynamiczny?

Wykresy, które można utworzyć z tabeli przestawnej, nazywane są wykresami przestawnymi i można je wykonać w niezwykle prosty sposób.

Najpierw musisz wybrać komórki, które chcesz przedstawić na wykresie, a następnie kliknąć górną opcję „Wstawić„A potem w”Dynamiczny wykres”Aby ostatecznie zaakceptować i wyświetlić wykres, który został utworzony na podstawie danych.

Pamiętaj, że zawsze możesz trochę ułożyć rzeczy w komórkach lub za pomocą opcji dynamicznej grafiki, aby były dokładnie takie, jak chcesz.