Skip to content

Jak tworzyć „partycje” na dysku twardym z systemem Windows 10? – Metody bez błędów

30 de listopad de 2021

Partycja to partycjonowanie miejsca na dysku twardym Może być używany do różnych celów, głównie do zapisywania poufnych informacji, które nie są udostępniane w systemie podczas formatowania. Może być również używany do zapisywania innego systemu operacyjnego lub kopii zapasowych; normalnie tworzysz pojedynczą partycję lub wolumin, ale w rzeczywistości możesz podzielić na więcej. Jednak te najbardziej podstawowe są podzielone na cztery partycje.

Pierwsza partycja, która dzieli dysk twardy, aby działała podczas uruchamiania i rozruchu systemu operacyjnego, partycja dodatkowa służy do: zapisz informacje, a partycja logiczna to partycja dodatkowa, która jest zwykle używana w serwerach. I ostatnie miejsce o nazwie „Nieprzydzielone”, które odnosi się do woluminu, który nie został jeszcze przypisany do żadnej partycji.

Jak wygląda cały proces partycjonowania dysku twardego komputera?

Tworząc partycję kopii zapasowej informacji, chronimy dane przed zainfekowany przez wirusy że zwykle czają się w systemie Windows i aby je naprawić, musisz wykonać formatowanie; będziesz też miał wszystko lepiej zorganizowane i sklasyfikowane.

Partycjonowanie dysku twardego nie jest trudne, jest to w rzeczywistości prosta metoda, dzięki której wystarczy kilka prostych kroków. Teraz powinieneś zacząć od przejścia do Menedżer dysków Windows które można wyszukiwać w wyszukiwarce «Menu Start» lub «Panelu sterowania».

Tam zobaczysz informacje o dysku twardym, jego przestrzeni dyskowej, pojemności, użyciu, marce, nazwie itp. Aby utworzyć nową partycję, musisz: wybierz istniejącą partycję, jeśli nie masz opcji „Nie przypisano” i kliknij prawym przyciskiem myszy pole partycji.

Teraz wystarczy wybrać „Zmniejsz głośność” lub „Nowa prosta głośność”; tam otworzy się okno, gdzie powie ci maksimum w bajtach miejsca które możesz utworzyć na dysku, możesz tak zostawić lub zmniejszyć rozmiar, wtedy będziesz musiał przypisać szczegóły jako literę dysku, wybrać format systemu lub pozostawić domyślny i będziesz mieć nową aktywną partycję.

Co należy zrobić, aby poprawnie zapisać konfigurację nowej partycji?

Podczas generowania lub usuwania każdej partycji konfiguracja przechodzi zapisywanie w systemie automatycznie, więc wystarczy wykonać jakąś akcję, aby system go zapisał i został skonfigurowany.

Jak modyfikować partycje utworzone z zarządzania dyskami?

Po utworzeniu nowej partycji dysku twardego w tym samym poprzednim panelu o nazwie „zarządzanie dyskami” możesz: wykonać modyfikacje aktywnych partycji, na przykład modyfikowanie nazwy, przypisanej litery i miejsca do przechowywania zgodnie z własnymi preferencjami.

dysk twardy

Jakie są najlepsze narzędzia innych firm, które pomogą Ci podzielić dysk twardy?

Istnieją alternatywy z dużo bardziej wyrafinowanymi i dynamicznymi programami, które pozwolą ci uruchamiać partycje dysku twardego łatwo i szybko, a także za darmo do tego typu zastosowań.

Mistrz partycji EaseUS

Pierwsza aplikacja jest o Mistrz partycji EaseUS, które jest darmowym oprogramowaniem, które umożliwia tworzenie, zmianę rozmiaru, przenoszenie, dołączanie, formatowanie i klonowanie partycji w różnych systemach operacyjnych. Aplikacja ta umożliwia również migrację danych z systemu Windows wraz z konfiguracjami na nowy dysk twardy SSD lub HDD oraz odzyskanie utraconych lub omyłkowo usuniętych partycji.

Teraz, aby utworzyć nową partycję, musisz zacząć od pobrania i zainstalowania programu EaseUS Partition Master, a po wejściu do głównego okna, w którym powinny pojawić się informacje o twoich dyskach twardych, a następnie kliknij je prawym przyciskiem myszy. nieprzydzielone miejsce do przechowywania i kliknij «Utwórz».

Ustaw niezbędne cechy do utworzenia partycji, takie jak rozmiar, etykieta, litera dysku, ten System plików i wybierz „Ok”. Aby potwierdzić utworzenie nowej partycji, musisz wybrać przycisk «Wykonaj 1 operację», a następnie «Zastosuj».

Kreator partycji mininarzędzi

Jest to prosty menedżer partycji, który pomoże ci zrobić to łatwiej i wygodniej; oprócz bycia wolnym możesz zarządzać partycjami dysku twardego aby je usunąć, wygenerować nowe lub zmienić format, ale jest kompatybilny tylko z pamięciami USB i dyskami SSD w formaty FAT32, NTFS i EXT2 / 3/4.

Gdy pobierzesz aplikację i ją zainstalujesz, to po jej uruchomieniu automatycznie znajdzie na komputerze wszystkie informacje o dyskach twardych i jednostka przechowywania że jesteś podłączony w tej chwili. Teraz, aby utworzyć nową partycję, poszukaj „nieprzydzielonego” miejsca i wybierz „Utwórz”, a następnie opisz charakterystykę i format, jaki będzie miała.

logo programu

GParted

Wreszcie dla systemów operacyjnych Linux istnieje program Gparted, który tworzy, edytuje, zmienia rozmiar, usuwa i przenieść partycje dysku twardego. Musisz pobrać i zainstalować program na swoim komputerze, a następnie uruchomić go i przejść do prawego górnego rogu, jeśli chcesz utworzyć partycję.

Tam wybierzesz spośród wykrytych urządzeń to, którego będziesz używać; i aby utworzyć nową partycję, wybierz miejsce „nieprzydzielone> nowe”. Dodaj rozmiar nowej partycji, przesuwając strzałki na białym pasku, aby wybrać miejsce przed nią i wolne miejsce za nią. Następnie przypisz, jeśli tak jest partycja podstawowa lub rozszerzona, i jego format.

dołącz do naszego kanału telegram