Skip to content

Jak tworzyć kształty za pomocą narzędzia Shape Builder w programie Adobe Illustrator (przykład)

11 de marzec de 2021

Adobe Illustrator to oprogramowanie, które nam na to pozwala przekonwertować obraz na wektor Można ich używać w Internecie lub na urządzeniach mobilnych do tworzenia logo, ilustracji książek, plakatów, ikon i nie tylko.

Gdzie znajdziemy narzędzia do rysowania Premium, który pozwoli nam realizować projekty i zmienić rozmiar obrazów bez utraty jakości do użytku na ekranach telefonów komórkowych i na billboardach.

Illustrator jest częścią rodziny Adobe, w której możemy bezproblemowo pracować z aplikacjami takimi jak Creative Cloud, InDesign, XD Y Premiere Pro. Adobe Illustrator jest dostępny w bezpłatnej 7-dniowej wersji dla systemów Windows i Mac OS, oferując cztery plany różnicowe w zależności od potrzeb.

Pamiętaj, że musisz wejść na oficjalną stronę Adobe Illustrator Aby kontynuować pobieranie programu w wersji bezpłatnej i po wygaśnięciu bezpłatnego okresu próbnego, będzie można uzyskać dostęp do zakupu członkostwa Adobe Illustrator lub pobierz inny program z rodziny Adobe, który jest powiązany z Twoim projektem.

Oprócz oficjalnej strony będziesz mieć pomoc techniczną we wprowadzaniu i pomocy w zakresie subskrypcji i jej koncepcji, samouczki dla nowych użytkowników oraz przewodnik z podstawowymi odpowiedziami i instrukcjami dotyczącymi instalacji za darmo, a także społeczność, w której możesz wyrazić swoje wątpliwości i rozwiąż je z innymi członkami, którzy używają Adobe Illustrator.

W tym kroku dowiesz się, jak najłatwiej i najszybciej tworzyć kształty za pomocą tego narzędzia w programie Adobe Illustrator.

Jak tworzyć kształty za pomocą narzędzia „Kreator kształtów”?

  1. Najpierw musimy wejść do Adobe Illustrator i otworzyć nowy, pusty dokument.
  2. Stworzymy kształt, do którego następnie zastosujemy narzędzie.
  3. Kliknij narzędzie „Wybór” i wybierz pociągnięcia, które chcesz połączyć, tworząc kształt.
  4. Za pomocą narzędzia „Twórca formularzy” znalezione w panelu narzędzi lub za pomocą skrótu SHIFT + M, gdzie pozwoli nam to w trybie kombinacji na pracę nad obrysami musimy wybrać region, który musimy wyodrębnić lub połączyć.
  5. Jeśli chcesz wyodrębnić ten region, wystarczy przesunąć wskaźnik i kliknąć wybrany region, aby kontynuować jego eliminację.
  6. Jeśli chcemy połączyć pociągnięcia w kształcie, musimy przeciągnąć wskaźnik wzdłuż regionu, a kiedy zwolnimy kliknięcie, te dwa regiony zostaną połączone, tworząc nowy kształt.
  7. Kiedy połączymy dwa pociągnięcia, otrzymamy unikalny kształt w ramach naszego projektu, pamiętaj, że jeśli wykonamy niewłaściwe obszary, możemy wrócić do poprzedniego kroku za pomocą narzędzia „Cofnij” (Ctrl + Z).

Program Adobe Illustrator Shape Builder

Rozważać:

  • Styl kształtu, czyli jeśli nasz kształt na początku ma kolor lub sekwencję grafik w środku, nowy kształt będzie mógł odziedziczyć ten sam styl.
  • Tryb wymazywania narzędzia „Twórca formularzy” daje nam możliwość eliminacji obszaru zamkniętego w wybranym kształcie,
  • Łącząc obrysy i uzyskując niepowtarzalny kształt musimy mieć na uwadze, że podczas wymazywania tego obszaru nowa forma zostanie całkowicie wyeliminowana, w trybie wymazywania masz możliwość wyeliminowania krawędzi, co pozwala nam być przydatnym przy tworzeniu nowej formy są pozostałe sekcje. bez użycia.

Dzięki temu krok po kroku nauczyłeś się używać narzędzia „Kreator kształtów” w programie Adobe Illustrator w kompletny i szybki sposób, aby ulepszyć swoje projekty i jak najlepiej wykorzystać ten program. Możesz także użyć narzędzia liniowe, proste kształty, gumki do ścierania, nożyczki i ostrza aby ułatwić Ci tworzenie kształtów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o programie Adobe Illustrator i jego narzędziach, zapraszam do kontynuowania na jaktosie.pl, a także o innych programach z rodziny Adobe, takich jak Adobe Photoshop, Adobe Indesign, Adobe Premiere Pro Y Adobe XD.