Skip to content

Jak TWORZYĆ konta UŻYTKOWNIKÓW w systemie Windows 10 – bardzo proste

28 de luty de 2021

Z tego artykułu dowiesz się jak bardzo łatwo tworzyć konta użytkowników w systemie Windows 10 i szybko, wykonując kilka prostych czynności, aby można było wyznaczyć nowych użytkowników w tym samym systemie operacyjnym.

Windows 10 Obecnie znajduje się na podium, jest najnowszą wersją sagi systemu Windows do tej pory i prowadzi większość rynku, wielu użytkowników przyzwyczaja się do nowego sposobu konfiguracji i korzystania z tego systemu operacyjnego.

Gdy instalujemy Windows 10 Mamy domyślny profil, który tworzy podczas instalacji i prosi nas o konto Microsoft, aby móc wygodniej uzyskiwać dostęp do usług firmy Microsoft w sieci Web i jej programów, takich jak OneDrive lub jej oficjalny sklep.

W wielu przypadkach nasz komputer lub laptop zaczyna być osobisty i trudno jest nam pozwolić innej osobie, nawet członkowi rodziny, naruszyć naszą prywatność ważnych plików i dokumentów, musimy znaleźć sposób dla tego nowego użytkownika nie wchodź w interakcje w naszym profilu Windows 10.

Jak utworzyć konto lokalne w systemie Windows 10?

 1. Najpierw musimy otworzyć plik Konfiguracja systemu Windows 10 na Twoim komputerze lub laptopie.
 2. Następnie wybierz opcję „Konta” aby rozpocząć tworzenie konta lokalnego.
 3. Opcja, którą musimy wybrać, to „Moje konto” i zalogujemy się, aby kreator Windows 10 pomóż nam stworzyć takie konto lokalne.
 4. W ten sposób, wchodząc do kreatora tworzenia konta, zobaczymy, że daje nam on możliwość dodawania nowych członków jako kont do naszego systemu operacyjnego.
 5. Wybieramy nowe konto na wypadek, gdyby było to dla dziecka, inna osoba dorosła, której chcesz, nie ma dostępu do uprawnień, jakie mają Twoje konta jako administrator systemu.
 6. Podczas uzyskiwania dostępu do tworzenia nowego konta zobaczysz, że możesz wybrać opcję „Inni użytkownicy” iw ten sposób pozwoli nam stworzyć nowy profil w ramach tego samego systemu.
 7. Kiedy wybieramy rozpoczęcie tworzenia nowego użytkownika, widzimy, że prosi nas o e-mail Microsoft ale w tym przypadku zrobimy to bez poczty.
 8. Wybieramy opcję, która pojawia się na końcu nowego okna tworzenia, w którym nam mówi „Osoba, którą chcę dodać, nie ma adresu e-mail”.
 9. W ten sposób pozwoli nam to założyć konto bez poczty Microsoft.
 10. Prosi nas o podanie danych nowego użytkownika, jego imienia i nazwiska, hasła oraz prosi o email, wybieramy opcję „Dodaj użytkownika bez konta Microsoft” jeszcze raz.
 11. Przeniesie nas do nowego ekranu, na którym zapyta nas o nazwę nowego użytkownika, osobiste hasło i sugestię hasła w przypadku, gdy go nie pamiętasz, ponieważ nie mamy konta Microsoft aby odzyskać hasło w przypadku zapomnienia.
 12. Nowe konto lokalne będzie gotowe, z którego mogą korzystać użytkownicy nieupoważnieni do korzystania z konta osobistego Microsoft wewnątrz komputera lub laptopa.

Ważne podczas tworzenia kont użytkowników w systemie Windows 10

Opcje, które Microsoft Umożliwia nam dostęp poprzez posiadanie adresu e-mail i aktywnego konta, nie będą one możliwe w ramach nowego konta lokalnego, ale będziesz mógł uzyskać dostęp do OneDrive i korzystać z komputera lub laptopa bez problemów z nawigacją i innymi narzędziami.

Proste rozwiązanie w kilku krokach do nauki jak tworzyć konta użytkowników w systemie Windows 10 Szybko i łatwo możesz udostępniać swój komputer lub laptop bez martwienia się o jego zawartość i ważne lub prywatne pliki, które masz na swoim koncie.

Jeśli ten artykuł był pomocny w kompletnym przewodniku dotyczącym tworzenia nowego konta użytkownika w Windows 10, możesz pozostać na tej stronie i dowiedzieć się więcej o tym, jak łatwo skonfigurować klawiaturę w systemie Windows 10 i jak zmienić język w systemie Windows 10, aby zostać ekspertem w tym systemie operacyjnym i rozwiązać wszystkie problemy.