Skip to content

Jak trwale wyłączyć automatyczne aktualizacje w moim systemie Windows 11?

9 de luty de 2022

Jeśli chodzi o Windows, mówimy o najpopularniejszym systemie operacyjnym ze wszystkich dostępnych, aby właściwie zarządzać naszymi komputerami i dlatego wciąż dostępne są jego nowe wersje. Teraz Microsoft wydał wersję Windows 11ten zawiera nowe funkcje, chociaż niektórzy mogą chcieć zachować menu startowe systemu Windows 10, ale w nowej wersji jest to bardzo interesujące.

Windows 11 jest dostarczany z tym, co znamy od początku jako automatyczne aktualizacje, które dla wielu są uciążliwe, ponieważ wymagają dużo czasu i oprócz kilku restartów, w tym artykule zbadamy, jak zatrzymać te wymuszone aktualizacje systemu i mieć kontrolę nad tym, co dzieje się z naszym zespołem, Zobaczmy, o co w tym wszystkim chodzi.

Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje w systemie Windows 11?

Jeśli chodzi o opcje, jakie mamy, aby dezaktywować lub ograniczyć te aktualizacje, których system Windows wymaga do pełnego działania, mamy dwie, które służą i mogą nam w tym pomóc. Ale musisz wiedzieć, że Windows robi to z dwóch powodów: jeden, aby „ulepszyć system”, a drugi, aby monitoruj, kto oficjalnie ma produkt.

Ważne jest, aby wiedzieć, ponieważ jeśli uda nam się to powstrzymać, może się zdarzyć, że w przyszłości nasza kopia zostanie unieważniona, dlatego później będziemy musieli skorzystaj z klucza, a następnie wprowadź aktualizacje nie chcieliśmy robić na początku, to jak kręcenie się w kółko. W każdym razie istnieją rozwiązania dotyczące aktualizacji do systemu Windows 11 z systemu Windows 10, zobaczmy

Za pomocą edytora rejestru

Z edytora rejestru ta opcja anulowanie aktualizacji czy to jest dostępne. W tym celu uzyskujemy dostęp do menu Start, następnie w polu wyszukiwania wpisujemy „regeit”, otwieramy je i wpisujemy tę ścieżkę „HKEY_LOCAL_MACHINE – Oprogramowanie – Zasady – Microsoft – Windows”.

Klikamy prawym przyciskiem myszy „Windows”, a teraz wybieramy „nowy> Klucz”, przypisujemy tej nowej trasie nazwę „WindowsUpdate”. Po utworzeniu klikamy prawym przyciskiem myszy i ponownie „Nowy> Klucz”, przypisujemy nazwę „AU”, w wolnym miejscu klikamy prawym przyciskiem myszy „Nowa> Wartość DWORD (32 bity)” i przypisujemy nazwę „NoAutoUpdate”. Teraz podajemy kliknij dwukrotnie tę wartość i zmieniamy przypisaną wartość na 1wprowadzamy zmiany i to wszystko.

zarządzaj aktualizacjami za pomocą zasad grupy

Z polityką grupową

Z profili grupowych można również wykonać tę akcję, chociaż jest ona dostępna tylko dla dwóch wersji, dla wersji Windows 11 pro i Windows 11 EnterpriseAby to zrobić, będziemy postępować w następujący sposób.

  1. Start> skopiuj „gpedit”
  2. Otwierając edytor zasad podążamy ścieżką
  3. Konfiguracja sprzętu
  4. Szablony administracyjne
  5. Komponenty Windows
  6. Aktualizacja systemu Windows
  7. Zarządzaj doświadczeniem użytkownika końcowego
  8. Będąc tutaj wybieramy „Konfiguruj automatyczne aktualizacje”

Teraz otworzy się w tym okno, zaznaczamy wyłączone pole i akceptujemy zmiany, klikając „Zastosuj”, a następnie „Akceptuj”, możemy wykonać tę samą pracę, aby otrzymywać przyszłe aktualizacje

Jak wygląda proces blokowania aktualizacji przy użyciu Windows Update Blocker?

Ponadto, jeśli chcemy uniknąć całego tego procesu, możemy uzyskać dostęp do zainstalowania Blokera aktualizacji systemu Windows, najpierw go pobieramy, gdy tylko będziemy go mieć. Przystąpimy do jego rozpakowania, a następnie wykonamy plik .exe zawarty w pobraniu.

W tym aktywujemy pole „wyłącz aktualizacje” (wyłącz aktualizacje), aktywujemy zabezpieczenie usług i na koniec aplikujemy, w tym kroku symbol zmieni kolor na czerwony, co oznacza, że ​​aktualizacje są wyłączone

Jak skonfigurować połączenie taryfowe, aby zatrzymać aktualizacje?

Jedną z opcji, na którą również możemy liczyć, aby zatrzymać aktualizacje systemu Windows, jest ograniczenie ilości danych, które możemy pobrać. Zatem system nie będzie mógł pobierać dużych plików i zostaną anulowane, co oznacza, że ​​ograniczysz połączenie pobierania z Internetem.

W tym celu przechodzimy do Start > Ustawienia > Sieć i Internet, następnie w konfiguracji stanu wybieramy „Wykorzystanie danych” tu klikamy na „wpisz limit” tu wpisujemy limit pobierania oczywiście ta operacja dotyczy całego komputera, a nie tylko aktualizacji.

Co zrobić, jeśli automatyczne aktualizacje wciąż się włączają?

Przy tym wszystkim aktualizacje powinny być już kontrolowane, ale zdarzają się przypadki, w których tak się dzieje. W tym celu możemy zbadać kilka dodatkowych opcji, które mogą pomóc nam rozwiązać tę sytuację aktualizacji. Możemy spróbować, wyłącz je na jakiś czasa jeśli zamiarem jest usunięcie zawartości systemu Windows, wykonanie przywracania, może to pomóc w uniknięciu opóźnień podczas ponownej integracji systemu.

modyfikowanie aktualizacji

wyłącz na tygodnie

Jeśli chodzi o aktualizacje, jeśli nie możesz ich skutecznie usunąć, możesz po prostu wyłączyć je z systemu na chwilę Do tej procedury nie trzeba wiele robić, zobaczmy, jak to się robi.

Najpierw wchodzimy Start> Ustawienia> aktualizacja i zabezpieczenia> Windows Updatew tej części aktualizacje czekały na pobranie, gdy pulpit jest zamknięty na dole pojawi się opcja „Wstrzymaj aktualizacje na 7 dni”, po wybraniu tej opcji system poinformuje nas, że aktualizacje zostały wstrzymane , oraz pojawi się opcja, która mówi nam „wstrzymaj na kolejne siedem dni”, w ten sposób możemy wstrzymać je na maksymalnie 5 tygodni.

poprawne kody

Aby wyłączyć aktualizacje systemu Windows, możemy również wprowadzić polecenia lub kody w oknie uruchamiania, najpierw naciśnij „Windows + R”, następnie wpisujemy „services.msc” i akceptujemy w wyświetlonym oknie lokalizujemy „Windows Update” i klikamy na opcję „Typ uruchomienia” a następnie na wyłączony i na końcu klikamy na akceptuj

dołącz do naszego kanału telegram