Skip to content

Jak trwale usunąć lub odinstalować aplikację Facebook na Androida?

19 de listopad de 2021

Nie jest tajemnicą, że posiadanie smartfona w dzisiejszych czasach jest niemal wymogiem życia towarzyskiego. Z tego powodu kupiliśmy te telefony kierując się zarówno marką, jak i mocą przechowywania. To normalne, że kupując nowy telefon, niezależnie od marki, domyślnie mają zainstalowane aplikacje.

Jedną z tych aplikacji, które znajdziemy w większości telefonów komórkowych, są WhatsApp, Twitter, az drugiej strony Facebook. Są to aplikacje, które zasadniczo należą do tej samej firmy i są używane przez miliony ludzi na całym świecie.

Chociaż te same systemy zawierają te aplikacje od pierwszego dnia, jest całkowicie normalne, że czasami nie chcemy korzystać z portalu społecznościowego Facebook. Może po prostu mamy komórkę z niższej lub średniej półki, które zwykle nie mają dużo miejsca, a nie chcemy marnować tylu zasobów. Należy zauważyć, że ta konkretna aplikacja jest siecią społecznościową, która w rzeczywistości zużywa dużo baterii, danych mobilnych i miejsca do przechowywania.

Alternatywą dla tej aplikacji z tej samej rodziny jest wersja Facebook Lite, to zużywa mniej niż 5 MB pamięci wewnętrznej, a ponadto bardzo mało baterii i danych mobilnych. Chociaż ma te cechy wydajności, prawda jest taka, że ​​odpowiednio obsługuje bezpieczeństwo, konfigurację i ułatwia regularne użytkowanie.

Jak usunąć aplikację Facebook z mojego urządzenia z Androidem?

Bez względu na powód, dla którego chcesz usunąć Facebooka z telefonu komórkowego; Jeśli masz całkowitą pewność, teoretycznie powinieneś być w stanie zrobić to bez problemów. Nieco skomplikowana byłaby kwestia, że ​​eliminacja aplikacji pochodzących z fabryki nie jest możliwa w taki sam sposób, w jaki eliminujemy aplikacje, które sami pobieramy. Nie oznacza to jednak, że nie można go trwale usunąć z naszego urządzenia.

Pierwszym krokiem jest wykonanie małego testu, aby upewnić się, że jest to możliwe bez pomocy z zewnątrz:

  • Aby to zrobić, musimy przejść do funkcji Ustawienia na naszym urządzeniu.
  • Tam poszukaj sekcji Aplikacje i wybierz.
  • Kiedy do tego dojdziesz, powinieneś szukaj uważnie Menedżera Aplikacji. Tego nie można znaleźć gołym okiem.
  • Następną rzeczą jest znalezienie aplikacji Facebook które zwykle należy znaleźć na liście kilku aplikacji. Różnią się one od tych, które pobrałeś, lub tych, które są dostarczane domyślnie.
  • A ostatnią rzeczą byłoby sprawdzenie, czy jest przycisk, który mówi Odinstaluj.

Może się zdarzyć, że w telefonie komórkowym, jak w wielu innych przypadkach, przycisk Odinstaluj, ale istnieje możliwość wyłącz aplikację. Wiemy, że to oczywiście nie to samo, co trwałe usunięcie go z urządzenia, ale jest to najwygodniejsza opcja. To na wypadek, gdybyś nie chciał sprawiać kłopotów przy skomplikowanych ustawieniach, do których nie jesteśmy przyzwyczajeni.

Jeśli chcesz trwale odinstalować aplikację Facebook, ale nie chcesz jej komplikować, nadal zalecamy dezaktywację aplikacji. Następnie przepuszczasz go przez Clean Master, co pozwoli Ci systematycznie eliminować wszelkie ślady aplikacji oraz pozwoli zaoszczędzić miejsce i zasoby na urządzeniu z Androidem.

usuń mobilną aplikację na Facebooku

Jak zrootować moje urządzenie z Androidem, aby usunąć lub odinstalować aplikację Facebook?

Kolejna realna opcja odinstalowania aplikacji Facebook, możesz zrootować swój telefon komórkowy. Istnieje wiele samouczków dotyczących rootowania telefonu komórkowego i nie powinno to być dla ciebie trudne. Chodzi o to, że powinieneś poszukać konkretnego przewodnika dla swojego modelu smartfona.

Prostota zrootowania polega na tym, że będziesz w stanie wyeliminować każdy rodzaj aplikacji, która jest domyślnie dostępna, niezależnie od wszystkiego. Dzięki plusowi możesz również wprowadzić inne ważne modyfikacje telefonu, poprawiając jego płynność i żywotność baterii. Cóż, zainstaluj nawet niestandardowe ROMy i różne funkcje, aby jeszcze bardziej poprawić wszechstronną funkcjonalność danego telefonu.

Chociaż jest to nieco bardziej skomplikowana opcja, prawda jest taka, że ukorzenienie go może być najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście z należytą starannością i co do joty podążając za krokami samouczka.

Czy te informacje były przydatne? Jeśli masz jakieś sugestie lub pytania, zostaw je w komentarzach. Bardzo chcielibyśmy to przeczytać!

dołącz do naszego kanału telegram