Skip to content

Jak szybko usunąć zduplikowane zdjęcia, filmy i pliki w systemie Windows lub Android?

11 de listopad de 2022

Bez względu na to, jak bardzo jesteśmy ostrożni, prędzej czy później skończymy z duplikatami zdjęć na Windowsie i Androidzie (szczególnie na tym drugim). Ale w tym artykule zobaczymy kompletny samouczek, dzięki któremu możesz dowiedzieć się, jak to zrobić usuń zduplikowane zdjęcia w systemie Windows lub Android w dość prosty sposób. Zobaczymy krok po kroku kroki, które należy wykonać, aby nauczyć się usuwać zduplikowane zdjęcia i filmy.

Jak usunąć zduplikowane zdjęcia w systemie Windows

Aby wyeliminować zdjęcia, które masz duplikaty w systemie Windows, użyjemy dobrze znanej aplikacji o nazwie VisiPics. Po pobraniu i zainstalowaniu mamy zamiar uruchomić ten program. W oknie, które się otworzy Musisz nacisnąć przycisk z napisem Play i rozpocznie się wyszukiwanie plików.

Ten proces może oczywiście zająć dużo czasu, więc będziesz musiał mieć trochę cierpliwości. Po zakończeniu pojawią się wszystkie zdjęcia, które są duplikatami. Będziesz musiał wybrać każdy z chcesz usunąć, a następnie naciśnij przycisk Usuń. Możemy również weryfikować nie tylko na zdjęciach, ale także wykorzystać i wyeliminować pliki tymczasowe lub śmieci, ponieważ niektóre inne zdjęcia lub filmy mogą być przechowywane tymczasowo.

Jak usunąć zduplikowane zdjęcia na Androidzie

Nie jest to wcale skomplikowane i w tym przypadku będziemy musieli pobrać aplikację o nazwie „Gallery Doctor”, którą będzie można pobrać w Sklepie Play. Ponieważ zamierzasz pobrać plik APK, musisz mieć aktywowane „Nieznane źródła” na swoim urządzeniu mobilnym. Po zainstalowaniu aplikacji wystarczy nacisnąć miejsce, w którym jest napisane „Zidentyfikuj moje niechciane zdjęcia” i poczekaj na zakończenie procesu.

Po zakończeniu procesu pojawi się duża liczba zdjęć i będziesz mógł zobaczyć, że są one oznaczone różnymi kolorami. Dzieje się tak, ponieważ kolor czerwony oznacza, że ​​zdjęcie jest w złym stanie. Niebieskie bo są podobne zdjęcia a żółte bo trzeba je przejrzeć.

To, co powinieneś teraz zrobić, to nacisnąć miejsce, w którym jest napisane Przejrzyj i wyczyść, a pojawią się wszystkie zdjęcia, które oczekują na usunięcie. Wybierz galerię, którą chcesz usunąć, która zawiera zduplikowane zdjęcia. Wystarczy dotknąć sprawdzone i wyczyścić, aby usunąć wszystkie wybrane zdjęcia.

Dowiedz się, jak usunąć zduplikowane zdjęcia i filmy

Zduplikowane zdjęcia są bezużyteczne. Jedyne, do czego mogą być używane, to zajmowanie miejsca do przechowywania. Szczególnie jeśli masz urządzenie mobilne z systemem Android o niskim lub średnim zasięgugdzie cierpienie związane z przechowywaniem jest czymś codziennym.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak usunąć zduplikowane pliki na Androidzie? Musisz więc wiedzieć, że w kolejnych wierszach nauczymy Cię wszystkich kroków, które musisz wziąć pod uwagę w tego typu przypadku. Pierwszą rzeczą do rozważenia jest oczywiście usunięcie zduplikowanych plików. To jeden z najlepszych sposobów na zrobienie miejsca na urządzeniach mobilnych z systemem Android.

W każdym razie musisz wiedzieć, że wiele aplikacji generuje zduplikowane treści. Dlatego zalecamy podjęcie trudu wyeliminowania tych, które są w pamięci Twojego terminala. Również w trakcie tego procesu możemy sprawdzić, czy duplikat może być spowodowany przez jakieś złośliwe oprogramowanie lub wirus.

dowiedz się, jak usunąć duplikaty plików

Znajdź i usuń zdjęcia i filmy z duplikatów plików na Androidzie

Cóż, jeśli chcesz usunąć zduplikowane pliki na Androidzie, ponieważ nie chcesz spędzać zbyt dużo czasu na szukaniu swoich plików lub jeśli robisz to, aby zwolnić miejsce, musisz przeczytać poniższy artykuł. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę, jest to, że istnieje aplikacja specjalnie opracowana do wyszukiwania zduplikowanych treści na Androidzie, tak jak w przypadku, będziesz musiał pobrać dobrze znaną aplikację The Cleaner-Boost and Clean.

Oczywiście najpierw musisz pobrać i zainstalować aplikację na swoim smartfonie, aby sprawdzić, czy na telefonie komórkowym nie ma zduplikowanych plików, chociaż jest więcej kroków do rozważenia. Następujące konkretnie mają do czynienia z usuwaniem wszystkich tych zduplikowanych plików, a zobaczysz poniżej, że nie jest to zbyt skomplikowane.

Po zainstalowaniu aplikacji wystarczy przyznać jej uprawnienia dostępu do folderów plików, wskazując typy duplikatów plików, które chcesz wyszukać. Jednakże, Pozostaje tylko wyeliminować, jeśli chcesz bardziej szczegółowej analizy. Z drugiej strony masz również możliwość udostępnienia funkcji Pełnego skanowania, dzięki czemu ta aplikacja wyszukuje wszystkie duplikaty plików na smartfonie.

Po zakończeniu pokaże zgrupowane zduplikowane pliki, dzięki czemu możesz specjalnie zaznaczyć lub odznaczyć niektóre z nich. Powinieneś oczywiście poświęcić niezbędny czas, aby uniknąć błędów w takich przypadkach. Po zakończeniu tego kroku będziesz mógł usunąć wszystkie zduplikowane pliki, a tym samym zwolnić miejsce na swoim Androidzie.

usuwanie duplikatów zdjęć i filmów

A jak wykryć duplikaty zdjęć?

Jeśli powyższa aplikacja nie pomoże ci, kiedy wykryć duplikaty zdjęć, które zapisujesz na swoim Androidzie, musisz wiedzieć, że i tak istnieje alternatywa, którą powinieneś rozważyć również w tym przypadku. Mówimy o Remo Duplicate Photos Remover, jest całkowicie darmowy.

Ta aplikacja jest idealnym uzupełnieniem poprzedniej, o której właśnie wspomnieliśmy. W ten sposób będziesz miał możliwość ciesz się znacznie większą ilością miejsca na urządzeniu mobilnym z systemem Android. W każdym razie powinieneś wiedzieć, że wygodnie jest korzystać z tej kombinacji aplikacji, aby od czasu do czasu zwolnić miejsce na urządzeniu.

dołącz do naszego kanału telegram