Skip to content

Jak szybko i łatwo stworzyć lub zmodyfikować spersonalizowany kod QR?

2 de sierpień de 2022

Zanim zaczniesz uczyć Cię, jak tworzyć i modyfikować kod QR, ważne jest, abyś wiedział, co to jest i do czego służą te kody. Jego nazwa pochodzi z języka angielskiego (Quick Response), a jej tłumaczenie to kody szybkiej odpowiedzi

Kody QR to szczególne kody kreskowe lub pudła nieczytelne dla ludzkiego oka, a jego główną cechą jest to, że w trzech jego rogach znajdują się kwadraty, a reszta obrazu jest nieostrą fabułą.

Zasadniczo jego technologia pozwala przechowywać ważne informacje w kodach kreskowych o konkretnym produkcie, ekwipunku, może również przenieść Cię na stronę internetową, mapę, treści wideo lub multimedialne, po prostu skanując je telefonem komórkowym lub tabletem.

Przydatność, jaką mogą mieć kody QR, jest naprawdę wiele, jak wskazano powyżej, ten rodzaj kodu będzie umożliwia linkowanie dowolnego rodzaju treści, a następnie skanowanie to samo z urządzeniem mobilnym. Coś, co z pewnością przy innej okazji już zrobiłeś bez dalszych komplikacji.

Sposób użycia tych kodów to skanowanie ze smartfona lub tabletu. Niektóre są dostarczane z preinstalowaną aplikacją, która służy jako czytnik, ale są też aplikacje innych firm, takie jak QR Reader lub QR Code Reader, odpowiednio dla systemów iOS i Android.

Nie wchodząc dalej, kiedy wchodzimy do sieci WhatsApp, aby móc korzystać z WhatsApp Web, musimy zeskanuj kod QR. Dzisiaj możesz zobaczyć kody QR na znakach drogowych, na różnych produktach, stronach internetowych itp. W tym artykule zobaczymy jak stworzyć kod QR w bardzo prosty sposób.

Tworzenie kodu QR jest w rzeczywistości łatwiejsze, niż możesz sobie wyobrazić. Najlepsze jest to, że jest wiele alternatyw chociaż zamierzamy wybrać ten, który wydaje się nam łatwiejszy, ale jednocześnie pełniejszy, abyś mógł łatwo zrozumieć, jak przebiega ten proces.

Niestandardowy generator kodów QR

To, co zamierzamy zrobić, to uzyskać dostęp do znanej strony internetowej z poniższego linku, który pozwoli nam stworzyć odpowiedni kod QR.

Jest to dość prosta strona internetowa, ale jednocześnie bardzo wydajna w stanie dość łatwo tworzyć kody QR. Tutaj będziesz mógł utworzyć kod z adresu internetowego, tekstu, linków do różnych sklepów z aplikacjami, obrazów, profili na Facebooku, plików PDF, e-maili itp.

Jeśli chcesz, aby osoba skanująca kod QR została przeniesiona na stronę internetową. Co powinieneś zrobić, to zaznacz opcję, która mówi URL. Jeśli chcesz, żebym zabrał go na e-mail, e-mail. Więc z tym, co chcesz osiągnąć za pomocą kodu QR.

Postępujmy tak, jakbyśmy wybrali adres URL. Więc na dole, gdzie jest napisane Strona internetowa (URL), będziesz musiał:Wpisz adres danej witryny.

Aby zakończyć, jedyne, co pozostało do zrobienia, to po prostu nacisnąć zielony przycisk z napisem Wygeneruj kod QR.

Android mobilne skanowanie kodu qr

Bezpłatny kod QR

Po kliknięciu wygeneruj kod QR. Jeśli spojrzysz na prawą stronę ekranu, pojawi się kolejny zielony przycisk z napisem „Wypisać” pod kodem QR. W ten sposób będziesz mógł dodać kod QR w dowolnym miejscu, na przykład: jeśli chcesz dodać ten kod QR do broszury lub plakatu. Możesz wydrukować kwestionowany kod dzięki temu, że wcześniej pobrałeś go stąd.

Możesz pobierz kod QR w trzech różnych formatach: JPG, EPS lub SVG. Powinieneś oczywiście wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada.

jak sam zobaczysz to wcale nie jest skomplikowane utwórz kod QR i z tej strony masz wiele opcji na każdą okazję. W ciągu kilku sekund Twój kod QR będzie działał na wszystko, czego potrzebujesz, a co najważniejsze, jest bezpłatny.

dołącz do naszego kanału telegram