Skip to content

Jak stworzyć lub zrobić animowany plik GIF w After Effects do przesłania do Internetu

16 de kwiecień de 2021

Zrobić Animowany GIF w Affter Effects Wydaje się, że jest to proste zadanie, szczególnie w świecie rozrywki. Obecnie internet był bardzo przydatnym narzędziem w różnych dziedzinach życia codziennego, był środkiem komunikacji w miejscu pracy, uczniu, biznesie, a nawet w świecie rozrywki.

Bawiąc się jakimkolwiek sposobem lub platformą cyfrową, wydaje się, że to chleb powszedni, głównie wtedy, gdy masz dostęp do sieci w bardzo łatwy sposób. Jednym z nich są emotikony, pliki audio, obrazy i zasadniczo GIF-y najczęściej używane akcesoria w sieciach społecznościowych i gdziekolwiek w internecie.

Jak stworzyć lub zrobić animowany plik GIF w After Effects, aby przesłać go do Internetu?

Utwórz animowany plik GIF w programie After Effects Można to zrobić za pomocą wielu narzędzi, ale co to jest GIF? Znany jest jako sekwencja kilku klatek lub obrazów, które są odtwarzane w postaci nieskończonego wideo, trwającego te same 5 sekund.

Aby utworzyć animowany plik GIF w programie After Effects, musisz go pobrać na swój komputerJeśli chcesz to zrobić, otwórz program, naciśnij słowo „Plik” w menu, a następnie wybierz „Nowy projekt”, a następnie ustaw się po lewej stronie i wybierz „Kompozycja”, a następnie wybierz „Plik”, „Importuj” a następnie ponownie „Plik”, wybierz obraz.

Następnie przeciągnij go do obszaru kompozycji animacji, dodaj obraz na pierwszej pozycji, a następnie przejdź do części, w której znajduje się storyboard, wykonaj żądaną edycję GIF-a, obraz po obrazie. Kliknij pierwszy obraz i przesuń kursor myszy nad oś czasu, aby dodać żądane obrazy.

Na koniec przejdź do menu „Kompozycja” i wybierz opcję dodania do kolejki „Rendering”. Przeciągnij mysz z powrotem do obszaru „Renderuj”, wybierz „Bez strat”, „Animowany GIF”, a następnie naciśnij „OK” w polu i gotowe.

Na jakim urządzeniu można używać After Effects?

Wiele zostało wykorzystanych rodzaje obrazów, aby utworzyć GIF animowane w After Effects. Istnieje niezliczona ilość programów i usług online do ich tworzenia, czy to na komputery, smartfony czy tablety.

Adobe After Effects to program służący do tworzenia animacji kreskówek, fotografii i obrazów. To także pozwala komponować i zmieniać przestrzenie 2D i 3D, zwłaszcza na zdjęciach. Przedmiotowy program jest przeznaczony wyłącznie dla komputerów stacjonarnych lub laptopów, takich jak laptopy, ponieważ wymaga użycia „systemów operacyjnych”, takich jak Windows lub MAC.

Utwórz animowany plik GIF w programie After Effects w formacie komputer stacjonarny lub laptop Oferuje wiele korzyści, oczywiście, jest przeznaczony do wyłącznego użytku tych urządzeń, ale robienie tego na nich oferuje szczególne korzyści, ponieważ są one przeznaczone do obsługi programów wymagających pełnej architektury, jeśli mówimy o specyfikacjach technicznych, kierunek.

Korzystanie z tego programu na komputerze jest bardzo wygodne, a jeśli masz podstawowe wymagania, aby korzystać z niego jeszcze lepiej, pozwala to na korzystanie z niego bez większych komplikacji, ponieważ program nie zawiesza się podczas korzystania z niego. coś, co zdarza się często w przypadku innych programów.

Minimalne wymagania do zainstalowania After Effect na komputerze z systemem Windows

Tworzenie animowanego GIF-a w Adobe After Effects lub wykonywanie innych czynności w programie, takich jak: tworzenie wideo z przezroczystym tłem, wydaje się być trudnym zadaniem, oczywiście, jeśli nie wiesz, jak używać program. Ale dla tych, którzy znają się na tym narzędziu, jest to dość łatwe zadanie do wykonania.

gif po efektach, aby przesłać go do internetu

Adobe After Effects ma niezliczone funkcje, koneserzy tego będą wiedzieć, które z nich są. Jeśli chcesz korzystać z tego programu, musisz wziąć pod uwagę pewne aspekty, przede wszystkim musisz mieć komputer stacjonarny lub laptop; jak laptop.

Bez zbędnych ceregieli pobierz After Effects, musisz być użytkownikiem systemu Windows 7 lub nowszegoAby uzyskać lepsze wrażenia, zaleca się korzystanie z systemu Windows 10, ale jeśli masz niższą wersję, możesz z niej korzystać, o ile nie jest niższa niż Windows 7.

Komputer, na którym zostanie zainstalowany Adobe After Effects, musi mieć dwu- lub czterordzeniowy procesor o taktowaniu co najmniej 2 GHz, co najmniej 4 GB pamięci RAM, dysk twardy z wystarczającą ilością miejsca i oczywiście musisz mieć połączenie z Internetem, aby go pobrać.