Skip to content

Jak stworzyć lub uzyskać efekt odbicia obiektu w programie Adobe Illustrator

14 de kwiecień de 2021

Adobe Illustrator może być świetną opcją podczas tworzenia kreatywnych projektów. Jeśli więc chcesz zastosować określony efekt do jednego ze swoich elementów graficznych, zalecamy przeczytanie tego artykułu, ponieważ nauczymy Cię tutaj jak utworzyć lub odbić lustrzanie obiektu w programie Adobe Illustrator

Co to jest Adobe Illustrator?

Adobe Illustrator to aplikacja stworzona z myślą o projektantach elementów graficznych. To narzędzie jest szeroko znane w dziedzinie sztuki cyfrowej i ma długą historię, która obejmuje już ponad trzydzieści lat.

Od samego początku Adobe Illustrator oferuje szeroką gamę plików narzędzia projektowe, a także różne wersje dostępne dla systemów Windows i MAC OS.

Do czego służy Adobe Illustrator?

Adobe Illustrator ma różne funkcje związane z wektoryzacją obrazów i ilustracji. W tym sensie użytkownicy mogą tworzyć projekty wektorowe, korzystać z obszernej listy czcionek o różnych stylach, stosować rotację, modyfikować rozmiar i dodawać efekty.

Ponadto Adobe Illustrator umożliwia tworzenie figury z głębokością i tworzyć grafiki o zdecydowanych i atrakcyjnych liniach w zależności od poziomu kreatywności projektanta.

Jak utworzyć lub odbić lustrzanie obiektu w programie Adobe Illustrator

Aby utworzyć efekt odbicia obiektu W programie Adobe Illustrator zalecamy bardzo prostą technikę, która stanie się jednym z najlepszych sprzymierzeńców podczas projektowania obrazów, jak wyjaśnimy poniżej.

Jaki jest efekt odruchowy?

Efekt odbicia polega na utworzeniu duplikatu obrazu połączonego niewidoczną osią. Możesz zastosować ten efekt na różnych programy graficzne w celu nadania obrazowi większej jakości i realizmu poprzez użycie pewnych narzędzi do przekształcania i poleceń, które generują odbicie obiektów.

Kroki tworzenia lub odbicia lustrzanego obiektu

Jeśli chcesz utworzyć lub odbić obiekt w programie Adobe Illustrator, powinieneś skorzystać z narzędzi oferowanych przez tę aplikację, takich jak tworzenie symbolu, odbicia i efekt przekształcenia.

Użyj opcji symboli

Przede wszystkim należy przekształcić obiekt w symbol, naciskając przycisk „Nowy symbol”, który znajduje się w zakładce „symbole”. Gdy otworzy się okno „Opcje symboli”, będziesz musiał wpisać nazwę identyfikującą symbol i nacisnąć przycisk „OK”.

Użyj narzędzia odruchowego

Po utworzeniu symbolu jest to niezbędne zrobić duplikat wspomnianego symbolu. Aby to osiągnąć, należy zlokalizować menu, kliknąć „Obiekt”, następnie wybrać opcję „Przekształć”, a następnie „Odbicie”.

W nowym oknie „Odbicie” znajdziesz opcje definiowania osi, transformacji obiektów i wzorów. Wybierasz tylko opcję „Poziomo” dla osi i naciskasz przycisk „OK”, aby wprowadzić zmiany.

Adobe Illustrator

Dlaczego powinienem przekonwertować mój obraz lub obiekt na symbol?

Zwykle niektórzy użytkownicy używają do duplikowania obiektu, umieszczają nowy obraz poniżej, a następnie stosują transformacja odbicia dla osi poziomej. W ten sposób uzyskuje się odbicie obiektu, ale mogą wystąpić pewne niedogodności, jeśli dokonasz zmiany w oryginalnym obiekcie, ponieważ musisz ponownie zmienić odbicie.

Aby uniknąć tego problemu, najlepiej jest utworzyć symbol, ponieważ w ten sposób możemy odtworzyć zmiany we wszystkich jego wystąpieniach. Ponadto istnieje możliwość dodawania różnych filtrów i wariacji na obiekcie, modyfikacji koloru, modyfikacji wzoru, kształtów i zawartości.

Alternatywa do tworzenia efektu odbicia w programie Adobe Illustrator

Adobe Illustrator oferuje również efekt „transformacji” dla plików odbić przedmiot. Użycie tego efektu jest bardzo proste, wystarczy wejść do menu, kliknąć „Efekt”, zlokalizować „Zniekształć i przekształcić” i wybrać „Przekształć”.

Pojawi się nowe okno z kilkoma sekcjami. Aktywuj opcję „Podgląd”, wpisz wartość 1 w „Kopie”, dodaj wartość zbliżoną do rozmiaru obiektu w opcji „Pionowo” sekcji Przenieś, aktywuj opcję „Odbij Y” i wciśnij „OK” . Jeśli wolisz, możesz także tworzyć cienie, aby przekształcić efekt odbicia.