Skip to content

Jak stworzyć i zrobić efekt flary obiektywu w Adobe Premiere Pro

16 de kwiecień de 2021

Jeśli zastanawiałeś się, czy mogę zrobić efekt flary obiektywu w programie Adobe Premiere Pro? Czego potrzebuję, aby uzyskać efekt Flary obiektywu? Jak mogę utwórz i zastosuj efekt Flara obiektywu w programie Adobe Premiere? Dziś wyjaśnimy Ci to krok po kroku.

Adobe Premiere Pro to jeden z najlepszych istniejących programów do edycji, który można pobrać bezpłatnie na komputer. Dzięki Adobe Premiere Pro możesz łatwo edytować filmy, tworzyć efekt winiety, tworzyć GIF lub obrazy, renderować filmy, tworzyć animowany efekt eksplozji, tworzyć i tworzyć efekt flary obiektywu i setki innych opcji i możliwości.

Kroki, aby utworzyć efekt flary obiektywu w programie Adobe Premiere Pro

Stosowanie, tworzenie i tworzenie efektu Flary obiektywu w programie Adobe Premiere Pro jest niezwykle łatwe, efekt Flare obiektywu działa po zakończeniu ujęcia zachodów słońca lub przy dużym nasłonecznieniu.

Pierwszym krokiem, który musisz wykonać, jest włączenie komputera i otwarcie programu Adobe Premiere Pro z filmem, który chcesz edytować, i poprawienie jego wyglądu poprzez zastosowanie efektu flary obiektywu.

Następnie musisz stworzyć warstwę dopasowania w Twoim filmieW tym celu należy przejść do sektora projektu i nacisnąć ikonę „nowy element”, a następnie „warstwa dopasowania”.

Gdy masz już warstwę dopasowania, musisz przejść do sekcji koloru u góry i dodać „Lut”. Najbardziej zalecanym lutem do uzyskania efektu flary jest „Pomarańczowo-turkusowy” które można łatwo i bezpłatnie pobrać z internetu.

Po poprawieniu koloru obrazu należy wrócić do sektora projektu iw nowym elemencie wybrać „Kolor matowy”, w opcjach kolorystycznych wskazane jest wybranie koloru czarnego, na kolor czarny mat należy nałożyć cały ekran wideo.

Ekran będzie całkowicie czarny, więc po wybraniu ekranu musisz wybrać „Tryb mieszania” i kliknąć „ekran” możesz umieścić efekt flary na warstwie utworzonej w filmie.

Kroki, aby dodać efekt w Adobe Premiere Pro

Dodanie efektu Flare w Adobe Premiere Pro po utworzeniu warstwy w filmie w Adobe Premiere Pro jest niezwykle proste, musisz przejść do Sekcja „Efekty”.

W sekcji efektów wpisz „Flara obiektywu” i przeciągnij ją do swojego wideo. W ten sposób lampa błyskowa pojawi się w wybranym obszarze wideo.

Następnie po lewej stronie Adobe Premiere Pro pojawi się seria opcji, w nich należy wybrać „Typ soczewki” i ustawić „Obiektyw 105 mm”.

efekt flary obiektywu Adobe Premiere Pro

Wreszcie punkt flary obiektywu można przesunąć w dowolne miejsce w filmie, zaleca się zrobienie tego w miejscu, w którym jest to wyglądają naturalnie. W ten sposób zastosujesz już efekt flary obiektywu do swojego filmu.

Alternatywne programy dodające efekt flary obiektywu

Istnieje wiele alternatywnych programów do Adobe Premiere, w których można szybko i łatwo tworzyć i wykonywać efekt flary obiektywu, niektóre z tych programów to:

  • OpenShot, ten program Jest online od 2008 roku, dzięki czemu można edytować nieliniowe filmy, dodawać efekty 3D, naklejki, animacje, teksty w różnych formatach, a najlepsze jest to, że jest dostępny dla wszystkich wersji systemu Windows i jest bezpłatny.
  • Davinci Resolver to oprogramowanie do edycji przeznaczony dla wszystkich osób, które mają zaawansowaną wiedzę z zakresu edycji, jednak jego konstrukcja jest zazwyczaj dość atrakcyjna i po pewnym czasie łatwa w użyciu.
  • Shotcut to darmowy program Dostępne dla komputerów z systemem Windows i MAC, dzięki temu oprogramowaniu do edycji możesz łatwo dodawać efekty do swoich filmów, przycinać części, dodawać efekty dźwiękowe lub dźwiękowe. Jest również kompatybilny z wieloma formatami wideo, takimi jak PNS, SVG, TGA i wieloma innymi.