Skip to content

Jak stworzyć i wygenerować plik PDF w PHP z FPDF – krok po kroku

27 de październik de 2022

Obecnie pliki PDF stały się standardowym formatem wysyłania i odbierania dokumentów cyfrowych. Wynika to z dużej liczby funkcji, które oferuje ten format dokumentu. Podążając za twoimi inicjałami PDF reprezentacja Dokumenty w formacie przenośnym.

Ten format pliku, stworzony przez znaną na całym świecie firmę: Cegła suszona na słońcu. Ułatwia sposób przesyłania dokumentów, ponieważ ten format nie ma problemów ze zgodnością. Teraz, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wygenerować plik PDF używając języka programowania PHP, to jest twój przewodnik. Ponieważ jeśli zwrócisz uwagę na następujące podstawowe informacje, w mniej niż pięć minut będziesz miał gotowy pierwszy plik PDF.

Kroki, aby wiedzieć, jak utworzyć plik PDF przy użyciu języka PHP

Pierwszy krok do stworzenia naszego pliku PDF przy użyciu języka programowania PHP. Zgodnie z oczekiwaniami utworzy nowy dokument na naszym komputerze PHP. W tym celu będziemy musieli zacząć od instrukcji wymaga() przed którym wejdziemy do księgarni FPDF.

Jeśli nie znasz tej księgarni, możesz ją zdobyć i dowiedzieć się o niej wpisując jej akronim w ulubionej przeglądarce internetowej. Ponieważ istnieje strona internetowa poświęcona tej bibliotece FPDF. A jeśli uruchomisz ten plik PHP bez w/w instrukcji, która umożliwia wejście do biblioteki FPDF. Jest bardzo prawdopodobne, że program wygeneruje błąd.

Następnie utworzymy obiekt w naszym pliku PHP. Będąc tym obiektem psychicznie typu FPDF, przed którymi zastosujemy określone metody. Na przykład: jeśli chcemy dodać nowy arkusz do tego, co będzie naszym przyszłym plikiem PDF, użyjemy metody: Dodaj stronę(). Jeśli chcemy utworzyć sekcję w arkuszu, użyjemy metody: komórka(). A kiedy pójdziemy go dokończyć, użyjemy: wyjście().

być trochę więcej dydaktycznyprzedstawimy następujący przykład tego, co zostało wyjaśnione powyżej:

  1. wymagać(„fpdf/fpdf.php”);
  2. $PDF = nowy PDFF();
  3. $PDF->dodaj Stronę();
  4. $PDF->setFont(„Arial”, 'B’, 18);
  5. $PDF->cell(50, 20, „W tej części kodu jest to, co umieścimy w pliku PDF i możemy tu napisać wszystko, co sobie wyobrażamy lub chcemy”);
  6. $PDF->wyjście();php tworzy pliki pdf

Jeśli zauważyłeś, w poprzednim kodzie dodaliśmy dodatkowe polecenie do tych, które już wyjaśniliśmy. To polecenie to: ustawCzcionka(), który pozwala użytkownikowi redagującemu wybrać czcionkę, która zostanie użyta w jego pliku PDF. W ten sam sposób to polecenie pozwala określić, czy pismo zawierające plik PDF będzie kursywą, pogrubieniem, a nawet jego rozmiar w pikselach.

Aby nieco wyjaśnić te cechy, ustalimy, że w przykładzie użyto słowa app „Arial” określa styl. Litera „B.” będzie wskaźnikiem pogrubionego pisania. A numer osiemnaście będzie odpowiedzialny za ustalenie liczby pikseli, które będą reprezentować rozmiar słów.

Teraz w metodzie komórka()możemy to zaobserwować przed umieszczeniem wiadomości są dwie cyfry. Te parametry odpowiadają za pozycjonowanie tekstu w naszym arkuszu dokumentu PDF. Innymi słowy, określają lokalizację, w której zostaną umieszczone informacje.

Aby uzupełnić nasz kod ze mną, umieściliśmy metodę: wyjście(). Który będzie odpowiedzialny za przekazanie nam wyniku wszystkiego, co umieściliśmy w naszym dokumencie. Więc kiedy uruchamiamy ten kod na dowolnym serwerze, możemy wyświetlić nasz dokument PDF całkowicie gotowy.

Zalety plików PDF

Pliki PDF to główna opcja dla studentów, jeśli chodzi o pobieranie dokumentów, ale także dla użytkowników, którzy szukają informacji lub przesyłają informacje na serwery pamięci masowej lub do sieci.

Dlatego mają szereg zalet, które je czynią Dokumenty PDF to doskonały wybórwśród nich są:

  • Możliwość zachowania ogólnego wyglądu pliku, tzn. dokument pozostaje jak oryginał, co jest dobre przy drukowaniu.
  • Możliwe jest zabezpieczenie go hasłem, aby uniknąć modyfikacji przez nieznajomych.

Z prezentem tylko niektórych zalet Pliki PDF są dziś najczęściej używane przez wielu użytkowników w sieci, jego zalety, choć mogą być proste, są ważne, jeśli chodzi o udostępnianie dokumentów.

dołącz do naszego kanału telegram