Skip to content

Jak stworzyć głos robota, wiewiórki lub spikera w programie Adobe Audition CC

28 de luty de 2021

Adobe Audition jest uważane za profesjonalny program pracy. Zawiera kompletny zestaw narzędzi, który obejmuje różnorodne funkcje wielościeżkowe, takie jak edycja, miksowanie, nagrywanie i przywracanie audio.

W Audition znajdziesz różne narzędzia aby uzyskać pożądane efekty i zapewnić wspaniałe zmiany w dźwięku. Program na to pozwala tworzyć treści w formacie audio. Uważa się również, że Audition został stworzony, aby przyspieszyć przepływ pracy dotyczący modyfikowania audio dla wideo. Pozwala usunąć szum tła z dźwięku

Podobnie ten program zapewnia swoim użytkownikom dźwięki lub audio świetnej jakości; wystarczy dobrze wykonać każdy krok, aby uzyskać dobre wyniki edycji.

Twórz różne efekty robota, wiewiórki lub komentatora za pomocą programu Adobe Audition CC

Najpierw musisz otworzyć program i „wstawić” dźwięk, który chcesz zmodyfikować, aby zmienić głos. Aby zastosować procedurę modyfikacji, należy wybrać fragmenty dźwięku.

Najpierw musisz kliknąć i wybrać dźwięk i przejść do górnego panelu, aby wybrać opcję „Efekty” w menu rozwijanym opcję „modulacja” i wtedy „chór”.

Automatycznie pojawi się nowe okno, w którym powinieneś zobaczyć, ile ma głosów. Możesz wybrać 5, ale pamiętaj, że wszystko zależy od tonu głosu.

Następnie możesz kliknąć przycisk znajdujący się w tym samym menu, ale w lewym dolnym rogu, aby określić, jak słychać głos robota. Jeśli chcesz, możesz zmienić wartość z 5 na 8, aby uzyskać lepszy efekt w tonie głosu robota.

Dodatkowo, jeśli chcesz bardziej dostosować efekt głosu, możesz przesunąć kontrolery znajdujące się w tym samym menu. Następnie musisz kliknąć opcję „Zastosować”; Należy zauważyć, że tylko część głosu robota została zmodyfikowana, ale należy go ponownie wprowadzić „Efekty”> „modulacja”> „Obramowanie”.

W tym nowym oknie musisz wybrać opcję „Ustawienia wstępne” opcja „Robotycznie”. Możesz również odsłuchać dźwięk, wybierając dolny przycisk. Lub jeśli wolisz, w tym samym menu możesz wybrać opcję „smutne tony”, wszystko zależy od gustów użytkownika.

Na koniec musisz nacisnąć opcję „Zastosować” i gotowy. Jeśli wykonałeś każdy z kroków, masz już wynik głosu robota.

Twórz najlepsze efekty głosowe dzięki Adobe Audition CC

Głównie w celu dostosowania głosu wiewiórki musisz wprowadzić klip audio, który chcesz zmodyfikować. Przejdź do górnego menu i wybierz „Efekty”. Następnie musisz wybrać „Czas i ton” i wybierz „rozszerzenie i ton (proces)”. Następnie w „ustawieniach wstępnych” musisz wybrać „hel” więc dźwięk wiewiórki pozostaje.

Menu efektów głosowych z Adobe Audition CC

Po zakończeniu musisz kliknąć „Zastosować” i tak masz wiewiórczy ton głosu. Możesz zapisać dźwięk w wybranym formacie, ale najbardziej zalecanym jest MP3.

Aby móc wyrównać dźwięk zgodnie z zaleceniem programu, należy wprowadzić głos spikera do programu Adobe Audition CC, a następnie wprowadzić dźwięk do modyfikacji. Można go wyrównać do minus 3 dla lepszej zdolności słuchania.

Musisz wejść do górnego menu i wybrać „efekty” „specjalny” w którym musisz wybrać „Wzmacniacz wokalu”. Znajdując się w tym nowym oknie możesz wybrać jedną z trzech dostępnych opcji: mężczyzna, kobieta lub muzyka.

W tym przypadku wybierzemy „mężczyźni” Wszystko zależy od posiadanego dźwięku, jeśli jest nagrany przez kobietę, wybierasz opcję żeńską.

Tak musi być «zastosuj efekt«, Biorąc pod uwagę, że powoduje to wyrównanie głosu lektora, które uważają za wygodne. Automatycznie zobaczysz zmiany w falach dźwiękowych, jest to szybka korekta, bez konieczności posiadania obszernej wiedzy na temat edycji, a dzięki temu zgodnie z programem można uzyskać pozytywne wyniki.

Krótko mówiąc, w kilku prostych krokach możesz stworzyć różne efekty, które chcesz, za pomocą programu do edycji głosu Adobe Audition CC. Należy również podkreślić, że jest to jeden z najlepszych programów do wykonywania tego typu efektów.

Możesz być także zainteresowany, Jak w profesjonalny sposób poprawić dźwięk swojego głosu w programie Premiere pro?