Skip to content

Jak stworzyć efekt taśmy filmowej lub taśmy 3D w Photoshopie – prosty samouczek

10 de kwiecień de 2021

Kiedy poznasz Photoshopa i wszystkie funkcje, które zapewnia, możesz się zastanawiać, jak mogę utworzyć taśmę filmową lub taśmę 3DPonieważ jest to proces, który można bardzo łatwo wykonać za pomocą tego oprogramowania, wystarczy wykonać serię prostych kroków, które wskażemy poniżej.

Photoshop pomaga nam w wielu rzeczach i niektórzy użytkownicy nie są pewni, czy da się w nim zrealizować ten ciekawy efekt. Aby to zrobić, będziesz musiał zwrócić szczególną uwagę na instrukcje, które wskażemy.

Jaki jest efekt paska lub taśmy filmowej?

Ten program, który jest szeroko stosowany przez wszystkie edytory, pozwoli Ci wykonać świetną robotę według własnych upodobań; przeprowadzić to najlepiej znać podstawowy sposób korzystania z niego aby ulepszyć wprowadzone przez Ciebie zmiany. Aby z niego skorzystać, musisz pobrać go na swój komputer, ale możesz również używać go za darmo.

Podobnie, jeśli utworzyłeś obraz za pomocą tego programu, możesz w pełni rozpoznać swoją pracę, dodając własne znaki wodne z prawami autorskimi, to ci pomoże aby Twoja praca była lepiej znana w sieciach społecznościowych, w których zdecydujesz się je opublikować.

Należy zauważyć, że taśma filmowa to rolka, do której przyczepiony jest dowolny rodzaj folii, nawinięta na szpulę, która przepuszcza światło białe poprzez papierowy podkład, który Nazywa się to „celuloidem”. Służy do dodawania dowolnego rodzaju fotografii lub wideo, dzięki czemu można go bardzo łatwo przenieść w dowolne miejsce.

Ten pierwiastek jest używany od lat do odtwarzania filmów w kinach, będąc bardzo ważnym elementem, ponieważ z czasem udało się odtworzyć filmy projektorów filmowych. Te taśmy pokażą podobne obrazy jak w kolażu.

Jak stworzyć efekt taśmy filmowej lub taśmy 3D w programie Photoshop?

Aby to zrobić, musisz wejść do programu i umieścić tło w kolorze czarnym, za pomocą 'Paint Pot’ powielić utworzoną warstwę. Naciśnij klawisze „Ctrl-Y”, aby odwrócić kolor, nazwij tę nową warstwę białym tytułem, zmniejsz wysokość warstwy do 50%, a jej szerokość do 190%. Teraz wybierz dwie warstwy i zastosuj klawisze „Ctrl-E”, aby scalić warstwy w jedną.

Znajdź menu wyboru i naciśnij „Wszystkie”, a także Ctrl-C, aby móc skopiować wszystkie warstwy. Przejdź do pliku i wybierz obraz jako tło, z Ctrl B, aby umieścić na nim poprzednią warstwę. Powiel warstwę, którą utworzyłeś jako pierwsza, cztery razy, aby rozpocząć tworzenie taśmy filmowej, umieść ją w pionie i ponownie naciśnij kontrolkę, aby je połączyć.

Za pomocą narzędzia do przesuwania umieścisz linię w preferowany sposób, naciśnij menu edycji i wyszukaj transformację, a następnie kliknij deformuj, w menu rozwijanym wybierz opcję „Flaga”.

Jednak, wybierz wewnętrzną białą część pierwszej klatki, za pomocą narzędzia Magiczna różdżka i naciśnij Ctrl-.C, aby skopiować zaznaczenie. Wstaw nową warstwę, będziesz musiał to zrobić ze wszystkimi pustymi kwadratami z ich odpowiednią warstwą.

Ostatnie kroki w celu utworzenia przezroczystej taśmy 3D lub efektu taśmy w programie Photoshop

W tym momencie będziemy mieli całą strukturę wstążki, ale aby dodać więcej elementów, otwórz obraz i umieść go na płótnie, następnie na pierwszej klatce, w odpowiadającej jej warstwie, kliknij prawym przyciskiem myszy i wyszukaj „ Utwórz maskę przycinającą ”, aby ustawić obraz w ramce, dostosuj jego rozmiar do własnych upodobań i będzie trzeba to powtórzyć z drugim obrazy dla innych zdjęć.

Prosty samouczek Photoshopa, jak stworzyć pasek kliszy 3D

Wybierz wszystko, co zrobiłeś, bez warstwy tła i naciśnij Ctrl-E aby połączyć je w jeden. W górnej części naciśnij opcję „ Pokaż elementy sterujące ”, aby móc go przekształcić, kliknij róg obrazu i przeciągnij go w górę lub w dół, aby poprawić jego wygląd i voila, będziesz mieć wstążkę.

Oczywiste jest, że aby stworzyć tę taśmę, umieścisz swoje ulubione zdjęciaMożesz je również edytować za pomocą tego programu, aby zmienić efekt lub poprawić go, jeśli jest rozmazany. W ten sposób możesz włożyć je do taśmy filmowej.

dołącz do naszego kanału telegram