Skip to content

Jak stworzyć efekt głosu robota w Audacity? – Łatwo i szybko (przykład)

22 de luty de 2021

Efekt głosu robota jest jednym z najbardziej pożądanych przez użytkowników, prawda jest taka, że ​​tworzy bardzo zabawny efekt, który można wykorzystać na wiele sposobów. Biorąc to pod uwagę dzisiaj, zwrócimy uwagę Jak zrobić efekt głosu robota w Audacity? – Szybko i łatwo

Co to jest Audacity?

Audacity to jeden z najlepszych programów do edycji dźwięku. W rzeczywistości jest to narzędzie, które oferuje wiele możliwości na profesjonalnym poziomie, dlatego polecają je nawet profesjonaliści z branży dźwiękowej.

Jedną z głównych zalet Audacity jest to, że jest całkowicie darmowy i oferuje więcej opcji niż konkurencja. Prawda jest taka, że ​​nie ma lepszego wyboru (przynajmniej w świecie bezpłatnych aplikacji) dla edycja audio.

Należy zauważyć, że w Audacity można zastosować wiele efektów, z którymi całkowicie zmienić dźwięk nagrań, które robimy. W ten sam sposób możemy zmodyfikować prędkość dźwięku i poprawić jakość pliku dźwiękowego.

Czy chcesz zastosować efekt głosu robota? Dlatego zalecamy korzystanie z aplikacji Audacity, ponieważ pozwoli ona na bardzo łatwe wykonanie tej procedury. Aby zastosować efekt głosu robota, zalecamy przeczytanie poniższego poradnika, w którym nauczymy Cię tego robić w najprostszy możliwy sposób.

Jak zrobić efekt głosu robota w Audacity? – Szybko i łatwo

Wiele osób chce w najprostszy możliwy sposób zastosować tak zwany efekt robotycznego głosu i właśnie to zapewnia nam Audacity. Dzięki Audacity możesz zastosować ten i wiele innych efektów w bardzo łatwy i całkowicie organiczny sposób, co pozwoli ci na wprowadzenie większej liczby ustawień i znajdź żądany wynik.

 1. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest otwarcie aplikacji Audacity, jeśli jej nie masz, możesz pobrać najnowszą wersję Audacity z oficjalnej strony audacity. Aby pobrać aplikację, wystarczy kliknąć przycisk „Pobierz Audacity”.
 2. Po wykonaniu poprzedniego kroku zainstaluj program i będziesz mógł zacząć go używać, korzystając z wielu zalet i możliwości, jakie oferuje to bardzo przydatne bezpłatne oprogramowanie.

Ustaw swój głos na robota

 1. Po wejściu do aplikacji Audacity pierwszym krokiem jest nagranie głosu, w którym chcesz zastosować efekt robota. W tym celu wystarczy wcisnąć czerwony przycisk znajdujący się w lewej górnej części, chociaż można też rozpocząć nagrywanie naciskając klawisz. „R”.
 2. Kiedy wykonałeś nagranie i poczujesz się z niego zadowolony, kliknij przycisk „mieć”. Należy zauważyć, że możesz również otworzyć plik audio, do którego chcesz zastosować efekt. W tym celu przejdź do „Plik”, „Importuj” i „Dźwięk”.
 3. Gdy masz już dźwięk, wybierz go w projekcie i przejdź do sekcji „Efekt”.
 4. W tej sekcji musisz zlokalizować opcję „Opóźnienie”, bardzo możliwe, że będziesz musiał przejść do ostatnich opcji w sekcji „Efekt”. Po zlokalizowaniu opcji kliknij ją.
 5. Nadszedł czas, aby poprawnie skonfigurować sekcję defektów, w tym celu możesz poprowadzić się w następujący sposób:
 • Typ opóźnienia: regularne
 • Poziom opóźnienia: 0,01
 • Czas opóźnienia: 0,005
 • Efekt zmiany wysokości tonu: wysokość / rytm
 • Echo Pitch Shift: Zero
 • Liczba ech: 19
 • Zezwalaj na zmianę czasu trwania: Tak

Z pewnością możesz użyć innych ustawień, w każdym razie uważamy to za najbardziej odpowiednie, jeśli chcesz zastosować rozszerzenie efekt głosu robota. Jeśli nie podoba ci się efekt końcowy, możesz go zmienić według własnego uznania, stosując swoją kreatywność, ponieważ aplikacja Audacity wyróżnia się oferowaniem użytkownikom nieskończonych opcji.

dołącz do naszego kanału telegram