Skip to content

Jak sprawić, by mój komputer z systemem Windows 10 był widoczny lub niewidoczny w sieci lokalnej? (Przykład)

28 de luty de 2021

Często pojawia się potrzeba współdzielenia zasobów i urządzeń. W tym celu konieczne jest aktywowanie widoczności w sieci. Nie jest to jednak zalecane, gdy sieć nie jest bezpieczna. Jeśli się zastanawiałeś Jak sprawić, by mój komputer z systemem Windows 10 był widoczny lub niewidoczny w sieci lokalnej?, To ten artykuł jest dla ciebie.

Jak sprawić, by mój komputer z systemem Windows 10 był widoczny lub niewidoczny w sieci lokalnej?

Jedną z najważniejszych cech sieci lokalnych jest możliwość współdzielenia zasobów oraz różnych urządzeń między komputerami podłączonymi do tej samej sieci. W tym sensie system Windows oferuje alternatywę włączanie i wyłączanie widoczności zespołu w zależności od rodzaju sieci. Możesz nawet zmienić nazwę sieci lokalnej swojego komputera zgodnie z własnymi preferencjami.

Następnie wyjaśniamy wszystko, co musisz wiedzieć o konfiguracji sieci lokalnej w systemie Windows 10 i procedurze, aby komputer był widoczny lub niewidoczny zgodnie z nawiązane połączenie Ethernet lub WiFi.

Procedura, aby mój komputer z systemem Windows 10 był widoczny w sieci lokalnej za pomocą kabla Ethernet

Gdy komputer jest podłączony do sieci po raz pierwszy, system Windows 10 pyta, czy połączenie jest częścią niezawodnej sieci i czy użytkownik chce, aby jego komputer był widoczny, aby udostępniać pliki i zasoby innym komputerom w sieci. sieć.

Jest to wygodne zidentyfikować sieć oraz bezpieczeństwo połączenia przed przystąpieniem do aktywacji lub dezaktywacji widoczności dowolnego komputera. W sieciach domowych lub firmowych warto zadbać o to, aby komputer był widoczny, ale w sieci publicznej lepiej jest ukryć sprzęt, aby zagwarantować jego bezpieczeństwo. Powód, dla którego zaleca się zmianę sieci publicznej na prywatną w systemie Windows.

Uzyskaj dostęp do ustawień systemu Windows 10

Wejść do Menu ustawień systemu Windows 10 musisz przejść do menu startowego i zlokalizować ikonę koła zębatego obok „Ustawienia”. W ten sposób uzyskasz dostęp do menu, które zawiera dziewięć różnych sekcji. Kliknij opcję „Internet i sieć”.

Zlokalizuj sieć lokalną

Ważne jest, aby wiedzieć, czym jest sieć lokalna i jak działa. Po wyjaśnieniu tego punktu musisz wejść do sekcji „Internet i sieć” i poszukać opcji „Ethernet” znajdującej się po lewej stronie okna. „Ethernet” Pozwoli ci to zobaczyć wszystkie połączenia kablowe, które są aktywne na twoim komputerze.

Następnie musisz wybrać lokalne połączenie sieciowe. Kliknij go, aby zobaczyć opcje konfiguracji.

Skonfiguruj sieć lokalną

W oknie konfiguracji sieci lokalnej aktywuj opcję: „Uczyń ten zespół rozpoznawalnym” tak, aby inne urządzenia mogły wykryć Twój sprzęt. System operacyjny zaleca tę opcję tylko wtedy, gdy masz sieć domową lub służbową.

Kabel internetowy UTP

Procedura, aby mój komputer z systemem Windows 10 był widoczny w sieci lokalnej przez Wi-Fi

Jeśli Twoja sieć lokalna jest połączona za pośrednictwem Wi-Fi, następnie musisz przejść do menu Start, zlokalizować „Ustawienia” i otworzyć sekcję „Internet i sieci”. Tam musisz wybrać „Wi-Fi”, aby wyświetlić wszystkie połączenia sieciowe tego typu.

Skonfiguruj sieć Wi-Fi

W oknie konfiguracji kliknij dostępną sieć Wi-Fi i aktywuj opcję „Uczyń ten zespół rozpoznawalnym”.

Ukryj mój komputer z systemem Windows 10 w sieci lokalnej

Aby ukryć komputer z systemem Windows 10, zalecamy użycie narzędzia TuneUp Utilities (AVG TuneUP). W rzeczywistości jest to jedna z najlepszych darmowych alternatyw dla CCleaner do czyszczenia komputera. Jeśli nie masz tej aplikacji, możesz ją pobrać z jej oficjalnej strony internetowej i zainstalować na swoim komputerze.

Użyj narzędzia TuneUp Utilities

Wejdź do programu TuneUp i znajdź moduł TuneUp System Control. W kategorii „Komunikacja” Wybierz sieć.” W prawej części okna zobaczysz zestaw zakładek, z których należy wybrać „Środowisko sieciowe”.

Plik „Środowisko sieciowe”Ma dwie sekcje. W „Zabezpieczeniach” zaznacz opcję „Ukryj ten komputer w środowisku sieciowym przed innymi podłączonymi komputerami”.