Skip to content

Jak sprawdzić, jakie DPI ma moja mysz w systemie Windows 10? – Bardziej dokładna mysz

21 de styczeń de 2022

Jednym z największych wynalazków dotyczących technologii komputerowej jest mysz, bez niej trudno wyobrazić sobie korzystanie z komputera, choć możliwe jest np. przeglądanie stron internetowych bez niej. Jest to przydatne do prawie wszystkiego, ponieważ dzięki niemu wiele zadań w informatyce jest łatwiejszych.

Ten ma ustawienie określające jego czułość i prędkość ruchu, w tym przypadku przyjrzyjmy się pikselom DPI (kropki na cal) na cal, oznacza to liczbę pikseli używanych podczas poruszania myszą. Określają czułość myszy, a im większa liczba pikseli, tym bardziej czuła staje się mysz na ekranie.

Jakiej metody powinienem użyć, aby sprawdzić DPI mojej myszy z systemem Windows 10?

Dlatego istnieje kilka metod, aby wiedzieć, jak wygląda nasze urządzenie i jego ustawienia fabryczne!, bez konieczności podłączania go do komputera, pozwala nam to na ocenę przed zakupem, możemy zapytać o samo urządzenie, w jego pudełku prezentacyjnym oraz w instrukcji obsługi. Wśród jego konfiguracji należy zauważyć, że możemy go skonfigurować dla osób leworęcznych.

podstawa myszy

W niektórych przypadkach producenci umieszczają tę informację na podstawie myszy, zazwyczaj jest ona reprezentowana przez czterocyfrową liczbę 1200 wzwyż, co oznacza, że ​​jest to prosta mysz z niewielką interakcją z pikselami, w innych przypadkach etykieta z kształt koła i numeracja od 1 do 12, jeśli 9 to będzie 9000.

Strona skrzynki urządzenia

Z drugiej strony można je znaleźć bezpośrednio na boku pudełka lub na jednym z jego boków, prawie zawsze trafiają na tę stronę, ponieważ konsumenci szukają tych informacji, a to dlatego, że najbardziej potrzebują tego wiedzieć. tego urządzenia. Ten, który jest z 3000 to „wolna” mysz, a jeśli jest to 12000, to są normalne standardy.

skonfiguruj mysz do swoich potrzeb

podręcznik

Zaleca się w każdym przypadku przed użyciem dowolnego urządzenia, aby zapoznać się z instrukcją obsługi, tutaj możemy znaleźć wszystkie szczegółowe informacje potrzebne do poznania jego specyfikacji. Znalezioną liczbę należy pomnożyć przez cztery, to znaczy, jeśli mysz jest 1200 wiąże się z faktem, że ma cztery cale na 1200 pikseli, byłoby to 4800 pojemności podróży.

Jak znaleźć DPI mojej myszy Windows 10 z wyszukiwarki startowej?

Jeśli masz już podłączoną mysz, możemy łatwo to sprawdzić z naszego komputera i są dwa sposoby, aby dowiedzieć się, jaka jest czułość DPI myszy z ustawień i dodatkowych opcji. Przekażą nam te informacje. W tym celu musimy wykonać kilka połączonych kroków.

ustawienia myszy

W menu startowym kopiujemy „Mysz”, to wyświetli listę w menu, do której musimy wejść Ustawienia> Urządzenia> Mysz> w tym oknie zaobserwujemy linię poziomą. Podczas przesuwania pojawi się liczba, która powie nam czułość.

Dodatkowe opcje myszy

Będąc już w tej sekcji konfiguracji myszy, jak widzieliśmy wcześniej, przechodzimy do „Dodatkowych opcji myszy” i otwiera się nowe okno, przechodzimy do zakładki „opcje wskaźnika”, w tej części musimy dokonać modyfikacji, zobaczmy.

Popraw dokładność wskaźnika

Tutaj odznaczamy to pole „poprawić dokładność wskaźnika” i stosujemy i akceptujemy zmiany, dokonujemy tej dezaktywacji, aby móc przeprowadzić test, który da nam dokładną ocenę DPI naszej myszy.

Otwórz przeglądarkę

Aby wiedzieć jaka jest czułość nabytej przez nas myszki należy otworzyć przeglądarkę internetową i wejść w wyszukiwarkę „Analizator DPI”, na dole strony szukamy „Odległość docelowa”, w tym polu zaznaczamy 1, poruszamy myszą na dolnym pasku, aby poznać aktualne DPI, w sekcji „Aktualne DPI” zobaczymy ilość używaną przez naszą mysz. W ten sposób będziemy wiedzieć, jak to zrobić z systemu operacyjnego Windows 10.

Jak najlepiej skonfigurować DPI mojej myszy Windows 10?

Aby móc skutecznie zmienić DPI myszy z Windows 10 musimy wpisać „Start” następnie przejść do „Panelu sterowania”, stąd wybieramy opcję „Wskaźnik”, w wyskakującym okienku wybieramy „Wskaźnik” Zakładka Opcje , teraz w sekcji „Ruch” wybieramy preferowaną prędkość w linii poziomej, na koniec nadajemy jej zastosowanie i gotowe.

dołącz do naszego kanału telegram