Skip to content

Jak sprawdzić, czy strona internetowa obsługuje lub wykorzystuje HSTS (ścisłe zabezpieczenia transportu http)

10 de marzec de 2021

Wśród tych, którzy poruszają się w świecie internetu i tworzenia stron internetowych, wiedzą sprawdź, czy strona internetowa obsługuje lub używa HSTS (http ścisłe zabezpieczenia transportu) jest zwykle pomocna.

Te zasady bezpieczeństwa są obecne na wielu uznanych stronach internetowych, ale jeśli masz co do tego wątpliwości, najlepiej najpierw dowiedzieć się, o co chodzi w HSTS.

Co to jest HSTS?

O ile w połączeniach domowych mamy zabezpieczenia WEP, WPA, WPA2 i WPA3 WiFi, o tyle w serwisach internetowych jest to HSTS. HSTS to polityka zaprojektowana specjalnie z myślą o bezpieczeństwie witryn internetowych. Zasada tego jest taka stworzyć barierę obronną w celu uniknięcia oszukańczych ataków. Celem jest, aby komunikacja, pliki cookie i inne czynniki były nieprzeniknione.

Działanie HSTS jest jednak nieco skomplikowane, w skrócie, gdy bezpieczeństwo połączenia jest zagrożone pojawia się komunikat o błędzie. Ten komunikat o błędzie uniemożliwia dostęp do strony internetowej.

Niewątpliwie ten system okazał się skuteczny w unikaniu niektórych ataków, które były powszechne w przeszłości, takich jak te, które próbują śledzić komputer za pomocą jego adresu IP i które są znacznie zagrożone pomiar bezpieczeństwa użytkowników. Biorąc to pod uwagę, witryna z zabezpieczeniami HSTS ma barierę obronną, której inni nie mają.

Jednak skąd wiemy, czy witryna obsługuje HSTS? Prawda jest taka, że ​​jest na to wiele sposobów sprawdź, czy witryna obsługuje HSTS. W takim przypadku najlepiej jest korzystać z określonych platform lub aplikacji internetowych, które będą działać w tym celu.

Sprawdź, czy strona internetowa obsługuje HSTS z hstspreload

Prawdopodobnie najłatwiejszym sposobem sprawdzenia, czy strona internetowa obsługuje protokół HSTS, jest skorzystanie z witryny internetowej hstspreload. Ta strona ma bardzo prostą operację, w rzeczywistości musimy tylko udostępnić tę witrynę, którą musimy sprawdzić. W każdym razie, jeśli masz wątpliwości (rozumiejąc, że strona jest w języku angielskim). Przeczytaj uważnie poniższe informacje.

  • Po prostu wejdź na stronę hstspreload, gdzie zobaczysz miejsce na tekst (tuż pod „Wpisz domenę”). W tym miejscu napisz stronę, z której chcesz sprawdź.
  • Po poprawnym wejściu na wspomnianą stronę internetową, wystarczy kliknąć przycisk „Sprawdź stan i uprawnienia wczytywania wstępnego HSTS”. Wykonując powyższe czynności, zostanie wyświetlony wynik.
  • Jeśli pojawi się Status: „Twoja witryna” jest obecnie wstępnie załadowana, oznacza to, że to posiada HSTS. Z drugiej strony, jeśli wyświetlany jest wynik Status: „Twoja witryna” nie jest wstępnie załadowany, oznacza to, że strona nie obsługuje HSTS.

sprawdź, czy witryna ma hsts

Oprócz powyższego, zobaczenie certyfikatu SSL w przeglądarce Google Chrome pomaga sprawdzić działanie innych protokołów, o czym warto wiedzieć, jeśli masz pytania dotyczące strony internetowej.

Jaki jest pożytek ze sprawdzania, czy witryna obsługuje HSTS?

Nie wszystkie strony internetowe obsługują HSTS, z tego powodu pojawia się obawa, jaki jest cel HSTS. Jak wspomniano wcześniej, HSTS odnosi się do pliku Polityka bezpieczeństwa, za pomocą którego stara się chronić użytkowników przed cyberatakami.

Biorąc to pod uwagę, głównym powodem, dla którego istotne jest, aby witryna internetowa obsługiwała HSTS, jest to, że ogólnie tak jest bezpieczniejsze dla użytkowników. W każdym razie nie ma powodu do obaw, jeśli strona internetowa nie ma tej funkcji.

W rzeczywistości głównie duże strony internetowe, takie jak Facebook, mają ten protokół. Zwykle strony o mniejszym zasięgu nie mają HSTS I to nie znaczy, że są to niebezpieczne miejsca.

dołącz do naszego kanału telegram