Skip to content

Jak sprawdzić, czy obraz lub zdjęcie jest skopiowane, fałszywe lub plagiatowane za pomocą Grafiki Google?

30 de wrzesień de 2022

Jeśli weźmiemy losowo 10 osób i zapytamy ich o przeglądarka internetowa, jesteśmy praktycznie pewni, że wszyscy powiedzą nam bezpośrednio o Google i nie jest to przypadek, a raczej to, że jest to najczęściej używana wyszukiwarka na świecie, z ogromną różnicą w stosunku do innych. Oczywiście Google pozwala nam nie tylko wyszukiwać tekst, ale także wszelkiego rodzaju elementy, takie jak zdjęcia czy obrazy. Dowiedz się, jak zapisywać lub pobierać obrazy z Google Images

Teraz, jeśli myślisz wyszukiwanie grafiki w google ogranicza się tylko do napisania tekstu związanego ze zdjęciem lub obrazem w tym zakresie, musisz wiedzieć, że ta wyszukiwarka ma o wiele więcej ciekawych opcji. Na przykład bardzo niewiele osób wie, że mamy również możliwość wyszukiwania bezpośrednio z obrazów, co ma o wiele więcej celów, niż mogłoby się początkowo wydawać.

Dzieje się tak, że dzięki sztuczce, której nauczymy cię później, będziesz miał możliwość, w dowolnym momencie, który cię interesuje, poznania pochodzenia zdjęcie lub obraz dowolny, a zatem, jeśli jest kopiowany. W ten sposób będziesz miał możliwość sprawdzenia, czy obraz, który widziałeś w artykule internetowym, rzeczywiście pochodzi ze strony, na której jest napisane, czy też został zaczerpnięty z innego miejsca, dając prosty przykład.

Jak znaleźć pochodzenie obrazów w Google?

Jeśli zainteresowała Cię ta możliwość, o której nie wie wielu użytkowników Google, powinieneś wiedzieć, że w pierwszej kolejności musisz wpisać Google Images z samej wyszukiwarki przez ten link, aby zaoszczędzić czas. Różnica polega na tym, że zamiast pisać o tym tekst, co prawie zawsze robimy, tutaj przejdziemy do mała ikona aparatu fotograficznego czyli na jego końcu, a potem pojawi się możliwość dodania zdjęcia lub obrazu, który mamy.

Jak zobaczysz, gdy nadejdzie czas, istnieją dwie różne metody korzystania z obrazu lub zdjęcia jako elementu wzorui wyszukiwarka google, jako pierwszy, wprowadź adres URL obrazu – a nie witrynę, na której jest on hostowany, co byłoby najszybszą opcją. Jeśli zdecydujesz się na to, Google szybko wyświetli listę wszystkich witryn, w których znajduje się ten sam obraz, a także kilka bardzo podobnych wyników wyszukiwania obrazów.

Wtedy druga opcja to ta, z której na pewno skorzystamy, gdy obraz odniesienia za wzorzec wyszukiwania należy do nas lub pobraliśmy go na komputer, w takim przypadku najpierw będziemy musieli go wgrać i zapisać lub pobrać obrazy z Google Images

Jeśli będziemy chcieli wiedzieć, czy ktoś używa go bez naszej zgody lub czy wykupiliśmy jego prawa, zobaczymy nie tylko strony, które wykorzystują oryginał bez modyfikacji, ale także te, które dokonały w nim drobnych zmian, takich jak kadrowanie, efekty, znaki wodne itp., więc jak widać jest to bardzo wydajny system, w szczególności ten.

znajdź zdjęcia skopiowane z google

Jak dopracować wyniki?

Załóżmy, że system dał ci wyniki, ale chcesz bardziej szczegółowego wyszukiwania lub że nie znalazłeś jeszcze dokładnie tego, czego chciałeś w ten sposób, nie rozpaczaj, że jest jeszcze więcej. Oczywiście musimy wziąć pod uwagę, że nadal możesz dostroić wyniki tego wyszukiwaniaponieważ możemy ustawić znacznie bardziej szczegółowe filtry, takie jak te z licencji.

Jeśli ktoś opublikuje obraz, który należy do kogoś innego i ma licencję Creative Commons, system powinien być w stanie wykryć sytuację, nawet jeśli została ona zmodyfikowana w sposób, o którym mówiliśmy wcześniej. Oczywiście w każdym przypadku zalecamy użytkownikom skorzystanie z tego systemu, aby przejrzeć wszystkie jego kulisy, ponieważ ma on wiele innych parametrów, które musimy wziąć pod uwagę i które mogą być przydatne od czasu do czasu. zgodnie z naszym zainteresowaniem.

Oto niektóre z metod, które masz do dyspozycji, aby poznać dokładne pochodzenie obrazu, korzystając z jednej z najsłynniejszych wyszukiwarek informacji cyfrowych, znanych i używanych obecnie przez serwery internetowe lub przeglądarki, jaką jest Google.

Zostaw swoje wątpliwości w komentarzach, a odpowiemy Ci najszybciej jak to możliwe, pokażemy Ci też najlepsze triki do wyszukiwania grafiki w Google.

dołącz do naszego kanału telegram