Skip to content

Jak sprawdzić, czy mój program antywirusowy działa poprawnie?

26 de luty de 2021

Wtedy zobaczymy jak sprawdzić, czy mój program antywirusowy działa poprawnie. Bardzo ważne jest, aby chronić komputer za pomocą programu antywirusowego, zapory ogniowej, oprogramowania antyszpiegowskiego i antyspamowego, które są odpowiedzialne za ochronę nas podczas przeglądania Internetu.

Jeśli chodzi o przeglądanie różnych stron internetowych, pobieranie plików, oglądanie filmów itp. Narażamy się na wszelkiego rodzaju złośliwe oprogramowanie. Z tego powodu ważne jest, aby mieć dobry program antywirusowy, który zapewni nam stałą ochronę przed tą klasą złośliwych programów.

Chociaż jest bardzo prawdopodobne, że masz zainstalowany program antywirusowy. Ale czy na pewno działa poprawnie? Na szczęście istnieją sprawdzone firmy, które pozwalają nam na inne test aby sprawdzić, czy nasz program antywirusowy skutecznie nas chroni.

Jak sprawdzić, czy mój program antywirusowy działa

To, co możemy zrobić, aby sprawdzić, czy nasz program antywirusowy działa poprawnie, to pobrać fałszywego wirusa. Amtso odpowiada za udostępnienie nam linków do fałszywe pobieranie wirusów które znajdują się na czarnej liście programów antywirusowych.

Będzie działał tak, jakby był złośliwym oprogramowaniem, które zagraża naszemu komputerowi. Możemy jednak powiedzieć, że jest to „wydajność„Ponieważ w rzeczywistości nie zagraża on komputerowi, ponieważ jak wspomnieliśmy wcześniej, jest to fałszywy wirus, który sprawdza, czy Twój program antywirusowy działa poprawnie.

Lista fałszywych wirusów dostarczona przez firmę AMTSO przedstawia się następująco:

  • Wykrywa pobieranie złośliwego oprogramowania podczas jazdy: w tym przypadku mierzy poziom skuteczności programu antywirusowego w stosunku do pobrań, których nie wykonaliśmy celowo.
  • Wykrywa ręcznie pobrane złośliwe oprogramowanie: pomaga nam sprawdzić, czy program antywirusowy jest w stanie wykryć wszelkiego rodzaju wirusy, które sami pobieramy z Internetu.
  • Wykrywa potencjalnie niechciane aplikacje (PUA): testuje program antywirusowy pod każdym względem, aby sprawdzić, czy jest w stanie blokować złośliwe programy.
  • Jest połączony z systemem wyszukiwania w chmurze: sprawdza, czy używany przez nas program antywirusowy jest w stanie korzystać z chmury w celu poprawy poziomu wykrywania złośliwego oprogramowania.
  • Wykryj skompresowane złośliwe oprogramowanie: co robi to pobranie wirusa, który jest skompresowany, aby zobaczyć, jak zachowuje się program antywirusowy i jak długo go wykrywa.
  • Wykrywa strony phishingowe: istnieje wiele stron internetowych, które wyłudzają informacje, ładuje znane z tego witryny, aby sprawdzić, ile czasu zajmuje program antywirusowy, aby je zablokować.

Coś, co musimy ponownie wyjaśnić. To jest test, co oznacza, że ​​żaden z tych testów nie zagraża naszemu komputerowi. Są to bezpieczne testy sprawdzające działanie naszego antymalware.

działa antywirus

Jak sprawdzić, czy mój program antywirusowy działa poprawnie

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, jest wykonanie testu, aby zweryfikować porty, które mamy otwarte. Niezwykle przydatne jest sprawdzenie, jak mamy konfigurację firewalla Windows i router. Mamy też inne bardzo przydatne narzędzie, które dość skutecznie testuje nasz program antywirusowy chroniący przed ransomware.

Aby zakończyć ten obszerny artykuł, musimy wyjaśnić, że nie zaleca się posiadania dwóch programów antywirusowych na tym samym komputerze. Ponieważ nie będziesz w stanie poprawić bezpieczeństwa swojego komputera, wręcz przeciwnie. Do posiadanie dwóch programów antywirusowych na tym samym komputerze, jedyne, co dostajesz, to więcej luk w zabezpieczeniach niż można sobie wyobrazić, jest to bardzo nieproduktywne. Powód?

Zużycie zasobów jest jedno, ewidentnie mając dwa programy działające w tle, zużycie zasobów komputera jest podwojone, co oznacza, że ​​będzie on działał znacznie wolniej pod każdym względem, co powoduje konieczność czyszczenia, optymalizacji i przyspieszania komputera.

Blokują się też wzajemnie, to normalne. Kiedy jeden z antywirus spróbuj przeanalizować inny plik lub oba spróbują się nawzajem. Nie będą w stanie tego zrobić, co spowoduje, że wspomniany plik nie zostanie przeanalizowany, narażając komputer na ryzyko.